Jump to content

PROJEKT 7TP - 2008


PATRON

Recommended Posts

Witam w nowym roku,
minęły ponad dwa lata gdy rozpoczęliśmy na tym forum relację z odbudowy czołgu 7TP.
jak dotąd nasze wątki dorobiły się około 60.000 wyświetleń, co wydaje nam się świadectwem dużego zainteresowania tematem.
Pomimo niezwykłej ubogości" dokumentacji udaje nam się jak dotąd posuwać z pracami do przodu.
Dzięki powołaniu do Zycia Fundacji Wojskowości Polskiej oraz dobrej woli wielu ludzi z całej Polski prace dotarły do etapu gdy podjęta została decyzja o rozpoczęciu ostatecznego montażu czołgu.
W miesiącu listopadzie 2007 na wniosek Grzegorza ( panzergrzesia) oraz przy pełenj aprobacie pozostałych członków zarządu Fundacji została podjęta decyzja o skierowaniu wszystkich możliwych środków finansowych na PROJEKT 7TP.
efektem pracy Grzegorza przy współudziale reszty Fundacji jest stan jaki mamy na dzisiaj, czyli trwający ostateczny montaż .

Została zbudowana nowa rama wanny w pełni zgodna z oryginalną i spełniająca wszystkie wymagania wytrzymałościowe.
Zostały zrekonstruowane brakujące płyty pancerne.
całość jest montowana na nowo wykonane ( zgodne z oryginałem) śróby hartowane.


Przedstawiam poniżej efekt dotychczasowych prac nad 7TP

Jednocześnie zapraszam do śledzenia programu Było nie minęło na TVP INFO , gdzie wspólnie z redaktorem Sikorskim będziemy starali się pokazać a żywo " efekty .Pozdrawiamy
Fundacja Wojskowości Polskiej
Panzergrześ, Akagi, Hartmann, PATRON, Olo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply
Nie ma możliwości przekazania słynnego" 1%.
Fundacja nie jest organizacją pożytku publicznego.
Przede wszystkim dzialamy za krótko. Ponadto by otrzymać status OPP trzeba sie wykazać nie tylko stażem, ale tez spelnić mase wymagań, ktorych nie wiem czy spełnimy - no bo jak działać dla zaspokojenia podstawowy potrzeb beneficjenta pomocy...
I takiem tam dziwności....
Link to comment
Share on other sites

absolutnie nie. W dalszym ciagu poszukujemy nastepnych elemntów tego, a także innych pojazdów.
W następnej kolejności czeka ciągnik C7P czyli pojazd bardzo podobny. Udało sie cudem uratować od przetopienia w hucie i odkupić wiele elementów kadłuba C7P chcoć brakuje rzczy kluczowych - oslony silnika, szkieletu kabiny.
Ponadto w dalszym ciagu szukamy pozostałości samochdów panc. wz.29 - tutaj jednak zdecydowani jestesmy na całkowita rekonstrukcje - oraz czołgu Vickers.
Kolejnym projektem będzie ciagnik artleryjski C4P - tutaj pewne sukcesy juz są, ale o tym wkrótce.
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli uda wam się uda zrekonstruktować wszytkie pojazdy jakie macie w planach, to za kilkianaście lat na Bzurze czy na innych wrześniowych rekonstrukcjach będą pomykać zaprzęgi motorowe z artylerią znalezioną w Finlandii czy w innych krajach, to świat będzie piękniejszy. Naprawdę/

Życzę powodzenia w budowie i poszukiwaniu sprzętu polskiego II RP. Czapki z głów przed wami.
Link to comment
Share on other sites

nie spieszy się aż tak :-) tak tylko napisałem przy okazji pomysłu z cegiełką, bo szczerze mówiąc pomysł z jakąkolwiek materialną" cegiełką wydaje mi się niezły, a taka śruba to mały, ale dość charakterystyczny element i fajnie by było mieć coś takiego na biurku.
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich 7TP maniaków.
Śledzę Wasze poczynania od samego początku,
a dla 7mki pojechałem specjalnie na Bzurę.
Bardzo się cieszę że prace tak szybko idą do przodu.
Jak inni pytam jak Wam pomóc, bo kubki i przypinki to chyba są nieaktualne . A jeśli jeszcze je macie to dajcie znać na forum.
Pozdrowienia dla Twórców Projektu 7TP.
Link to comment
Share on other sites

Witam,
nie ukrywam że dzień wczorajszy był dla mnie wyjątkowo szokujący. po kilku latach kiedy Projekt 7TP szedł małymi kroczkami do przodu i czasie kiedy kosztował nas wiele czasu spędzonego nad zdjęciami, planami, na niezliczonych kilometrach zrobioneych celem oglądania resztek przeglądania złomów i odwiedzania muzeów (łącznie z tymi baaaardzo daleko od naszego kraju) zobaczyłem tak na prawdę pierwszy raz efekt naszych prac który przypomina TEN czołg...
Panowie ( i Panie ) ON jest po prostu PIĘKNY.


PZDR PATRON _ FWP

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że może to zakrawać na upierdliwość z mojej strony, zwłaszcza w takiej chwili.
Ale skoro zdecydowaliście się zamontować tę płytę z okienkiem", to pewnie pytania o nią pojawią się jeszcze wiele razy. Gorzej, że na tym forum widzieliśmy jej zdjęcia z drugiej strony wozu. Zbiorowa halucynacja?
Link to comment
Share on other sites

Widzisz jotes, poprostu bardzo wiele rzeczy wychodzi dopiero jak sie składa te klocki. Dlatego to idzie wolno. Cała zasługa w tym naszego głównego twórcy panzergrzesia. dzieki temu udaje sie rozwiązać wiele zagadek.
Ale do końca jeszcze daleko.
Link to comment
Share on other sites

kwestia blaszki:
blacha posiada podfrezowanie pod pierścień podwieżowy a z racji tego że pierścień wychodził po stronie lewej nie jest możliwe żeby pierwotnie ( znzaczam słowo pierwotnie) była ona blachą zabudowy podwierzowej ze strony prawej ponie2waż prawa strona nie posiadała takiego podfrezowania.
należy zaznaczyć iż pojazd ze zdjęcia jest przerobiony przez niemców na ciągnik.
docelowo w odbudowywanym pojeździe blacha z okienkiem" będzie zastąpiona blachą bez okienka celem zachowania pierwotnej konstrukcji 7TP


PZDR PATRON - FWP
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information