Skocz do zawartości

Czeczenia !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

No fakt, wladza daje pieniądze;)

Z tą ziemią to się mylisz: Dokka Umarow i jego ludzie miewają się dobrze i prowadzą wojnę podjazdową z okupantem i kolaborantami typu Jamadajew, lub Kadyrow i nic nie wskazuje na to, aby coś w tej kwestii mialo sie zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Taaa...kindżal z prawej, z lewej Hubal" ( też brodacz z niego byl..:), a zdjęcia robil Palikot...

Odnośnie likwidacji zaprzańca i bandziora Sulima J., to byla tylko kwestia czasu, o czym zresztą już pisalem w zeszlym roku, w jednym z postów powyżej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosjanin-zatrzymany-ws-zabojstwa-czeczenskiego-dowodcy,wid,10993189,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w końcu Kindzal ujawnił swe prawdziwe oblicze, pozostaje mieć tylko nadzieję, że jest to jego ostatnie zdjęcie! Trzymam kciuki za... . Specjalnie pójdę kupić jakąś ruską wódkę, aby w ten wsposób wesprzeć rosyjski budżet!
A teraz żarty na bok. Po raz kolejny stanowczo protestuję przeciwko porównywaniu czeczeńskich terrorystów i bandytów do żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego!
Bez pozdra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piku, turyści tam wędrują, ale po co tak odrazu rzucać na nich tysiące rosyjskich żoldaków i milicjantów :

23 marca 2009

W czterodniowej operacji specjalnej przeciwko dagestańskim mudżahedinom uczestniczyło 3 tysięcy żołnierzy rosyjskich i milicjantów. Bojownicy w ogniu artylerii i atakach śmigłowców odpierali ataki rosyjskich formacji wojsk wewnętrznych wspieranych przez specnaz FSB oraz armijne jednostki specjalne. 20 marca przed południem jedna z mobilnych grup mudżahedinów śmiało zaatakowała liczny oddział wojska i milicji. Mimo wysiłków korpusu flankującego nie udało się osaczyć bojowników. W rezultacie ataku śmierć poniosło co najmniej 4 okupantów i funkcjonariuszy milicji, a wielu zostało rannych. Z nastaniem zmroku walki zawieszono, lecz przez całą noc artyleria i lotnictwo ostrzeliwały pozycje bojowników. W sobotę niebo zasnuło się gęstymi chmurami i spadł śnieg, co uniemożliwiło okupantom użycie lotnictwa. Rosyjskie agencje informacyjne podtrzymują wersję o 12 poległych mudżahedinach. Według dagestańskiego MSW wśród zabitych bojowników było co najmniej 3 zagranicznych ochotników. Jednakże, co do strat wojska i milicji, dane nie są jednoznaczne. Korespondent Agencji Kavkaz Center powołując się na miejscowe źródła podaje, że śmierć poniosło przynajmniej 14 żołnierzy i milicjantów, a 15-20 zostało rannych. Wciąż nie ma dokładnych wiadomości o liczbie mudżahedinów, którzy brali udział w walkach."


Masz racje Mowglyn, nie będę porównywal takiego np. Umarowa do watażków pokroju Burego" mordujących bezbronną ludność cywilną, bo to byloby hańbiące dla pierwszego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownicy w ogniu artylerii i atakach śmigłowców odpierali ataki rosyjskich formacji wojsk wewnętrznych wspieranych przez specnaz FSB oraz armijne jednostki specjalne. 20 marca przed południem jedna z mobilnych grup mudżahedinów śmiało zaatakowała liczny oddział wojska i milicji. Mimo wysiłków korpusu flankującego nie udało się osaczyć bojowników. W rezultacie ataku śmierć poniosło co najmniej 4 okupantów i funkcjonariuszy milicji, a wielu zostało rannych."

Hehehe! Warsztat literacki intensywnie pachnący PRL-owską propagandą - tylko ohaterowie" inni. Skąd Ty bierzesz takie perełki, Kindzal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wystarczy już tego wszystkiego.

Kindzal zamieniłeś wątek w biuro prasowe mudżahedinów czeczeńskich i innych narodowości (może nawet tych, którzy atakowali naszych w Afganistanie) a siebie w rzecznika prasowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest tajemnicą że do Czeczenii przybywa wielu ochotników, najemników z wielu różnych krajów, w tym pewnie także weterani" z Afganistanu.

