Skocz do zawartości

Czeczenia !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ach już tak nie przesadzajcie. Nie kwestionuje zbrodni żołnierzy rosyjskich w Czeczenii i to często na ludności cywilnej i w ogóle się zastanawiam po cholerę oni tam wkroczyli, ale też muzułmanie w Czeczeni to niezłe ziółka, gro filmików wrzucają do sieci jak tępymi nożami dekapitują na żywca oficerów rosyjskich na przykład a i w wywiadach podkreślają wyższość ich religii i potrzebę prowadzenia świętej wojny. Nawet ostatnio czytałem gdzieś że mają b. wrogi stosunek do Polaków-katolików.... a my ich imieniem nazwaliśmy Rondo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszesz to, co mają do tego Zwykli ludzie!!!!!! a ze nazwali rondo to co ????? To znaczy ze mają nam za to dziękować!!!! Pamiętaj w zawieruchy wojny tworzą się różne ideologie polityczne a to, co pokazują czy jesteś pewny ze to naród Czeczenski czy czasami nie propaganda Rosyjska lub zwolennicy dalszej wojny. Nie popieram wojny, ale w tej sytuacji nie wiem jak mogą przetrwać jako naród!!!!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nic nie mają. Zwykli ludzie mają prawo żyć w pokoju a nie w piekle wojny. Żal mi ludzi tam żyjących i za nic w świecie bym się z nimi nie chciał zamienić. Ale i wśród nich są często ukrywani fundamentaliści, którzy nakręcają tą całą spiralę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Może to zabrzmi brutalnie, ale moim zdaniem w naszym interesie jest aby jedni i drudzy trzymali się od Polski z daleka. Wprawdzie Rosjanie to też krąg kultury chrześcijańskiej, jednak tamtejsze tendencje imperialne i zamordystyczne (jeden ch** czy carskie, czy komunistyczne) są tam zawsze silne i cały czas były zagrożeniem dla Polski, bo jednym i drugim wolna, niepodległa i silna Polska zawsze była solą w oku... .
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczenia! Jak ja przeżywałem pierwszą wojnę o Czeczenie, jak się cieszyłem ze strat jakie zadawali Ruskim. A później przyszedł nieunikniony smutek po upadku Groznego i niezadługo ponowna radość, bo Czeczeni po terrorystycznym ataku na szpital wymusili na Rosjanach wycofanie się z ich kraju.
A później przyszło wielkie rozczarowanie - bo co zrobili Czeczeni ze [z takim trudem zdobytą] niepodległością? Czy stworzyli demokratyczne, dostatnie [ropa] państwo?
Ano okazało się, że zamiast państwa narodowego powstał bardzo luźny zlepek klanów rodzinnych trudniących się przemytem broni i narkotyków, pospolitym bandytyzmem i porwaniami dla okupu.
A jeszcze później pojawili się tam fanatycy islamscy głoszący świętą wojnę z niewiernymi i ruszyli Czeczeni podbijać sąsiednie republiki, które wcale nie chciały dostać się w ręce talibów.
Pisałem już o wywiadzie jakiego udzielił Basajew naszej TVP Dziś naszym celem jest Rosja, ale wy tam nad Wisłą pamiętajcie, że i do was dotrzemy bo islam musi zapanować na całym świecie". No i Rosjanie odpowiedzieli ponownym atakiem, a później przyszła" szkoła w Biesłanie i cały mój szacunek i podziw dla tego narodu [mówiąc delikatnie] diabli wzięli. I jeszcze jedno, ludzi żal ale należy pamiętać, że większość z nich wyemigrowała do Rosji gdzie żyje przeważnie z handlu i podobno ma się dość nieźle, a spora część via Polska stara się dostać na zachód. A mnie pozostało jedynie wielkie rozczarowanie, nie pierwsze zresztą w moim już dość długim życiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jest tylko jeden mały problem - elity rządzące Rosji wciąż uważają Polskę za zbuntowaną gubernię. Dopóki Rosja nie zmieni swojego punktu widzenia czarno widzę próby rozmawiania jak równy z równym. Rosja konsekwentnie stosuje starą rzymska maksymę divide et impera - dziel i rządź.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Najgosze że jedynm sposobem żeby Ruskich wyleczyć z tego przeświadczenia jest TWARDA polityka wobec nich a nie :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9932,wid,9457263,prasaWiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1

Tylko język siły jest słyszany na Kremlu - popiardywanie ginie niestety w jego rozległych korytarzach. Tym bardziej uległość.

A co do samej Czeczenii - wydaje mi się że to co Kolega balans uznał za wątpliwe moralnie ( niszczenie struktury obywatelskiej tego społeczenstwa ) przypisałbym głównie siłom rosyjskich specsłużb, które w rozdrobnieniu widziałyby dla siebie szanse powodzenia w rozstrzygnięciu konfliktu na swoją korzyść. Tam jest kilka frontów, a walka wciąż trwa. Kiedyś widziałem film na takim ostrym filmikowym portalu z zasadzki Czeczenów na rosyjski konwój. Dwa BWP i dwie ciężarówki żołnierzy zostały ZMASAKROWANE. Żołnierz, który próbował wydostać się z płonącego BWP został zastrzelony w momemncie jak się wychylił. Taka jest wojna. Takie jest jej prawdziwe oblicze.

Ponadto kiedyś w TVP późnym wieczorem był nadany reportaż o żołnierzach wracających z Czeczenii w wagonach chłodniach ( trupy - często poskładane z kilku w jeden ). Nie moge tego reportażu namierzyć nigdzie - może Kolega zelig pomoże ?

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że już się pogodzili z tym, że nie jesteśmy w ich strefie wpływów". Natomiast irytuje ich nasze ustawiczne mieszanie się w to co faktycznie uważają za strefę swoich interesów, czyli w sprawy Białorusi i Ukrainy o Czeczeni nawet już nie wspominając.
Tu chciałem przypomnieć słowa Dmowskiego, że jak się ma kresy zachodnie to należy starać się dobrze żyć z sąsiadem ze wschodu [i odwrotnie], bo jak z oboma wielkimi sąsiadami ma się chłodne stosunki" to prędzej czy później oberwie się po łapkach".
Tu chciałem zaznaczyć, że wg. mnie nasi sąsiedzi zarówno ci z zachodu jak i ci ze wschodu nie są niestety tak do końca dla nas przewidywalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur widzę, że jesteś zwolennikiem natychmiastowego wysłania naszego reprezentacyjnego szwadronu kawalerii na podbój kremla. Ale uważaj, bo nim nasi tam dotrą [w ramach naszej twardej polityki] to oni nam pozakręcają wszystkie kurki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja dalej uważam że masz rację. No i daleki jestm od wysyłania szwadronów na Kreml - bo już i Napoleon i adolf ( celowo skurczybyka małą literą ) przejechali się na tym. Okres Wielkiej smuty raczej się nie powtórzy dla nas ( jesteśmy po prostu za ciency ). Jeśli chodzi o kurki - płacimy im za to i oni dostają od nas kapustę - więc to jest interes obustronnie korzystny. Polak zresztą choćby miał po ciemku siedzieć, na piechotę chodzić i w zimnie się trząść przed Ruskiem na kolana nie padnie i niech mnie szlag jak nie wiem co mówię. Gazociąg Północmy jest przykładem rozbijackiej polityki i wbijania kija w mrowisko UE i przepraszam ale nie wierzę, że UE wstawi się w obronie naszych interesów kiedykolwiek. Pokazali już jak potrafią bronić naszego eksportu do Ruskich. Osrali nasze interesy - co było do przewidzenia.
A Dmowski miał rację - ani jednym, ani drugim wierzyć nie wolno.
pozdro !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie do końca to miał na myśli Dmowski o czym piszesz. On dosłownie powiedział, że jak się ma kresy wschodnie to należy szukać sojusznika na zachodzie, a jak odwrotnie to na wschodzie. Teraz mamy kresy zachodnie, a więc logika nakazywałaby szukać sojusznika na wschodzie, tyle tylko że ten potencjalny nasz wschodni sojusznik wydaje się być nieprzewidywalny, a i nasze wielowiekowe doświadczenie i obecne związki z UE to wykluczają. Ale wg. mnie należy starać się z iedźwiedziem" [w miarę możliwości] mieć poprawne stosunki, a nie szukać niepotrzebnej zwady i zadrażnień, bo to niestety nie my tu jesteśmy obecnie w tej części Europy mocarstwem.

Pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mowglyn takie stwierdzeni ……………. Jak najdalej co ty piszesz zastanów się napisze tobie przykłady Bałkany pozostawieni tego problemu co się potem stało Irak Pakistan itp. To jest pozostawienie problemu odcięcie nie może być tak potem trzeba się tym uporać jak zaczyna się wojna potem zaczyna się zapobieganie i takie okrucieństwo każdy rządzący w tych krajach zapowiadał ze będzie jak naj naj naj …… A potem władza daje się we znaki ludność nie wykształcona najlepiej się daje kierować!!!!! I upada ideologia, z którą walczyli zostaje to, co najlepiej potrafią ( religia) itp.
Zgodzę się z tobą, Mowglyn pod jednym ze Rosja miała i mam popędy kolonialne, ale teras niech się martwią tym (i również my) ze jakaś atomówka lub nie odpowiedni człowiek przyciśnie sobie guziczek lub sama wybuchnie, bo niema nakładów finansowych na remonty i konserwacje (opłakanym stanie są te silosy atomowe)!!!!
Balans to nie uniknione było ze upadnie Grozne!!!!
Do jednego nie jestem przekonany ze Czeczency tak szybko wypuścili tą wolności prędzej tu dopomogła mateczka Rosja!!!!!!
Balans z tym rozczarowaniem za dużo powiedziane, czemu bo raczej jako państwo Czczenia nie miałoby bytu istnienia, czemu nie dali by sobie rade
1 politycznie
2 Gospodarczego – Rosja by nie pomogła żadnym stopniu rozwoju tego regionu Sam wątpię czy by dała sobie rade!!!(Ekonomiści zapowiadali bardzo kiepski rozwój nawet nikły) UE może!!!!!
Denieloff podeszłeś do tego tematu jak człowiek bez skrupułów dla mnie to znaczy jak byś widział bójkę dwóch facetów, których się leją jeden jest słabszy a nawet mniejszy to byś poparł tego większego, bo z tym mniejszym nie maż interesów w razie awantury z tym Kolesiem ja jestem z tobą!!!!!
Balans myślisz żeby coś zmieniło, „Ale wg. mnie należy starać się z iedźwiedziem" [w miarę możliwości] mieć poprawne stosunki, a nie szukać niepotrzebnej zwady i zadrażnień, bo to niestety nie my tu jesteśmy obecnie w tej części Europy mocarstwem.” Proszę sobie wyobrazić ze jesteśmy mocarstwem (nic by to nie rozwiozło)!!!!!
Powinna bardziej konsekwentniej zareagować UE na to, co się dzieje w Rosji!!!!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article101369/Czeczency_masowo_uciekaja_z_Polski.html

Wolą jechać do Niemiec

czwartek 27 grudnia 2007 15:44
Czeczeńcy masowo uciekają z Polski

Czeczenom, którzy przebywają w Polsce legalnie, chyba nie za bardzo się u nas podoba. Właśnie kolejna grupa przybyszów z Kaukazu próbowała nielegalnie przedostać się do Niemiec. Jednak system kontroli, który zaczął funkcjonować po wejściu Polski do strefy Schengen, działa na tyle sprawnie, że uciekinierów zatrzymano. Czeczeni wkrótce trafią z powrotem do naszego kraju.
czytaj dalej...

Kilka dni temu z polsko-niemieckiej granicy zniknęli celnicy. Teraz za to pojawili się tam Czeczeni, którzy całymi grupami próbują przedostać się do naszych zachodnich sąsiadów. W czasie świąt lubuscy pogranicznicy do spółki z niemiecką policją zawrócili z granicy 60 cudzoziemców jadących do Niemiec bez odpowiednich dokumentów. Niemal wszyscy to legalnie mieszkający w Polsce Czeczeni.

Od 21 grudnia, czyli wejścia Polski do strefy Schengen i zniesienia kontroli na granicach, w Lubuskiem w pociągach i autokarach jadących na Zachód straż graniczna zatrzymała prawie 120 osób. Są to Czeczeni, którzy mają oryginalne dokumenty uprawniające ich do pobytu w Polsce, nie mają jednak wiz Schengen, a to oznacza, że mogą poruszać się jedynie po naszym kraju.

W Wigilię i pierwszy dzień świąt w dwóch pociągach na dworcu we Frankfurcie nad Odrą niemiecka policja zatrzymała 37 Czeczenów. Wczorajszej nocy kolejnych 23 imigrantów musiało wysiąść z autokaru relacji Warszawa - Paryż, kontrolowanego przez pograniczników w Słubicach.

Ten exodus Czeczeńców coraz bardziej niepokoi Niemców. Co prawda, najczęściej udaje się ich zatrzymać dość szybko. Ale nim Czeczeni zostaną wysłani do Polski, Niemcy muszą zapewnić im wyżywienie i dach nad głową.

Przemysław Średziński, PAP

Jak chca wyjeżdzac to szerokiej drogi. Jeszcze udostepniłbym im rozkłady jazdy. Niepokoi mnie za to fakt, że zatrzymanych na granicy z Niemcami cofa sie do Polski. A co to, Polska to jakieś wiezienie, ze musza tu siedzieć na siłę? Jak im sie w Polsce nie podoba a Niemcy ich nie chca to pozostaje tylko odesłać ich na Kaukaz. Inaczej, trzymajac ich w Polsce wbrew ich woli, bedziemy naruszać ich prawa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i tak jest mały pikuś", bo jest ich u nas pewnie nie więcej jak kilkanaście tysięcy, ale co będzie jak pojawi się ich 100 czy więcej tysięcy?
Bo wyżywić, ubrać i oprać trzeba - ale z tym to sobie [zaciskając pasa] jakoś pewnie poradzimy, gorzej jak na każdy tysiąc np. 100 uzna, że powinien i u nas obowiązywać taliban. No bo jak tu iść na spacer czy do sklepu z babą, która ma na głowę nałożone prześcieradło? Trochę będzie wstyd.
A Niemców jakoś mi nie jest żal, szkoda tylko, że ich odsyłają do nas z powrotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Moskit1, co masz na myśli pisząc Powinna bardziej konsekwentnie zareagować UE na to, co się dzieje w Rosji!!!"?

