Skocz do zawartości

poszukiwacz zatrzymany


Rekomendowane odpowiedzi

Z dnia dzisiejszego Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Zabytkom Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odzyskali kolejne pamiątki archeologiczne. Funkcjonariusze trafili na ślad 45-letniego mieszkańca Kutna, który na terenie powiatu łęczyckiego prowadził nielegalne wykopaliska z użyciem wykrywacza metalu. Amator "staroci plądrował także miejsca prowadzenia działań wojennych wykopując tam monety, guziki, amunicję, itp. Wykopane przedmioty odsprzedawał kolekcjonerom. Mężczyzna nie posiada wykształcenia archeologicznego, a informacje o miejscach bogatych w zabytki czerpał z książek i publikacji. W jego mieszkaniu znaleziono wykrywacz metalu oraz kilkadziesiąt przedmiotów o wartości archeologicznej.
Wśród zabezpieczonych przedmiotów była fibula (zapinka) z czasów cesarstwa rzymskiego, monety i ozdoby oraz naboje karabinowe. Sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie amunicji. Trwa ustalanie zakresu odpowiedzialności karnej 45-latka z przepisów ustawy o ochronie zabytków."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wszyscy jesteśmy kryminalistami i tyle. Szkoda gadać.

Amator "staroci plądrował także miejsca prowadzenia działań wojennych wykopując tam monety, guziki, amunicję, itp"

Plądrował" :) plądruje to się stare cmentarze a nie miejsca walk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno na terenie Najjaśniejszej" RP znaleźć miejsca,gdzie nie prowadzono działań wojennych.Ale za grabienie stanowisk archeologicznych (wyszukiwał w literaturze,więc robił to z premedytacją) należy mu się jak psu micha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pladrowal miejsca dzialan wojennych, nic o stanowiskach archeo nie ma. Czytaj ze zrozumieniem. A, ze czytal ksiazki? To chyba plus. Jedyna egatywna strona" tego poszukiwacza byly naboje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba każdy nim wyjedzie w teren z piszczałą przejrzy książkę z powiedzmy jakąś bitwą/potyczką/wydarzeniem dot. miejscówki" lub choćby mapę, i dopiero potem jedzie. Rzadko kiedy jedziemy w ciemno". I to jest premedytacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi tak:Dzialajac razem i w porozumieniu z checi zysku"
Ciekawe ile doloza" autorom ksiazek za wspoludzial
Jezu jak dobrze ze nie mieszkam w Polsce
Zal mi Was ze w takich warunkach uprawiacie swe hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu mam kontakty z ludzmi z prasy" i stwierdzam, ze wielu z tych, ktorych spotkalem zna sie na wszystkim czyli na niczym. Dzisiaj napisza to jutro tamto - nie nalezy czytac wszystkiego co jest napisane - oczywiscie jest mnostwo rzetelnych dziennika!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum archeologicznego (wypowiedź archeologa):

Warto jednak zastanowić się nad tym „złomem archeologiczny”. Stanowi on problem dla archeologów, masę takiego złomu (zabytków bez wartości dla nauki oraz bez wartości ekspozycyjnych) trafia do muzeów, gdzie muszą być konserwowane i magazynowane (zapychając muzea) – potem jak coś w muzeum ginie to zawsze można uznać, że był to jakiś „złom”. Muzea też nie chcą od archeologów takiego złomu przejmować – a wiemy, że archeolog aby otrzymać zgodę na badania musi uzyskać zgodę muzeum na przejęcie zabytków pochodzących z badań – to już opisywana patologia na forum."