Popieranie ludzi, wśród których byli lub są tacy, którzy strzelali do Polaków, przygotowywali na nich pułapki minowe w Afganistanie to po prostu kpina i cynizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wielkim sympatykiem Czeczenów w ich pierwszej wojnie z Rosją - jak ja się wtedy cieszyłem ze strat jakie zadawali Rosjanom! Jak ja się cieszyłem gdy w końcu wywalczyli sobie niepodległość i zmusili Rosjan do wycofania się z Czeczeni.
A później przyszło coraz większe rozczarowanie, bo zamiast budować potencjalnie bogate państwo [ropa] okazało się, że powstał bardzo luźny zlepek rodzinnych klanów żyjących z bandytyzmu, porwań dla okupów [w tym Polaków, którzy pojechali im tam pomagać] i przemytu broni czy narkotyków - czyli jedna wielka mafia. Ale to nic, jak sobie wybrali tak mieli, nie moja sprawa. Miarę przebrali gdy wdał się tam wojujący islam, który kazał im uderzyć na sąsiednie republiki w imię podboju świata przez ortodoksyjnych wyznawców Allacha. A czarę goryczy przelał w moim przypadku wywiad jakiego sam Basajew udzielił naszej TV, A było to jakoś tak dziś idziemy na Moskwę, ale i wy tam w Polsce pamiętajcie, że i tam do was nad Wisłę przyjdziemy bo islam musi zapanować na całym świecie". A na pohybel z takimi sojusznikami" pomyślałem sobie wtedy, nikt mi nie będzie narzucał siłą jedynie słusznej religii i obyczajowości, no i te ichnie kobity z tymi prześcieradłami na głowach jakoś zupełnie mi nie odpowiadają [to że u nich taki zwyczaj to ich sprawa, ale żebym u siebie w Polsce nie miał się za czym" oglądnąć na ulicy na stare lata - to skandal]. A jeszcze później przyszedł Biesłan...
I tak doszło do tego, że z wielką przykrością muszę napisać [bo ich kiedyś gorąco popierałem, a i zwykłych ludzi żal], że Rosja robi tam to co do niej należy, czyli broni Europy przed inwazją fanatycznych, ortodoksyjnych islamistów.
I na koniec; popieram zdanie kol. Acera, że wątek należy zamknąć, bo z osobami o fanatycznych poglądach [w tym wypadku rusofobami] nie da się dyskutować na argumenty, a każda taka dyskusja z nimi kończy się eskalacją inwektyw, a w rezultacie kartkami. A po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansie, to wszystko pisaleś w jednym ze starszych postów, więc nic nowego tym postem nie wniosleś. Mam tylko jedno pytanko: czy z fanatycznymi rusofilami da się dyskuować ?

Odnośnie Twoich i Acera marzeń o cenzurze i zamykaniu wątków: no cóż na szczęśie moderatorami ODK" nie są fanatyczni rusofile;)

Powracając do kwestii islamistów, itd. pozwolę sobie przypomnąć, że to wlaśnie rząd Maschadowa i Zakajewa, w pelni poparl amerykańską inwazję na Irak i wojnę z terrorem. A jak się zachowali barbarzyńcy z Kremla, w tych kwestiach to już sami sobie znajdziecie w necie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół!
A czy jestem fanatycznym rusofilem" to sobie sam już musisz odpowiedzieć na podstawie kwitów jakie tu na forum zapodawałem. A kwity mówiły o tym, że:
1. Mój dziadek walczył z Moskalami w latach 1914-1917 i jeszcze jako ochotnik w 1920 roku [chociaż nie musiał bo pracował w zbrojowni i był reklamowany].
2. Mój ojciec był w czasie okupacji niemieckiej żołnierzem AK [nie mylić z AFRIKAKORPS], a po wojnie jeszcze przez parę miesięcy był w antykomunistycznym podziemiu [do czasu aż ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony życiowo mu nie uświadomił, że to nie ma sensu bo nas sprzedali w Jałcie.
3. Ja wychowany w takim duchu bawiłem się trochę w solidarnościowe podziemie, coś tam robiłem [niewiele], coś tam z tego powodu ucierpiałem [też niewiele], ale smak" przesłuchania przez SB poznałem, no i na dechach też się przespałem.

Jeżeli to dla ciebie jest fanatyczny rusofilizm" to już Twój problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to do mnie piłeś, to chyba jednak trochę przegiołeś".
Niech Ci Allach wybaczy, bo ja Ci wybaczam - pewnie nie wiesz co czynisz.
I na tym kończę dyskusję, bo to co było do udowodnienia wg. mnie zostało właśnie udowodnione...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie