Jump to content

coriolan

Forum members
 • Content Count

  3373
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bezczelny,arogancki agresor Putin uzyskał właśnie od swoich organów" bumagi na rozpoczęcie wojny z Ukrainą -z całym państwem.Krym jest faktycznie opanowany przez żołnierzy rosyjskich bez dystynkcji,ukraińskie posterunki graniczne na Krymie praktycznie nie działają.Flota ukraińska wypłynęła z portów krymskich,ale i tak nie będzie walczyła. Cała polityka USA i Europy,że Rosja putinowska o taka inna demokracja" wzięła ostro w łeb. Putin dobrze wybrała dzisiejszą sobotę - euorolenie i ich przywódcy albo na nartach,albo na przyjęciach albo po prostu się byczą.Przecież poniedziałek czy wtorek to tez dzień- nieprawdaż?Rada Europy,NATO-Rosja,Trójkąt Weimarski,OBWE etc okazały się zbiurokratyzowanymi,leniwymi i nieruchawymi instytucjami. Najbliższa przyszłość to wróżenie z fusów,ale widzę ją czarno.
 2. Hilfswillige-Bau-Kompanie... Niżej chyba L.H. - Landeseigene-Hilfskraft ? Nieśmiertelnik postjeniecki ,chyba Armii Czerwonej ochotnik kompanii budowlanej - miejscowa siła pomocnicza
 3. Nieśmiertelnik RAD RAD Meldeamt 18 Neustettin /Szczecinek/ Radgruppe 44 Lager 6/44 Koltschen - obóz Kołczyn nr ind.935
 4. Prusy Wschodnie=Ostpreussen http://www.posselt-landkarten.de/index_graphik_grossblaetter.htm
 5. http://pl.wikipedia.org/wiki/United_States_Marine_Corps
 6. W czasie II wojny MC wogóle nie operował na terenie Europy
 7. https://www.usmilitarydirect.com/product.php?productid=16139&cat=260&bestseller=Y&js=n
 8. Taki nieśmiertelnik Marine Corps kosztuje 4,99$,ale jeśli Twój jest autentyczny,zwróć się tu: Bureau of Naval Personnel Manual, 1942 & 1945 Department of the Navy Naval Historical Center Washington, DC 20374-5060
 9. Tempo szarży było tak wielkie,że nie zdążono podjąć ciała zabitego dowódcy pułku..
 10. Z planu rozwoju gminy Chojnice: Priorytet II – "Ochrona dziedzictwa kulturowego i zasobów przyrodniczych Cel 1: Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego Zadania: – Rozpowszechnienie zdarzeń historycznyh związanych z Krojantami (Szarża pod Krojantami), wydanie folderu" Pytanie za 1 grosz:Jaki będzie opis szarży?
 11. Prof.zw.dr hab.Mirosław Dakowski,fizyk,na swej stronie powołanej przez Kolegę slapka z relacją rtm Ładosia poczynił pewne niewielkie korekty.Obnaża tam ohydne kłamstwo wikipedii,jakoby straty niemieckie nie były znane.
 12. Trudno się dowiedzieć,co się stało z ciałem poległego płk Mastalerza.Na stronie rodziny- mastalerz.info zamieszczono informacje,że grób znajduje się na cmentarzu w Chojnicach /kwatera wojskowa nr 5/.Powszechnie jednak przyjmuje się,że jego ciała nie odnaleziono.Czy ktoś wie,kiedy dokonano ekshumacji ciał ułanów z pola bitwy pod Krojantami,ile było zwłok,kto tej ekshumacji dokonał,gdzie jest dokumentacja?
 13. Gdzie Brześć a gdzie Krojanty?Wierzysz że ułani wytłukli pod Krojantami cały batalion?
 14. To są ideologiczne,a nie rzeczowe argumenty.Niech np.grupa rekonstrukcyjna Krojanty lub jakiś historyk poszpera w księgach cmentarnych.Jest też niemiecka instytucja rejestrująca cmentarze niemieckie II wojny.
×
×
 • Create New...

Important Information