Tak wygląda rzeczywistość,którą archeologiczne lobby ukrywa przed szerszą opinią publiczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pewnie wyniki w wykrywalności były słabe, komendant się wkurzył ,bo premii nie dostał i się teraz na gwałt grzebie na allegro i naszej klasie :) Biedni są ci milicjanci jak raz im się coś uda i złapią jakiegoś zboka za co ludzię są im wdzięczni , to zaraz potem dopieprzą się do jakiegoś dzieciaka ,że zamiast ćpać i napadać ludzi na ulicy łazi po polach i zbiera guziki i jakieś monetki, które nawet orzący chłop ma w D... bo nie chce mu się po nie schylać :) :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce władza musi mieć wroga, to tradycja ciągnąca się od ponad 60 lat. Najpierw byli kułacy, obszarnicy, reakcjoniści, potem spekulanci i niebieskie ptaki. Teraz padło na nas, poszukiwaczy i kolekcjonerów. Od jakiegoś czasu we wszystkich możliwych mediach roi się od poszukiwaczy grabieżców dóbr kultury i kolekcjonerów złodziei. Ostatnio nie wystarczy już łapanka na zbieraczy zardzewiałego szmelcu, oczy rządzących zwróciły się ku numizmatykom. Ciekawe kiedy przyjdzie czas na filatelistów i kolekcjonerów malarstwa. Wszak w prywatnych rękach jest jeszcze nie jeden obraz np. Kossaka, który można przy aplauzie mediów właścicielowi w świetle prawa ukraść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę ! A ja mam parę książek z antykwariatów i ze skupów makulatury na których są czasami biblioteczne stemple i exlibrisy poprzednich właścicieli. ! .... O matko ! Toż ja przecież z pierdla nie wyjdę !!! W piwnicy to mam też chyba ze dwie sztuki starych znoszonych kalesonów i diabeł wie kto je nosił? A jak rzeczoznawca stwierdzi ,że to bezcenne dobro narodowe i kawał historii ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie sprzedaję na aukcjach i nic nie kupuję.
Ale i tak gwarancji nie ma że kiedyś mnie nie odwiedzą.
(Muszę chyba iść z babcią do notariusza żeby przepisała na mnie 4 monety sprzed II wojny które mi dała, bo jak nic - zabiorą wszystko).
Możemy sobie ponarzekać. Nie ciekawie się robi ostatnio łapią jednego po drugim ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli jeżdzisz na giełdy staroci ( militariow ) i czasem bierzesz jakiś złomik do ręki żeby z ciekawości pooglądac to możesz miec fotki operacyjne i profilaktyczną wizytę o 6 rano ;))) Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagonki? proste wytlumaczenie:
Po co odkupic i cieszyc się wspolnym dobrem, jak mozna je komus zabrac i dostac awans za kolejnego posadzonego czy notowanego...
Jaką ja mam pewnosc jako obywatel tego kraju że Ci wszyscy 'fachmajstrzy' nie sprawią że dobro wspólne nie stanie się ich własnością??
Jeżeli nie handluje się żadnym dobrem za granicami kraju, to chyba tylko napędza gospodarkę i rozwija kraj??
Nie wiedziałem że prawo zabrania posiadania zabytkow i jednoczesnego posiadania wykrywacza..? jeżeli się pomyliłem to proszę o wypis z ustawy :)
Proponuję od jutra ogrodzic Polskę drutem kolczastym, murem wysokim na 100m i polami minowymi, umieszczajac jednoczesnie napisy 'Ziemia Mieszka I, prace archeologiczne, wstęp wzbroniony!'
Wtedy żadna wladza juz nigdy nikogo nie obarczy, nikt nie zostanie posądzony o to czego nie zrobil..
Moje marzenie to wyjazd 10milionow poszukiwaczy na wyspy, po czym wspolna kartka wyzyn z pozdrowieniami od 'kryminalistów'.. ciekawe jak by zareagowali na taki mały 'psikus' :)
Nadal jednak rządzi władza nad 'ciemnym ludem'.. mamy demokrację.. a czemu nie mamy prawa głosu? czemu nikt nas nie slucha?
jak zabiorę do domu krzemień, też jestem kryminalistą, bo zabrałem kawałek materii sprzed kilkuset tysięcy lat??
ehh.. Piękna nasza ojczyzna, choc nie do nas powoli zaczyna należec..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić swoje hobby Panowie . Zamiast zbierać i wydawać kasę na starocie i jakieś złomy za co grozi 8 lat trzeba kolekcjonować cudze bryki z najwyższej półki . Kasy wtedy człowiek ma jak lodu ,adrenalina podniesiona do maximum jak w lesie gdy nadchodzi leśniczy. A ile dowalą jak na podwórku znajdą 6 fur po kilkaset tysięcy ?... Dobro narodowe to nie jest ,niezbitej spłonki nie ma ,na najlepszego papugę kasa jest...czyli spoko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie