Jump to content

mowglyn

Forum members
 • Content Count

  1371
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Zegna85! Blisko! Kiedyś wyczytałem w miesięczniku Morze", że z racji pełnienia przez ORP Bałtyk" funkcji hulku Niemcy nazwali go szyderczo: Polski pancernik na gównach"... Pozdro!
 2. Czy ktoś może pamięta jaką ironiczną nazwą ochrzcili Niemcy ten hulk po zdobyciu?
 3. Aha, kolejny wątek ie-polityczny". Moralność Kalego tryumfuje na całego...
 4. Sorry, pomyłkowo wstawiłeś jako pierwszy kawałek Illusion (zupełnie nie pasuje do pozostałych)...
 5. SEBOR80! A gdzie śledziłes losy tej litewskiej 20 dyw.panc.SS"? :D
 6. 41 pp! PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY! Nie przeszkodzą w tym żadni wójtowie, cenzorzy... . Pozdro!
 7. 41pp! Najszczersze wyrazy współczucia. Trzymaj się! Szacunek!
 8. Pomysł znakomity. Praktycznie wszystkie tego typu tablice powinny mieć akceptację wspomnianego gremium (chyba tylko nie dotyczy to instytucji kościelnych, gdy te są a swoim terenie"). Szczerze mówiąc watpię, czy wójt&co. złożyli takowy wniosek. Samowładztwo (czyt. samowola) lokalnych władców jest przerażające... . Trzeba działać szybko, bo inaczej będzie można tylko odbyć pieszczoty sugerowane staropolskim przysłowiem ;) Zestaw pozdrowień bez zmian!
 9. Na wstępie bardzo przepraszam, że ponownie zakłócam" wątek... . Przysłowiowy żal ściska pośladki. WP nie będzie wymienione... . Będą za to hitlerowcy"... . Może jeszcze nie podawać daty wydarzenia? Bo po co jątrzyć! Zresztą ciemny lud" ponoć kupi wszystko. A tak wogóle, to po co ta cała tablica? - można zapytać szanownego pana wójta. Przyjedzie potem jakiś komisarz unijny, z samej Brukseli, może nawet od poczciwego wuja Leona, starego bojownika o zjednoczoną Europę", zobaczy, przeczyta i dopiero będą problemy... . Hańba mentalnym pigmejom, pozdro dla wszystkich, szacun dla 41 pp! PS. Kiedyś jeden z dygnitarzy III Rzeszy powiedział mniej więcej tak: Jak się zabierze im historię [ew.: przeszłość] nie będą wiedzieli kim są...". Chyba niektórym o to właśnie chodzi...
 10. Witam! Krytyki nie będzie, ale: 1) Żołnierzom" - lepiej małą literą (był kiedyś taki fajny wierszyk, który to wyjaśnia: Wielką literą zawsze się pisze nazwy urzędów i stowarzyszeń..."), 2)Może lepiej sprecyzować jakim żołnierzom, tzn. WOJSKA POLSKIEGO 163 rez.pp, 1 bat. 7 pal..., 3) Brakuje daty wydarzeń z epoki, tzn. któryś tam września 1939 r., 4) Bohaterstwo"? Moim prywatnym zdaniem patos jest całkowicie zbędny... . 41 pp! Trzymaj się! To jest kawał naprawdę DOBREJ roboty, zwłaszcza w epoce, gdy z dwóch stron próbuje wcisnąć się Polsce i Polakom odpowiedzialność za wybuch II w.ś. Pozdrawiam i opuszczam post. Postępowanie moderatora (Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:51 23-03-2009") uważam za żenujące... Pozdro!
 11. Witam ponownie! Jeśli chodzi o kwestię, którą poruszył niejaki dudzin, to w praktyce sprawy mają się różnie. Teoretycznie każda tablica powinna mieć akceptację wspomnianego gremium. W rzeczywistości bywa różnie... . W terenie można niekiedy spotkać masę tzw. cepelii. Stopnie, daty, jednostki, liczba poległych, nazwiska wzięte z sufitu, a w najlepszym przypadku z kosmosu (w przypadku żołnierzy podziemia dochodzi jeszcze kwestia pseudonimów). Przeraża zwłaszcza tzw. pisanie na wyrost... Pozdrawiam i trzymam kciuki!
 12. 41pp! Upór uporem, a fakty faktami. Wracając do kwestii pisowni nazwiska. Na literaturę przedmiotu w zasadzie można spojrzeć z przymrużeniem oka. Konfitury (=fakty) będą w CAW-ie. Akta personalne (AP...) oraz odznaczeniowe (KN, KW, KZ...) powinny rozwiązać wspomnianą sprawę. Trzeba rzucić okiem jak w oficjalnych dokumentach WP pisane było jego nazwisko oraz jak sam się pisał. Pozdro! PS. Mam tylko nadzieję, że nie będą tam równolegle występowały różne oboczności w pisowni nazwiska...
 13. Witam ponownie! Tylko mnie zaduście... . Jeśli chodzi o pisownię nazwiska dowódcy I/41 pp, to rzuciłem okiem do pierwszego z brzegu rocznika oficerskiego, a tam jak wół jest... BILLIK Edward! Może ktoś w tym tygodniu wybiera się do CAW-u? Rzut oka w informatorium będzie trwał coś z 5 minut, może warto więc sprawdzić fiszki do akt personalnych i odznaczeniówek? Pozdro!
 14. 41pp! To nie są żadne pyskówki! Zadałem tylko dwa pytania... . PROPOZYCJA jest taka. 1) Skoro zginęli tam żołnierze, to moim zdaniem ich nazwiska powinny być wymienione wg stopni. 2) Dość czajenia się z jakimiś tam anonimowymi hitlerowcami". Już można i nawet trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Moim zdaniem: Niemcami", wojskami niemieckimi"... Pozdro! PS. Nie obrażać się. Lepiej trzy razy zapytać, niż umieścić tablicę z napisem wziętym z przysłowiowego kosmosu...
 15. Dwa małe pytania. 1) Wojsk hitlerowskich"? Czyli konkretnie jakich? 2) Dlaczego nazwiska poległych nie są wymienione wg stopni? Pozdro!
×
×
 • Create New...

Important Information