Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

akagi

Forum members
 • Content Count

  2395
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by akagi

 1. a ile razy było pisane że ów TBiU to bzdury? Plany zgadzają się ze zdjęciami.
 2. TomkuSz, mogę poprosić link do tej aukcji. Dziękuję.
 3. Rama nigdzie nie jest podniesiona! :)))) CHyba , że nie wiem o czym mówisz.
 4. aha, Rama Ursusa A a rama samochodu pancernego wz.29 różnią się dość znacznie w szczegółach - przede wszystkim rama sam.panc. jest krótsza. Poszukaj publikacji Jana Tarczyńskiego - znajdziesz w nich zdjęcia podwozi Ursusa.
 5. RYsunki z TBiU są niezgodne z rzeczywistością - było wałkowane na O. Poszukaj przez wyszukiwarkę.
 6. Bodziu, podrzuć prosze link, bo nijak nie mogę tego znaleźć. Dziękuję.
 7. Z całym szacunkiem, ale podobieństwo śladowe, Panowie, przyjżyjcie się dobrze.
 8. Ursus ten sam, tylko, że nadal nie wiem, gdzie to zrobiono...
 9. dobra , panowie, ale który to jest ursus? Bo ja tego pobojowiska nie poznaje...
 10. na pewno nie 10 BK. Tam były 2 szt. TK-SD. TK-D używano do ok. 1936-37, mam zdjęcia z parady na polach mokotowskich z 1933 Potem podobno trafiły do Modlina. W 1939 - nie wiem, byc może ich uzyto, byc może nie. Jeśli ich użyto to chocby w WBP-M Roweckiego.
 11. potwierdzam, brak osłony po prostu.
 12. Michał, nie chce pisać bez pewności, w sumie nigdy tego nie sprawdzałem. Ale poszukam. A może Adam Jońca wie- trzeba go spytać.
 13. TKW została rozmontowana - szukamy jeszcze w papierach dokładnej daty, ale to pewne. Po prostu rozłożono ja na części. Co do wieży, byc może Michał ma rację, że użyto jej do PZInż.130. Jak się coś dowiem, to napisze.
 14. skan artykułu z Archeologii Wojskowej. Rękawice aktualnie dostępne na allegro to po prostu rękawice motocyklowe, powiedziałbym całkiem współczesne - przed II wojna nie było zatrzasków :)))))
 15. Pawel Rozdzestwienski vel jazlowiak - konikhdj@hot.pl lub Marek Babulewicz kontakt take przez strony Fundacji Polonia Militaris
 16. W najnowszym Do Broni" - ma wyjść 20 czerwca - jest obszerny artykuł Zbygniewa Lalaka o R-35 w WP z wieloma zdjęciami, także z okresów służby w latach 1940-1941 w Rumunii. Moge tylko polecić. pozdrawiam
 17. Bajki, i to kompletne. Żaden z wz.29 nie został przechwycony przez Rosjan, ba , 17 września 1939 wszystkie były już historią, Nie były także samochody te nawet przymierzane do zastoswania w pociagach - były to ciężkie samochody pancerne, przeznaczone wsparcia lżejszych pojazdów rozpoznawczych. W najnowszym Do broni" szerszy wywód nt. wz.29 autorstwa niżej podpisanego bogato ilustrowany dzięki uprzejmości Zbigniewa Lalaka. pozdrawiam Jacek akagi" Haber
 18. A co najciekawsze takich planów jest więcej. I nie tylko o taczankach. A najfajniejsze jest to , że NIKT większością sie nie interesował od 50 lat.
 19. W sprawie strzelania i odrzutu z UR to polecam kolegom wrześniowy odcinek Sensacji XX wieku pt. Bitwa pod Mokrą- Siła Kawalerii. Ur był jak najbardziej wrześniowy wykop w stanie bardzo dobry ( drobne wżery na bez poważniejszych ubytków) ale bez zamka. Zamek na zdjęcia został pozyczony z UR-a jaki przyjechał z MWP w stanie magazynowym ( tenże UR Wołoszański demonstrowal wcześniej ) Obsługa - sekcja karabinu ppanc SRH Polski Wrzesień" Oddaliśmy 10 strzałów ślepą" amunicją (amunicja też MWP) ogniem pojedyńczym, za każdym razem nabój był ładowany pojeyńczo. Odrzut praktycznie identyczny jak prz kb 98. Celność nieznana. Strzelec żadnych kontuzji nie odniósł. Wszystko w scenie ataku niemieckiego na polskie okopy.
 20. Piotrze, ja znam relację od Janka. Chociaż fakt jest faktem, że dostał za darmo. Z jednym się zgodzę -znów polski Wrzesień" na cos sie przydał:))))))))))))
 21. Tak, znam właściciel. Jest nim pan Jan Kowalewski z Poznania. Łazik kompletował ponad 15 lat. Sam twierdzi, że orginalnych jest 98 % częsci - na ostatnie Bzurze pomoglismy mu wydębić od miejscowego chłopa oryginalny silnik do 508" , więc są i części zamienne. Łazik do obejrzenia na tegorocznej Bzurze 2004".
×
×
 • Create New...

Important Information