Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - 2008


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Mam pytanie? Czy na tegorocznej Bzurze będzie w jakiś sposób zaakcentowany Projekt 7TP. Chodzi mi oto że jeśli nie będzie samej 7ki, to czy ktoś z realizatorów Projektu
bedzie obecny. Może jakieś stoisko patronanckie".
Pisałem kiedyś co z zawieszkami, kubkami? Myślę że to dobry
czas i miejsce na szerszą prezentację . Nie wiem jak to wygląda od strony organizatorów (pozwolenie na stoisko), ale koszty dojazdu nie są astronomiczne.
Pozdrowienia dla Wszystkich z Projektu 7TP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Mam pytanie? Czy na tegorocznej Bzurze będzie w jakiś sposób zaakcentowany Projekt 7TP. Chodzi mi oto że jeśli nie będzie samej 7ki, to czy ktoś z realizatorów Projektu"

7TP nie będzie na Bzurze. Jedną okazją do zobaczenia czolgu w obecnym kształcie jest impreza rocznicowa w Tomaszowie Lubelskim 20-21 września 2008 roku.

Po drugie, ponieważ nie wiadomo czy Bzura będzie, w związku z tym nie wiadomo czy będzie ktokolwiek od nas. Ale można nas spotkac na imperzach, oprócz Tomaszowa, w Mławie (30 sierpnia), Łowiczu (28 wrzesnia) szukać sam.panc. wz 34 - pancerki hartmanna"

W tej chwili pracujemy nad ofertą dla sponsorow instytucjonalnych. Ale chcielibyśmy udostepnic zdjęcia w jakims znacznym stopniu zaawansowania pojazdu - pewnie najwcześniej we wrześniu.

Co do cegiełek - jesli ktoś jest zaintereoswany można wpłacić darowizny na konto Projektu 7TP prowadzone przez - Fundację - zawsze staramy sie darczyńcom odwdzięczyć jakims gadżetem zwiazanym z projektem - kubki aktualnie niestety się skończyły, ale sa inne drobiazgi :)
Oczywiście należy dopisać w tytule Projekt 7TP
Jeśli ktoś chce nr konta podam na priv - nie wim czy administracja by pozwoliła na forum bo to niezgodne z regulaminem.

Wieża jest wycieta, ale to dopiero poczatek. Jak Grześ wróci z urlopu będzie nadawał jej kształt.

pozdrawiam

Jacek akagi" Haber
FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham lakoniczność Twoich wypowiedzi Patronie :)
A procentowo jak to wygląda? Jeśli nie jest to info tajne łamane przez poufne?


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 08:22 29-07-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomsee - odpowiedź na twoje pytanie jest dosyć trudna , ponieważ trudno jest jasno odpowiedzieć na pytanie co jest jeszcze wieżą w sensie strikte a co jej wypozażeniem :-)
jeśli chodzi o skorupę wieży to we wcześniejszych postach pokazywałem elementy ( np blachę samknięcia wykuszu radiostacji) która jest oryginalna, są oryginalne elementy mocowania niektórych części wewnętrznych, obudowa mechanizmu obrotu itd...jednak rozumiejąc wiżę jako gołą skorupę należy powiedzieć że na dzień dzisiejszy poza wwym blachą nie ma elementów oryginalnych , ale sytuacja może się zmienić w każdej chwili.

Przy okazji mogę poinformować że w dniu dzisiejszym zostały odebrane z walcowni gotowe panele boczne wieży , co jest podstawą do odbudowy.
posiadam informacje na temat innych elementów wieżowych (blach) i jestem w trakcie rozmów na temat ich pozyskania jednak nie jestem pewien że tak się stanie , a z racji koniecznośći jak to zauważył jazlowiak zweryfikowania bajeczki Patrona" podjęliśmy de3cyzję o odtworzeniu wszystkich elementów w celu zaprezentowania jak najbardziej skompletowanej bryły w Tomaszowie, jeśli uda się pozyskać oryginały zostaną one zamocowane w miejscu kopii, pewnie jednak wydaży się to już po Tomaszowie.

Zresztą tak samo była prowadzona odbudowa wanny i zabudowy silnikowej ...wpierw kopia , a jak się pojawił to oryginał .


PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie doszło do bratobójczej walki: Schneider kontra 7TP...
A tak poważnie to cieszy, że pasjonaci historii mogą się wreszcie cokolwiek dowiedzieć na forum odnośnie tych tzw. projektów. Bo jeszcze do niedawna standardowa odpowiedź brzmiała: wiem ale nie powiem", albo wiem ale ta wiedza jest tylko i wyłącznie dla wtajemniczonych 7-stopnia".
Myślę, że przyczyniło się do tego medialne nagłośnienie sukcesów związanych z wydobyciem Hetzera-Latebry i Stuga z Grzegorzewa.
I oby tak pozostało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie