Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - FWP 2010


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No ale co mam napisać?
Że Grzegorz and team montują elementy wewnętrzne?
W tym nie ma nic widowiskowego. W tym tygodniu nadal walczymy z renowacją i montowaniem chłodnic, wiem od Grzesia, że wał napędowy wreszcie jest gotów do zamontowania - trzeba go było zrobić od nowa. Potem jeszcze wykonanie i montaż zbiornika paliwa, podpięcie elektryki i odpalamy.
Czeka na wykonanie pierścień podwieżowy - oryginału bark.
Marcin przygotowuje dokumentacje wykonawczą zespołu podnoszenia armaty i obrotu wieży - masakra, to mechanika superprecyzyjna, w końcu miało to napęd ludzki" a nie elektryczny i działało. Na wykonanie tego dajemy sobie rok, o ile zdobędziemy fundusze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Akagi ale właśnie takie szczegóły są niezmiernie ciekawe.
Wiadomo, że odtworzyć skorupę jest najłatwiej a wyposażyć w oprzyrządowanie, w dziesiątki elementów, to już zupełnie inna bajka. W dodatku, kiedy nie zachował się żaden pojazd, na którym można się wzorować.
Jak to robicie?
Czy ze Szwecji dostaliście dokumentację dotyczącą wieży? Czy może wzorujecie się na zachowanych Vickersach, lub T26?
Bo tego co zachowało się z dokumentacji 7tp w CAW dużo się chyba nie zachowało?
Pozdrawiam ekipę FWP :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o wieżę?
Mamy dokumentację ... rosyjską.

Niestety starania w Szwecji na razie okazały się fiskiem.
Firma Saab, aktualny właściciel Boforsa, jest obrażona na Polskę z racji wybrania w przetargu norweskich rakiet ziemia-woda, a nie ich produktu i nijak z nimi rozmawiać.
Natomiast z optymizmem patrzymy na Finlandię, gdzie czynimy starania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwilbym sie gdyby istniala dokumentacja o celowym niszczeniu zdobycznego polskiego sprzetu przez sowietów po to by nie zachowalo sie kompletnie nic co mogloby swiadczyc o ich inwazji 17.IX.1939. Przeciez tyle lat komuny wkladano nam do glów ze we wrzesniu zaatakowali nas tylko Niemcy. Jestem przekonany ze mieli oni mnóstwo pojazdów i samolotów, watpie jednak czy cokolwiek przetrwalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno widział ten czołg ś.p. pan J. Magnuski. Wiele jednak osób to podważa. Trudno się temu nie dziwić. Przecież na wystawie w Kubince stoi sobie nasz TKS dlaczego więc Rosjanie mieliby ukrywać 7 tp?
Przecież byłby to absolutny hit - jedyny zachowany pojazd. Z drugiej strony Rosja to Rosja. Tam logika wysiada ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma zdjęcie naszej siódemki, które podobno zrobił spod płaszcza" p. Magnuski w magazynie w Kubince?
No i podobno istnieją jakieś foty czołgu opublikowane w 1979 r. w jakimś rosyjskim czasopiśmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia p. Magnuskiego nie widziałem i raczej między bajki je włożę.
Widziałem za to dokumenty radzieckie przewidujące odesłanie wszystkich egzemplarzy po badaniach w Kubince do odpowiednich zakładów (czyt. na złom). Jest też zdjęcie pokazujące wrak 7tp w jednym z nich. Czy i kiedy je zezlomowano, to osobna sprawa, ale nie robiłbym sobie nadziei, że stało się inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba pamiętać, że na terenie ZSRR były jeszcze 7tp i c7p używane przez Wehrmacht. Ich los nie jest znany. Ostatnio w oparciu o wannę c7p odbudowano np. T-26 w muzeum na Pokłonnej Gorze (Moskwa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie