yama02 Posted July 16, 2009 Author Posted July 16, 2009 Witamhttp://www.zw.com.pl/galeria/282386,2,382410.htmlCzy to nie wygląda na Wrześniowe ? - a to długie to UR ?Yama
nikt Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 Oczywiście ! Piękne trafienie - jak ze snów .Salamandra , dwa granatniki , dwa bronki i UR.
Jhaken Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 Ciekawe co się z nimi stanie.... w artykule napisali, że zostały przewiezione na teren jednostki...
8total4 Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 aż się łza w oku kręci :)Mam nadzieję że trafią w dobre ręce..
HUBERTUS 1656 Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 Zainteresowałem tematem znajomego,obiecał że sprawa w/w znaleziska będzie dziś omawiana ok godz 18tej u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Prezes14 Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 o kurde... koniecznie ma wylądować w polskim muzeum !
Cronos Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 A czy jeśli wojskowi by to zniszczyli to czy poprzez konserwatora zabytków nie można podać WP do sądu??
kurkow Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 oni powiedzą wtedy, że w środku każdej z broni były pociski, więc musieli je zniszczyć. Tyle będzie z posądzania WP.
dzieci3 Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 Po takim obrazku na żywo można zasłabnąć...piękne.Pzdr.
SZZ Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 Na rozkaz płk. Sosabowskiego, d-cy 21 pp Dzieci Warszawy", który we wrześniu '39 dowodził zgrupowaniem Grochów", broniącym Pragi, złożono tylko 1/3 posiadanej broni, pozostałą cześć ukryto lub zniszczono. W jeziorku Kamionkowskim zatopiono 3 działka ppanc z jaszczami pełnymi amunicji, natomiast 2 inne działka zakopano w rowie łacznikowym. Może część tych rzeczy czaka jeszcze na swych odkrywców;-)
stg1971 Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 śliczne trafienie granatniki 50 mm i rkm wz28 i ur.miejsce jak najbardziej w muzeum wp.drążył bym nadal temat,co do okoliczności zakopania.należało by przekopać i przeszukać okolice około 200-300 metrów.
FAGIL Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 panowie spokojnie ne wszyscy wojskowi to niepowazni goscie
vlado Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 na tvn Warszawa oko. 18stej była krótka wzmianka filmowa, ale oglądając kątem oka tv jak usłyszałem słowa-klucze, załapałem się tylko na widok kupki magów do bronka, ktoś może nagrał?
yama02 Posted July 17, 2009 Author Posted July 17, 2009 Witam - czy ma ktoś może informacje co do dalszych losów znaleziska ?
enfield Posted July 17, 2009 Posted July 17, 2009 Eksponaty wydobyte przez saperów, poszły wszystkie do Muzeum Powstania Warszawskiego.
yama02 Posted July 17, 2009 Author Posted July 17, 2009 Doskonale, że nie trafiły do huty :))Może są jakieś zdjęcia ? Wie ktoś dokładnie co znaleziono ?pozdrYama
Prezes14 Posted July 17, 2009 Posted July 17, 2009 no i to mi się podoba że nie poszły na stracenie tylko do muzeum...
pomsee Posted July 17, 2009 Posted July 17, 2009 Ciekawe jak znaleziska będą wyglądać po konserwacji.
pni Posted July 17, 2009 Posted July 17, 2009 Na wocie usłyszałem, że niebezpieczne znaleziska zostały zabezpieczone przez saperów i pojechały na poligon gdzie będą wysadzone. Był to komentarz do tych zdjęć. Mam nadzieje, że ta informacja jest mylna.Pozdrawiam
hiszpan Posted July 17, 2009 Posted July 17, 2009 http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/raport-na-goraco/wideo/16072009
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.