Dla całej UE [no może z wyjątkiem Polski] Rosja jest głównym dostarczycielem surowców energetycznych [i nie tylko]i ważnym rynkiem zbytu. UE zależy na jak najlepszych stosunkach z Rosją, bo ta wyraźnie daje do zrozumienia, że jest zainteresowana zmianą kierunków eksportu tychże surowców z kierunku zachodniego na wschodni [Chiny, Japonia]. Dlatego nie ma co się dziwić, że ta UE bardzo z dystansem podchodzi do naszej wojenki" z Rosją. Pierwsze wyraźne ostrzeżenie już dostaliśmy od UE [Niemców] - skoro my odmówiliśmy Rosjanom JAMAL'u II [bo nie będzie jakiś tam Ruski budował gazociągu na zachód przez nasz kraj], to się dogadali i rura pójdzie po dnie Bałtyku, a nam przepadnie 1,5 mld $ rocznie z opłat za sam transfer, o innych konsekwencjach nie wspominając...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Pracowalem z czeczenem w niemczech.Zwial przez polske,i milo nas wspomina.Na pytanie dlaczego On tu a nie w kraju i nie walczy powiedzial:jeden walczy a inny na patrony musi zarobic.tylko niemow ruskim,zaraz dodal.Dal mi adresy:www.kavkaz.org.uk i www.imamtv.com .Co z nim niewiem.juz tam niepracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
AKMS szerokiej drogi z rozumieniem tego, co piszesz, bo piszesz bzdury tak jak bym ja ciebie wyeksmitował z kraju dalekiej drogi, co się dzieje z Polakami, co pracują w Anglii pamiętasz, co się działo z naszymi to, co popierasz ANGOLI czy naszych, bo przecież oni tylko pojechali zarabiać. Tak samo Czeczency (tylko tą różnicą ze oni uciekli przed wojną) tylko jeszcze gorzej, bo nie mogą wróci do kraju, którym niema przyszłość!!!
A do tego artykuł to jest i druga stron medalu po pierwsze wyjeżdżający Czeczency często mają rodziny w tych krajach a tam tez nie jest lekko, Bo przepisy obowiązujące są bardzo wymagające od emigrantów myślisz ze jak on tam pojedzie to dostanie dom i kasę itp. Oj mylisz się na początek praca wnajete lokum Itp. Nie znam się do końca na procedurach poszczególnych państw, co do emigrantów, ale nie jest lekko (powiedziałbym ze tu mają lepiej nisz tam)!!!!
Pamiętaj ze każde państwo będzie się wzbraniało z przyjmowaniem emigrantów Przecież chodzi KASĘ i to durze wydatki!!!!
Balans Anglicy ( lub Francuzi) rozwiązali ten problem bardzo prosto prawnie również i u nas wolno tak zrobić!!!!
Teras panowie pisałem czyja to wina (Pozostawienie potworowi władzy) Rosji.
Rosja przyczyniła się do tego teras ręce umywa jak by nic Szok!!!
Nie mam planu, co do Samych Czeczenców nie wiem jak im pomóc, ale UE, powinna zareagować jak Rosja napadała na Czeczenców nie powinni do tego dopuści wiem jak??

Jak sobie dobrze kojarzę to Jamalem było sprzeciw, bo Ruscy nie chcieli poprowadzi przez Ukrainę a wtedy była pomarańczowa rewolucja a Państwo Polskie samo poparło demokracje w Ukrainie to wszystko się toczył dużo tu pisać, ale Ruscy nam tego nie wybaczyli, czemu??? bo to państwo chore jest !!!!!
Ale niema tak lekko nadym świecie))))
Przepraszam nie rozpisywałem się i wyjaśnieni nie takie jak bym chciał kiepski dzien.
Balans a myślisz ze Niemcy nie zabezpieczają się przed zamknięciem kurka zdziwiłbyś się nawet elektrownie wodne nad oceanem( normalne turbiny a w środku śmigła a woda falująca powoduje ruch tych śmigieł parę metrów od brzegu) montują a w prywatnych domach są montowane baterie słoneczne na zasadzie ze będzie państwo korzystał z twojego dachu dostajesz rabat na 5 lat to nie tylko ona wybranych wioskach praktycznie na każdym domu zakładają całą instalacje itp. Nic ciebie nie obchodzi.
Tak rozwiązują przyszłości.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na patrony zarobić, albo patrony z Niemczech wywozić np. pracując w segregacji śmieci... ech gdybyście ludzie wiedzieli co niemiaszki na hasiok wywalają... oprócz pamiątek i zdjęć, które podnieciłyby każdego na tym forum, często trafiają się sprawne pistolety, stare Mausery np i amunicja. O monetach nie wspomnę. Na takich firmach segregacji śmieci np. trzymają łapę Rosjanie - nooo.. to ja już się nie dziwie skąd ruska mafia bierze klamki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie