Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - 2008


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
herbstnebel - stronka Było.." byłoby super,wreszcie nie znikąłbym problem przegapiania" nieregularnie emitowanych programów. Mam nadzieje, że uda Ci się wrzucić ostanie odcinki z 7TP i TK3. Szczegóły, nwesy, chociaż kilka fot w miesiacu (nawet śróbek czy przewiercanych płyt panc) i było by fajnie. Co z cegiełkami ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spokojnie, panowie, spokojnie.

TK-3 znacie doskonale. Jest to podwozie tankietki przywiezione kilka lat temu przez Macieja i Stanisława Kęszyckich z Francji bodajże.
Później było eksponowane w MWP, najpierw w Alejach, później na Czerniakowie.

W styczniu tego roku właściciel pojazdu postanowił zabrać pojazd z MWP, gdzie nie był już nawet eksponowany,
Szczegóły wkrótce - wczoraj byłem na warsztacie, pojazd jest już rozłożony, oczyszczony i wstępnie zakonserwowany. pozdrawiam

JaH - FWP


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora PATRON 12:47 24-09-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tworzona pełna dokumentacja.
W tej chwili nie przewidujemy jej udostępnienia w przyszłości poza działalnością stricte naukową(np: do opracowania prac magisterskich czy doktorskich, monografii lub innych wydawnictw. )

pozdrawiam

JaH - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam pytanie dotyczące projektu 7TP z troche innej beczki. Czy organizatorzy projektu 7TP otrzymali jakąkolwiek pomoc od Muzeum Wojska Polskiego lub Ministerstwa Obrony przy projekcie. Czy istnieje jakakolwiek współpraca i czy instytucje te wykazują jakiekolwiek zainteresowanie projektem. Bo to co przeczytałem że TK-3 nie był już nawet eksponowany to troche skandal jakbyśmy mieli takich eksponatów za dużo. Jestem również ciekawy czy odpowiednie instytucje podjeły kiedyś próbe pozyskania TK stojącego w Belgradzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo TK-3. Zatem o ile dobrze liczę mamy obecnie zachowanych:
(1) W Belgradzie [TK-3]
(2) Na Łubiance [TKS]
(3) W MWP sprowadzony ze Szwecji (wciąż bez silnika?!) [TKS]
(4) W FWP sprowadzony z Francji (właśnie rozpoczęto rekonstrukcję) [TK-3]
(5) Podobno sprowadzony z Norwegii do Polski (w jakim stanie?!) [TKS]

Zgadza się?! Jeśli tak to po zakończeniu wszystkich rekonstrukcji będzie jeden 7 TP i trzy tankietki na chodzie :))
Mniam, mniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( i Panie oczywiście) ,
reasumująć :
FWP prowadzi w tej chwili projekt 7TP, finansowanie tego projektu jest w tej chwili w 100% z pieniędzy fundacji .
załóżeniem fundacji na ten rok jest skompletowanie CAŁEJ bryły oraz układu jezdnego w formie montażu ostatecznego. - zwracam uwagę na pojęcie założeniem", jak będzie życie okaże.

W warsztacie jest również prowadzona ( tak jak to było podane w programie) odbudowa TK-3 jest to praca w którą starają się zaangażować wszyscy członkowie FWP jednak należy jasno powiedzieć że pojazd JEST własnością osoby prywatnej i to ona podejmuje wszystkie decyzje związane z udostępnianiem informacji o postępach prac, proszę więc nie liczyć jak na razie na relację z naszej strony na bierząco z odbudowy , chyba że Fundacja uzyska taką zgodę.

Mamy nadzieję że współpraca z właścicielem - Kolekcjonerem ( specjalnie użyłem wielkiej litery bo chylę nisko czoła nad jego zaangażowaniem i poświęceniem ) ułoży się na tyle dobrze że będziemy mogli również służyć informacjami na tematy związane z TK - 3 na bierząco.
Osobiście twierdzę że TK-3 trafił w jedne z najlepszych rąk jakie tylko można było sobie wymażyć.

Niestety bardzo przykrym momentem było zabieranie podwozia z MWP ... przykrym ponieważ wywlekanie tego unikatowego zabytku zspośrób rupieci w magazynie było co najmniej deprymujące, ale cóż takie życie przynajmniej nie padał na nie deszcz i za to chwała MWP.
założeniem właściciela bardzo ambitnym jest zakończenie odbudowy w TYM roku . My dołożymy wszelkich starań aby było to możliwe.

Poza tym na ukończeniu jest Projekt PRZODEK 14/19P do 100 mm haubicy, zakończenie prac przewidziane na ten rok .

A tak na marginesie ......to to jeszcze nie wszystkie niespodzianki jakie szykujemy w tym roku ale jak na razie o tym szaaaaa...bo inaczej nie będzie niespodzianek :-)


pzdr PATRON - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

Znalazłem na allegro aukcję zabytkowego ciągnika, podobno z lat 30. Skoro produkował go Ursus, to może niektóre części mechaniczne pasowałyby do któregoś pojazdu z Waszych projektów?

http://moto.allegro.pl/item317283118_zabtytkowy_ciagnik_ursus_stan_bardzo_dobry.html

Pozdrowienia,
Marcin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzac od tematu watku - bylo by zbrodnia uzywac czesci od dzialajacego pojazdu!
No i chocby na Oksywiu uzywano ciagniki rolnicze do holowania armat. Wiec ciagnik sie nadaje w calosci do zastosowan militarnych,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Co tam się będę rozpisywał. Szczerze podziwiam samozaparcie , i trzymam dwa kciuki za powodzenie całego projektu - choć jak widać swego dopniecie ;-)

Mam kilka pytań , i proszę mnie dobrze zrozumieć , wynikają one tylko i wyłącznie z ciekawości a nie z chęci jakiejkolwiek krytyki ;-)
- Czy prowadząc prace konserwacyjne robicie dokumentację części ? Czy pójdzie ona do szuflady czy też będzie dostępna dla kogoś kto będzie chciał z tych dokumentacji skorzystać ? ( nawet za opłatą - bo przecież rozumiem ,że ta dokumentacja to lata ciężkiej pracy )
- co z wieżą? będzie dorabiana , czy też szukacie oryginału aż do skutku ? Czy też przerabiacie tą z Vickersa ?
- co z układem przeniesienia napędu ? będzie oryginalny ?

pozdrawiam i trzymam kciuki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, odpowiadając na pytanie kolegi nikt:

jest prowadzona kompletna dokumentacja techniczna (ołówek, + CAD)
jest prowadzona dokumentacja zdjęciowa, oraz opisowa.
dołączone są wszystkie resztki dokumentacji oryginalnej PZINŻ, przewidziane jest publikowanie lub udzielanie zezwoleń na kożystanie z dokumentacji ale dopiero po zamknięciu procesu jej kompletowania, a może to potrwać bo założeniem jest również dokumentacja 3D (catia)

kwestia wieży jest na tyle kwestią otwartą że oba scenariusze wymienione w poście powyżej są możliwe i to na razie tylko tyle co mogę napisać

Układ przeniesienia napędu jest w tej chwili kwestią dyskusyjną ponieważ ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła ,ale mażeniem jest doprowadzenie do pełnej zgodno ści. niestety nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy jasno odpowiedzieć bo po prostu czekamy na rozwój wypadków.

PZDR PATRON - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ostatnio w Było nie minęło" pokazano przekazanie częsci 7tp przez własciciela składu złomu fundacji Projekt 7tp" Czy można prosic o informację jakie to były częsci? Z przyczyn obiektywnych nie moge oglądać programu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie