Jump to content

Kiler

Forum members
 • Posts

  2311
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kiler's Achievements

0

Reputation

 1. Murowanych budynków dwukondygnacyjnych było raczej niewiele w koszarach. Moim zdaniem ten się wyróżnia, bo jego kolor jest chyba jasny (malowany, wapnowany?). Inny szczegół to prostokątne okna, bez charakterystycznego dla dużych bloków carskich łuku na górze. Za to klatka schodowa wykracza poza obrys bryły głównej budynku.
 2. Ostatnie zdjęcie jest ciekawe. Który to może być budynek, czy obecnie on istnieje?
 3. RDW60 o złośliwości nawet nie pomyślałem, napisałem to z lekkim przekąsem. Swoim wpisem popierasz raczej moją wypowiedź niż bronisz swojej, czy siła chwili była ważniejsza czy butów po prostu nie było, tego się już raczej nie dowiemy. Ale to są detale i nie ma co się na nich skupiać. Ciekawe natomiast zamieściłeś zdjęcie polskiej 40 mm stojącej na rynku i tu są 3 pytania: 1. Ciekawe kto i dlaczego zabrał koła z lawety 40 mm a C2P zostawi? 2. Czy to jest ciężka podstawa pod CKM wz. 30? 3. Czy te długie kosze wiklinowe to pojemniki na polskie pociski 100 mm?
 4. Uwagę zwraca brak butów u niektórych z kobiet. Świadczy to o pośpiechu w jakim przybyli pod koszary...". Świadczy to raczej o biedzie i szanowaniu obuwia, jeśli takowe mieli. Zdążyły się poubierać, pookrywać a butów nie zdążyły założyć. Toć to kpiny.
 5. Rozumiem, ale jak 20 psp nawiązuje do 71pp? Bo 144pp to wiem.
 6. Dlaczego znalazły się tutaj dwa ostatnie zdjęcia?
 7. Też jakoś na Zambrów mi to nie pasuje.
 8. Plan dotyczący kaplic jest aktualny, bowiem kaplice są zaznaczone jako obiekty nie istniejące.
 9. O co chodzi ze złotym i srebrnym wykończeniem odznaki pułkowej?
 10. Kolego formoza58, czy ostatnie zdjęcia pochodzą z Jednodniówek? Piękne zdjęcie wnętrza elektrowni, która to rozpoczęła elektryfikację miasta i znajdowała się nieopodal jednej z bram głównych (chyba tej do Podchorążówki).
 11. W Żołnierzu Polskim nr 41/1930 pisano: Trzy polskie wodnopłatowce zawitały 28 IX. do Libawy (Łotwa). D-ca garnizonu libawskiego wydał raut na cześć gości." Może warto poszukać zdjęć z tej uroczystości?
 12. Landszaft, jedna uwaga w temacie. Piszemy nie koszta" a koszty".
 13. Mogę od kogoś z Was prosić też to zestawienie? jack_killer@wp.pl
×
×
 • Create New...

Important Information