Jump to content

akagi_FWP

Forum members
 • Posts

  394
 • Joined

 • Last visited

  Never

akagi_FWP's Achievements

0

Reputation

 1. Mamy nowe możliwości. http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,nowy-garaz-dla-sprzetu-fwp-i-aa7,10430
 2. Szanowni Państwo, Chciałbym, aby kibice projektu, a i krytycy, którym za uwagi bardzo dziękuję, mięli jasność - czołg 7 TP, który odbudowujemy nigdy nie będzie jeździł dynamicznie jak Ferrari. Jest to pojazd odbudowany z wielu, w tej chwili w większości oryginalnych elementów. Nie jest naszym celem ukończenie pojazdu, który po dwóch-trzech latach rozsypie się w wyniku zużycia. Ci, którzy widzieli go w ruchu wiedzą jak wiele problemów nadal sprawiają nam np: sprzęgła boczne. Dlatego pojazd , choć na prośby wielu fanów polskiej broni okresu II RP jest prezentowany w ruchu, to zawsze dzieje się to przy zachowaniu pewnych zasad jakie sobie postawiliśmy: czołg nigdy nie porusza się szybciej niż kilka, 5-7 km/h, i najczęściej porusza się po prostych odcinkach, nie dłuższych niż 150-200 m. Nie zgadzamy się na żadne gonitwy po polach rekonstrukcji. Nie zgadzamy się na forsowanie pojazdu na długich odcinkach dojazdu - pole pokazu musi być tak zlokalizowane by mogła tam dojechać laweta z czołgiem. W ciągu ostatniego roku, pojazd został zaprezentowany na 5 imprezach rekonstrukcyjnych i dwóch wystawach statycznych. w sumie nie wiem czy przejechał 2-3 km. Więc może nie przesadzajmy. Od początku celem było odbudowanie sprawnego pojazdu w jak największym stopniu oryginalnego. I to dalej będzie kontynuowane. Do gonitw, dynamicznych zwrotów, walki, wybuchów mamy repliki - być może wkrótce powstanie replika 7 TP wyłącznie do celów rekonstrukcyjnych. z poważaniem Jacek Haber Prezes Zarządu Fundacji Wojskowości Polskiej
 3. Nowości, nie tylko z 7 TP http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,panzerprojekt-fwp-srh-aa7,10164
 4. Witam No to na dobry początek roku http://dobroni.pl/rekonstrukcje,7tp-odbudowany-polski-czolg-lekki,9184# PanzerGrześ i spółka.
 5. Żaden. Nadal zbierane są części elementy czołgu.
 6. seroczyn, owszem, a w czym problem?
 7. Przecież TK-3 był skręcany na śrubach. Ursus zresztą też. Co wy z tymi nitami???
 8. Aj, teraz mnie zagiąłeś Adam. Jakoś kojarze te fotke z Berlietem - kanciasty ksztalt, przednie blotniki. Ale to ty jesteś guru od samochodów.
 9. W jarzmie można był montować zamiennie różne typy uzbrojenia. Było to wykonalne, choć z tego co mi wiadomo niepraktykowane.
 10. Idea ze wszech miar słuszna, ale jak to ma się do czegoś przydać - to trzeba podać jeszcze bezpośredni link do tematu. I rozumiem, że to już zadanie przeogromnej trudności
 11. tego akurat nie wiadomo. Od lat spierają się rożne autorytety, a wystarczyła by relacja jakiegoś kombatanta. Na planach niestety nic nie ma.
×
×
 • Create New...

Important Information