Skocz do zawartości

Czeczenia !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nasze poprawne politycznie media piszą, dla dokładności, zamiennie Rosjanin i/lub obywatel Rosji.

P.S. Znaczy się Onet ( a zapewne wiesz, kto jest wiodącym akcjonariuszem ) nie jest poprawny politycznie?

I jeszcze jedno- wydaje Ci się, że pochodzenie ( narodowość ) ma w tym wypadku jakieś znaczenie? Jeśli tak, to horror czeka wszystkich polonusów nielegalnie siedzących za wielką wodą, a mających zatarg z prawem. No i nas czeka wtedy wstyd i hańba potworna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A mi się podoba to :

Czeczeni strzelają do Rosjan polskimi rakietami

Według Izwiestii", natrafiono na dwa takie zestawy - jeden już po użyciu, a drugi - gotowy do użycia. - Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że do Czeczenii trafiły one z Gruzji, która zakupiła je w Polsce za pośrednictwem Ukrainy. Cały ten łańcuszek prawdopodobnie był kontrolowany przez służby specjalne USA - pisze dziennik. Izwiestija" zauważają, że nie wiadomo, ile takich zestawów trafiło w ręce czeczeńskich bojowników.

- Przedstawiciele rosyjskich służb specjalnych mają nadzieję, że te dwa znalezione - to jedyne. Jednak kto wie, czy zaopatrywanie rebeliantów nie trwa do dzisiaj - dodaje gazeta.

http://pl.wikipedia.org/wiki/GROM_(przeciwlotniczy_zestaw_rakietowy)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5836944,_Izwiestija___W_Czeczenii_znaleziono_polskie_rakiety.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polskie-rakiety-przeciwlotnicze-odnalezione-w-Czeczenii,wid,10491731,wiadomosc.html?ticaid=16d45

Szkoda tylko, że wpadly w niepowolane (FSB) ręce:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka piękna prowokacja

Izwiestia" twierdzi, że jednej z polskich rakiet czeczeńscy partyzanci użyli 14 sierpnia, sześć dni po rosyjskim ataku na Gruzję. To ciekawy zbieg okoliczności. Rosyjskie media nie donosiły bowiem wówczas o żadnej aktywności partyzantów z Czeczenii. Zresztą - według Moskwy - czeczeński ruch oporu jest od dawna w rozsypce. A tu nagle okazuje się, że mają przenośne wyrzutnie przeciwlotnicze i to akurat z Polski.


Dlatego bardziej prawdopodobna wydaje się wersja, że Rosjanie polskie rakiety zdobyli w Gruzji, przewieźli je do Czeczenii i urządzili medialną szopkę, by pokazać jak antyrosyjska jest Polska.

I jeszcze jeden zbieg okoliczności. Wczorajszy artykuł Izwiestii" ukazał się w dniu wizyty w Moskwie wicepremiera Waldemara Pawlaka, który miał prowadzić ważne rozmowy m.in. w sprawach energetycznych. Taka publikacja to najlepszy sposób, żeby storpedować rozmowy lub przynajmniej wzmocnić swoją pozycję.

Gdybym był czeczeńskim partyzantem to zamiast ściągać rakiety Grom z Polski, kupiłbym je od stacjonujących na Kaukazie żołnierzy rosyjskich. Takie przypadki już były za przysłowiową skrzynkę wódki". Taniej i znacznie wygodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurant, dzięki za twój ogromy wklad w tym temacie. Jeśli to wszystko co masz do powiedzenia, to radze ci leczyc swoje kompleksy i problemy w inny sposób niż zaśmiecaniem forum glupkowatymi wpisami. Możesz np. napisać list do Przyjaciólki", albo coś w tym stylu:))

Znalazlem cos takiego :

Czeczen do arcybiskupa: W Lublinie jak w Rosji

Jeden z Czeczenów, którzy do niedawna mieszkali przy ul. Magnoliowej wysłał list do abp Józefa Życińskiego. Bezpodstawnie posądzono go o posiadanie broni.

http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,5770621,Czeczen_do_arcybiskupa__W_Lublinie_jak_w_Rosji.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedak pomylił adres, zamiast napisać list [skargę] do Strasburga, to do arcybiskupa napisał. I tak zamiast uzyskać od nas wielomilionowe odszkodowanie za krzywdy moralne, to jedynie wierni się dowiedzieli, że nie są zbyt wierni, bo pewnie niewielu przyjęło pod swój dach rodziny czeczeńskie...

