Skocz do zawartości

Gruzja - nasz strategiczny sojusznik?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 478
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Brawo dla Pana Prezydenta, tylko on ratuje nasz honor w polityce zagranicznej!!!".

No to jesteśmy JEDYNYM państwem na świecie, które kieruje się w polityce zagranicznej honorem, a nie INTERESEM NARODOWYM!
Ale co tam, zawsze będzie można podnieść obywatelom akcyzę na paliwo i opłaty za gaz...
A zresztą czy samo słowo honor" tu pasuje, skoro bardzo wielu rdzennych Gruzinów jest w opozycji do właśnie wybranego prezydenta Gruzji, twierdząc, że wybory zostały sfałszowane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, nie od dziś zauważyłem, że Ty interes narodowy" rozumiesz jako kajanie się przed Niemcami i Rosją. Erih- skoro właśni" obywatele chcą widzieć Prezydenta Gruzji za kratkami, to kto go właściwie wybrał, czy aby nie właśni"? Ludziska, wy czegoś nie rozumiecie. Nie ma czegoś takiego, jak przyjazne stosunki z Rosją", bo Rosja nie jest czymś takim zainteresowana. Rosja i Rosjanie tęsknią za imperium, a swoje byłe terytoria zależne, w tym Polskę, uważają za chwilowo tylko stracone!!!! Prezydent to rozumie, ale wy nie, Panowie Jewropejczycy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musamman, Pan Prezydent wsadza swój maleńki paluszek pomiędzy wielkie drzwi i naraża swój Naród jedynie na śmieszność wypowiadając takie słowa. Daje tym samym kolejny dowód swojej niepoczytalności i nieodpowiedzioalności. Nie sądzę, abyśmy cokolwiek zyskali po jego wizycie, a takie hasełka to czysty kabaret, no, ale może Twoja duma po tym wrzosła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac w tej dyskusji, od czasu II RP nic sie niezmienilo w kraju. Pilsudczycy nawolywali do budowy Miedzymorza" (przyjmowali uciekinierow z Kaukazu-glownie Gruzji,zakontraktowali kilkuset Kaukaskich oficerow,itd.), Dmowski z Endecja sprzeciwial sie temu i optowal za ulożeniem dobrych stosunkow z Rosja... Tak samo jest teraz, jedni chcą dobrych stosunkow z Rosją, drudzy rurociągu Odessa-Plock oraz Gruzji i Ukrainy w NATO ;)

Jak to mówią : Historia kolem się toczy" !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieloff- o mojej dumie się nie wypowiadaj, bowiem ja pochodzę ze starej rodziny szlacheckiej i dla mnie HONOR jest wartością najwyższą. Na temat lizania d... Ruskom nie zamierzam z Tobą polemizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trudno polemizować z tak naiwnymi argumentami, kolego ze starej rodziny szlacheckiej:-) Akurat wypowiedź Kaczyńskiego w Gruzji nie ma nic wspólnego z honorem - jest po prostu śmieszna i naiwna. Takie tam rzucanie kamyczkiem w okno. I nie wyjeżdżaj mi ze swoim szlachectwem, bo bynajmniej mi to nie imponuje - też mi zasługa, że spłodził Cię ktoś, kto miał herbowego praprapradziadka.
Pozdrawiam!
Danieloff (herbu dwa psy na tarczy - jeden szczeka drugi warczy:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasługą polskiego stanu szlacheckiego nie jest to, że płodzili synów szlacheckich, lecz to, że stworzyli POLSKĄ KULTURĘ i polską świadomość narodową. Nie istnieje inna kultura polska, niż kultura szlachecka, wypływająca ze sarmatyzmu. Nawet tzw. kultura ludowa", czyli chłopska, stanowi naśladownictwo kultury dworskiej. Oczywiście wiem Danieloff, że Ty nigdy tego nie pojmiesz, ale też nieszczególnie mi na tym zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol musamman2 , numer polega na tym ze wybory prawdopodobnie zostały sfałszowane , a Gruzini wizyte naszego Prezydenta odebrali nie jako wyraz poparcia dla ich sprawy a uwiarygodnienie nieakceptowanego polityka.
PS Gdybyśmy w latach 90 tych nie jeździli po Rosjanach a wyciagnęli do nich dłoń kiedy byli w najgorszym dołku , to być może dzisiejsze elity tameczne traktowały by nas jako może i niezbyt wielkiego ale wiernego przyjaciela , a nie jak upierdliwego ratlerka ?
Do ut des.. tak się to chyba nazywa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pomsee za miłe słowa, ja też byłem bardzo często pod wrażeniem tego co [i w jaki sposób] napisałeś na forum.

A teraz wracając do tematu, kol. musamman2 skoro powołujesz się na to, że pochodzisz ze starej rodziny szlacheckiej" to skąd u Ciebie tyle strachu? Strachu przed światem, przed obcymi, przed innymi. Ten strach chyba nie przystoi komuś szlachetnie urodzonemu, bo szlachectwo nobilituje, ale zarazem zobowiązuje! W mojej rodzinie było to bardzo proste, jak była taka potrzeba to stawali do szeregu, a nie strachali się na zapas, a działo się tak przynajmniej od połowy XVII wieku, bo od tego czasu zachowały się albo jakieś kwity, albo przekazywane przez matki dzieciom, z pokolenia na pokolenie rodzinne sagi.
Myślę, że stałeś się mimowolną ofiarą komuny, bo jak kiedyś przy innej okazji zauważył kol. Greg1, żyliśmy za komuny w społeczeństwie zamkniętym, w społeczeństwie izolowanym od świata i stąd ten strach, stąd postrzeganie wszystkich dookoła jako wrogów, stąd syndrom oblężonej twierdzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih- jak na razie, to nie ma żadnych dowodów na sfałszowanie wyborów w Gruzji, więc nie powtarzaj tego, co Nadredaktór nakazał. Przypomnij sobie, jak postępowa polska lewica zmobilizowała przed wyborami wszystkie postępowe siły Jewropy, z Havlem, Bartoszewskim i Ashem na czele, twierdząc, ze wybory w Polsce będą sfałszowane przez PiS. Po wyborach już tego tematu nie podnoszono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musamman, na jakim Ty świecie żyjesz - o swoich rzekomych szlacheckich korzeniach to możesz sobie przy śledziu u cioci na imieninach powspominać, a wyzywać innych od pańszczyzny" sobie nie pozwalaj, bo to nie daje Ci powodu do wywyższania się. Człowiek jest warty tyle, ile w życiu osiągnął, co zrobił dla innych, dla swojego kraju - moja rodzina też ma sporo zasług dla Ojczyzny, chociaż nigdy nie posiadała herbu. Nie przeginaj więc, bo możemy za bardzo się rozpędzić i dla nas obu nie będzie to miłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musamman2, sprecyzuj co masz na myśli pisząc ie fantazjuj".
Bo albo mnie chcesz w prymitywny sposób obrazić, albo Ci brakło argumentów!?
I dodam jeszcze niejako przy okazji; w innym wątku piszesz mniej więcej tak: Musimy spełniać wszystkie zachcianki USA, bo to nasz jedyny sojusznik w wojence" z Berlinem i Moskwą.
A więc zadaję Ci parę pytań:
1. A po co nam ta wojenka" z Berlinem i Moskwą? To nie lepiej robić z nimi interesy, aby nasz kraj się rozwijał gospodarczo, a i obywatele też coś z tego mieli!
2. A od kiedy to Polska jest w tej części Europy sojusznikiem USA? Zapamiętaj sobie raz na zawsze, że w tej części Europy sojusznikiem USA są [i pozostaną] Niemcy! A i z Moskwą to nam USA niewiele pomogą, bo to wprawdzie nie ich sojusznik [jeszcze], ale globalny partner chociażby w wojence z międzynarodowym terroryzmem.
3. Czy będąc Rosjaninem nie czułbyś się zagrożony okrążeniem przez NATO [USA], które naszymi polskimi rękami, dobiera im się do Kaukazu? No jak byś wtedy zareagował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musamman - po co dyskutujesz z tymi potomkami ciemnego chłopstwa i lumpenproletariatu.Oni powtarzają tylko co pisze wybiórcza i inne pisma żydokumuny a nawet masonerii;nie są w stanie niczego zrozumieć.HONOR i OJCZYZNA są atrybutami tylko potomków szlachetnie urodzonych,ewentualnie zwolenników PiS-u.
Przy okazji - kto to powiedział:Ciemny naród wszystko kupi"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytdla interesów Polski ważniejsza jest sprzedaż pietruszki do Rosji niż integralność terytorialna Gruzji." -no to juz mistrzostwo. Wkrotce dla kogoś moze okazać sie wazniejsza sprzedaż Putinowi marchewki niz integralnośc terytorialna Polski, że też o gazie i ropie nie wspomne. A jak zakreci rurke to trzeba bedzie słać ziemniaczki i za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie