Skocz do zawartości

cieciwa

Użytkownik forum
 • Zawartość

  612
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. cieciwa

  Zdjęcia armaty plot. 75 mm St.

  Przepraszam, że odkopuję" stary temat, ale na zdjęciu TomekSz1 z 2011-09-21 09:59:10 jest uwidoczniony jaszcz amunicyjny. I jest to chyba jedyne jako-tako wyraźne zdjęcie tego jaszcza od tyłu - chyba się nie mylę. Czy mógłbym prosić osobę będącą w posiadaniu tego zdjęcia o przesłanie skanu w dużej rozdzielczości (2400DPI) ?
 2. cieciwa

  Mosty i przeprawy 1939.

  Przepraszam, że niezupełnie w temacie, ale czy ma może ktoś (i może udostępnić) albo może wskazać gdzie szukać wymiarów elementów mostów systemu Roth-Wagnera i Kohna ?
 3. cieciwa

  pontony polskich mostów

  Chyba to samo, czyli pontony stalowe. Poprawcie mnie, ale czy to nie nosiło w całości oznaczenie LMPS? Od Lekki Most Pontonowy Stalowy - i było z importu", w przeciwieństwie do LMPD (Lekki Most Pontonowy Drewniany) który był w całości polską konstrukcją i produkcją.
 4. cieciwa

  pontony polskich mostów

  Ale pontony wyglądają na typ Birago" ....
 5. cieciwa

  Artyleria Polska - część 10

  Dziękuję za informację.
 6. cieciwa

  Artyleria Polska - część 10

  Na tym ostatnim zdjęciu - co to jest to coś" po lewej?
 7. cieciwa

  pontony polskich mostów

  Raczej LMPS.... To mi wygląda na metalowe pontony.
 8. cieciwa

  Polski Fiat 508 Łazik - fotki

  Czy ktoś zna powód przebudowy Łazika" z wersji z krótkimi przednimi błotnikami i kwadratowym" bagażnikiem na wersję późniejszą z długimi błotnikami i obłym bagażnikiem tylnym ?
 9. cieciwa

  pontony polskich mostów

  Nie jestem pewien czy LMPD-ki miały jakieś inne elementy pływające. 4250mm miały LMPS-y (albo pontony typu Birago") http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/ponton/_0001.png http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/ponton/_0001%20%284%29.png I tu jest część środkowa.
 10. cieciwa

  pontony polskich mostów

  Raczej tak. LMPD-ki miały ostre" łączenia dna i burt, tu są łagodne. LMPD-ka mam tylko takiego: [url]http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~sas/ponton/ponton1.jpg[/url]
 11. cieciwa

  wz.32 Skoda 220mm

  Żeby nie dodawać niepotrzebnie wątków piszę tutaj. Analizując zdjęcia ze sprzętem pomocniczym dla 220mm zauważyłem że wszystko wskazuje na to, że istniały przynajmniej 2 wersje przyczep, choć może istniały prototypy i wersje finalne różniące się zarówno osprzętem jak i wymiarami. Na jednych zdjęciach widać lewe burty przyczep na których są zamocowane po 3 łopaty saperskie w dwu poziomach, a na innych jest czysta burta bez żadnych mocowań. O ile paski/klamry do trzymania styliska można przeoczyć o tyle raczej nie da się przeoczyć kieszeni" na samą szuflę. To samo można powiedzieć o wymiarach. O ile można przyjąć, że stosowano tą samą łopatę saperską to jest znane zdjęcie na którym przyczepa jest (zdaje się być) dłuższa niż na innych. Jaka jest szansa na to że jest to prototyp i wersja finalna? A jaka na to, że są to dwa niezależnie funkcjonujące typy przyczep?
 12. cieciwa

  Polskie czolgi ..

  Militaria
 13. cieciwa

  Medykamenty i oporządzenie sanitarne WP

  A czy materiały dotyczące noszy są również gdzieś dostępne? Rozglądałem się, ale nie znalazłem - zapewne źle szukałem.
 14. cieciwa

  Polski Fiat 621

  Mnie zastanawia dlaczego nie kupiono licencji na 621P. Trzy osiowy. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/it/8/8b/Fiat_621_p.jpg
 15. cieciwa

  wz.32 Skoda 220mm

  Cztery lawety i mniejszy wóz amunicyjny ... Czyżby to była przyczepa typu R" ??
×

Powiadomienie o plikach cookie