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jego miejscu napisalbym do pani prezydentowej:

Prezydentowa podarowała bohaterowi nogę

Z karabinem w ręku walczył o wolność swojej ojczyzny. Na wojnie stracił nogę. Kiedy Rosjanie opanowali Czeczenię, okaleczony i szykanowany uciekł do Polski. Tu od nowa próbował ułożyć sobie życie. Jednak odniesione w boju rany nie pozwalały mu normalnie funkcjonować.


Teraz, dzięki interwencji Marii Kaczyńskiej, czeczeński bohater Abi Amajew (35 l.) mówi z uśmiechem na twarzy: Prezydentowa podarowała mi nową przyszłość". Pierwszej damie zawdzięcza bowiem... nową nogę.

Abi Amajew przez wiele lat razem z rodziną mieszkał w niewielkiej wiosce niedaleko stolicy Czeczenii - Groznego. Kiedy w 2000 roku doszło do kolejnego konfliktu z Rosją, z bronią w ręku ruszył do walki o swój kraj. Odłamek bomby urwał mu nogę. Okaleczony musiał wrócić do domu, gdzie czekali na niego... wściekli Rosjanie.

- Mój młodszy brat, który politycznie działał na rzecz niepodległości kraju, został schwytany - opowiada Abi.

- Ale to ja jako bojownik byłem dla nich cenniejszy. Obiecali, że jeśli sam się zgłoszę, to wypuszczą go z więzienia - tłumaczy.

Jego brat wyszedł na wolność, ale Abiemu postawiono szereg zarzutów, bito go i więziono. Jego rodzina była szykanowana. By nie narażać bliskich na większe niebezpieczeństwo, po kilku latach uciekł do Polski. W naszym kraju próbował ułożyć sobie normalne życie, ale drewniana proteza nogi, którą wykonał z kawałka drewna, rozpadła się. Bez niej nie był w stanie samodzielnie poruszać się ani pracować. Na nową, która kosztowała 8 tys. zł, nie było go stać. Abiego wsparła warszawska Fundacja Ocalenie", która wystąpiła z prośbą o pomoc do Marii Kaczyńskiej.

- Na moją protezę pieniądze zbierało wiele osób, ale to właśnie prezydentowa przekazała brakującą sumę. Podarowała mi nową przyszłość - tłumaczy Abi. - Prezydent Kaczyński i jego żona wiele zrobili dla Republiki Czeczeńskiej, nie tylko dla mnie osobiście. Śmieję się zawsze, że to nasza, czeczeńska para prezydencka, a nie wasza, polska - opowiada z wdzięcznością.

Izabela Tomaszewska, współpracownica Marii Kaczyńskiej, powiedziała nam skromnie: - Prezydentowa zawsze stara się reagować na kierowane do niej prośby.

Autor: Krzysztof Dec , Tomasz Matuszkiewicz

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezydentowa-podarowaa-bohaterowi-noge_73621.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal ,chłopcze jaki watek takie wpisy...z zacietrzewienia wnioskuje ze jestes pewnie jakims uczniakiem z ideami" ...Tylko czeczencow nie widziales pewnie na wlasne oczy...Czy moze ich znasz z youtube ? Widziales filmiki gdzie odcinaja glowe zoldakowi sowieckiemu albo z tt palec odstzeliwuja ?

krotko ci powiem na ich temat i temat sowietow. Wybilbym w pien i tych i tych. w mysl zasady najpierw obowiazek potem przyjemnosc. Czurki" czyli tak sie nazywa mieszkancow kaukazu to nieroby ,sa mi tak samo bliscy jak masajowie ,pigmeje ,eskimosi itp dzicz

W moim miescie jest ich cala masa ,plenia sie w hotelach robotniczych ,mnoza sie chyba przez paczkowanie , ,alboz wrodzonego matolstwa nie ucza sie polskiego jezyka ,zero przejawow do asymilacji z narodem ktory ich przygarnał ! Zaczynaja stwarzac rowniez zagrozenie dla ladu publicznego ,porzadku , zwyczajnie zaczynaja tworzyc gangki ,wiele osob zostalo przez nich zaszlachtowanych w lokalach ,na ulicach...sorry ale nie chce tutaj takiej dziczy ,naszej dziczy mam dosyc ,a co dopiero obcej !

Partyzanci ,bojownicy ? Moze i sa ale ci albo walcza albo leza juz metr w piachu...To co przypełzło do Polski to zwykle odpadki organiczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, wnioskowac to sobie możesz... caly zaś twój wpis, świadczy o twoich kompleksach względem Czeczenów. Coś mi sie zdaje, że od któregoś dostaleś w pape", a że jesteś zwyklym tchórzem to zamiast iść i się odegrać, to plujesz nienawiścią na różnych forach ! Doprawdy żalosne zachowanie...a forum Odkrywcy" to nie Przyjaciólka", więc zle trafileś !


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 08:57 28-10-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi AKMSie, Twoje zdanie na temat Czeczenów znam(hehehe), ale figurancik to poprostu pojechal po bandżi na calego.

Czeczenów znam kilku, a jednego z nich uważam nawet za przyjaciela i są to poważni i porządni ludzie i pod tym względem nikt mi z mózgu wody niezrobi !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i moje zdanie tez rowniez znasz na temat czurek" z Kaukazu !
Powiedz mi skad wziela sie w tobie ta milosc do czurek"? Gruzinow tez tak zalujesz ? Kochasz ich tylko dla tego ze wkroczyli tam sowieci ?

Moze wez przyklad z Kosciuszki ,Bema i pospiesz im z pomoca ?! Mysle ze bardziej im przydalby sie taki strateg jak ty tam w gorach niz netowy obronca...






Nie zapomnij kanapek spakowac do szkoły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synku ty lepiej nie myśl ! Myślenie zostaw doroslym.
Podejrzewam, że kompleksów nabawileś się po zajściu podobnym do tego :

http://nl.youtube.com/watch?v=3W6n6jarB_U

Niestety filmik od lat 18, więc ty go niemożesz oglądać !
Pozostaje ci tylko ujadanie...

A że powiadają: psy szczekają, karawana idzie dalej" tak więc z twego ujadania i efekty marne.

Mam nadzieję, że dobranockę zaliczyleś i zbyt wielu czurków" w nocy ci się nie przyśni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra mojego dziadka, która z całą rodziną była na Syberii, również wspomina Czeczenów - zarówno zesłańców, jak i osiadłych w północnych rejonach Rosji, jako złodziei i groźnych bandytów. Ludzie się ich bali, bo potrafili zabić za byle co. Nie plamili sobie rąk pracą - kradli, kombinowali, zastrzaszali innych zesłańców. Nie piszę tego, aby wypowiadać się na temat Czeczenów, bo akurat tyle mnie oni obchodzą, co zeszłoroczny śnieg, po prostu przytaczam słowa starej kobiety, która miała okazję zetknąć się z nimi w swoim życiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ma złych narodów , zli są tylko ludzie... myślę że w ten sposób można pogodzić i zwolenników i przeciwników wszelakich narodowości - błędem jest pisanie że Czeczeni są tacy a Rosjanie tacy itd - pisząc o narodzie mamy na myśli całą jego organiczną zawartość - a na tą zawartość składają się wszyscy mieszkanicy i to oni są żli lub dobrzy i dotyczy to każdego nardu - każdego kraju - życzę wam koledzy więcej wyrozumiałości względem tego typu spraw - i serdecznie pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopacz18 oczywiście że masz rację, ale to co napisal danieloff jest w pewnej mierze też prawdziwe, sam przeczytalem kilka pamiętników polskich zeslańców, w których znalazlem wzmianki o zeslanych Czeczenach. Każdorazowo wspomina się tam o Czeczenach którzy nikomu się nie podporządkowywali, nie wyrabiali norm, itd. i na dodatek zastraszali Rosjan (i innych) którzy mieli ich pilnować i nadzorować ! To byl jedyny z zeslanych narodów, który w calości (nawet) na zeslaniu nie podporządkowal się sowieckiemu systemowi ! Trzeba jednak pamiętać, że do zeslanych Polaków, Czeczenii odnosili się zawsze z życzliwoscią (bo byli też wrogami zlowrogiego imperium).

Dla tych zaś, których interesują obiektywne informacje,na temat stosunków Polaków z Czeczenami, polecam poniższą stronkę o pewnej polskiej rodzinie mieszkającej w (kiedyś) w Czeczeni :

http://www.polskieradio.pl/krajiswiat/archiwum/DalekoOdSzosy/art.aspx?aid=160&s=DalekoOdSzosy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Los piesków" jest marny :

Rosja rozgania kolaboranckie gangi czeczeńskie (w szczególności za zaslugi" Vostoku w Osetii;)

http://en.rian.ru/russia/20081110/118222616.html

Przypomnnę tylko, ze w ostatnich dniach dokonano szeregu zamachów na tzw. dowódców" prorosyjskich zbrojnych band czeczeńskich...Zamachów dokonali oczywiście ieznani" sprawcy, na terytorium w pelni kontrolowanym przez Rosjan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie