Skocz do zawartości

Czeczenia !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

AKMS, mialeś chwilę żeby zaglądnąć na te linki z ROSYJSKIEJ prasy ? Tam raczej nie ma wypowiedzi partyzantów.
Ciekawa metoda kontrolowania calej republiki" podczas której dochodzi CODZIENNIE do zamachów na rosyjskich wojskowych i notabli, nawet w w pelni kontrolowanym" Groznym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kol kindzal , prasa polska już dosyć dawno temu straciła serce do relacjonowania sukcesów" Czeczenów" ( wszystko w cudzysłowie).
Zgadnij dlaczego ?
PS Sukcesy" Rosjan , jeżeli są komentowane , to też z przekąsem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, i co z tego, że dochodzi do zamachów? W Irlandii tez ostatnio dochodzi do zamachów a czy oznacza to, że UK traci Irlandie Płn? Zamachy w Czeczenii będą jeszcze długo, bo do nich nie potrzeba ani dużych oddziałów ani sprzętu. Według mnie dowodzą one własnie, że lata świetności, partyzanci maja już dawno za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

partyzanci" - dobre określenie czeczeńskich muzułmańskich bandziorów
Ci sami partyzanci" szykowali w Europie zachodniej drake równą tej z 11 września- udaremniono ja własnie w Polsce kilka lat temu

Tacy sami partyzanci" urżneli łeb polskiemu inzynierowi - ciekawe kindzał jak by to było gdyby to był twój ojciec lub brat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też od Biesłanu to nie żadni partyzanci", ale muzułmańskie fanatyczne bandziory z piekła rodem. To dzicz, która stanowi zagrożenie dla cywilizowanego świata.
Podobnie zresztą jak ich kumple, którzy oderżnęli na żywca głowę polskiego inżyniera w Pakistanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabraklo kindzala przez kilka dni i odrazu cuda się dzieją:

Fanatyczni ENDEcy podnoszą lament, lżą w żywe oczy itd.

Panowie, pytam się po raz kolejny: od kiedy grupa bandytów jest reprezentantem calego narodu ? Pytam się Was po raz ostatni: jaki procent narodu czeczeńskiego popiera bandyckie napady dokonywane przez fanatyków i bandziorów ? Jakim prawem oskarżacie CALY naród o niechlubne czyny dokonane przez bandę zaprzańców i fanatycznych wahabitów ?

Co więcej, po raz kolejny ukazuje się cala HIPOKRYZJA, FALSZ i polityczne GIERKI, które stosujecie na forum Odk.

Czy to przypadek, że osoby oskarżające naród czeczeński o najgorsze zbrodnie (o co najwyżej branie zakladników), w wątku o Kosowie wyrażają swoje PELNE poparcie dla Serbskich zbrodniarzy, odpowiedzialnych za masowe zbrodnie wojenne (sama Srebrenica - 7000 bestialsko wymordowanych muzulmanów) ? Nie Panowie, to nie przypadek, to kwestia upodobań politycznych i kwestia nienawiści religijnej i rasowej ! Gratuluję Wam więc takiego podejścia do sprawy i życzę dalszych sukcesów na drogach do nikąd" !

Czy Wam się podoba, czy nie: Naród czeczeński ma takie same prawo do niepodleglo bytu jak każdy inny i jego walka jest w pelni usprawiedliwiona, tak samo jak byly usprawiedliwione powstania polskie pod trzema zaborami i tak samo jak byly usprawiedliwione zamachy (na cele cywilne) Osy-Kosy" w Berlinie i Wroclawiu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pojechałeś Kindzale po całości, bo jesteś jednocześnie [sic!] za, a nawet przeciw". No to zdecyduj się w końcu [zamiast demagogicznie wyjeżdżać ze słowiańską, jakby nie było Serbią, którą wypierają muzułmanie z jej rdzennych ziem], czy ci co tam w Czeczeni walczą to bandyci, czy nie?
Bo sam piszesz cyt. o bandytach i zaprzańcach - fanatycznych wahabitach". No to ci co tam walczą niby o wolność to wg. Ciebie w końcu bandyci, czy nie? Bo albo rybki, albo pipki...
A tak na marginesie, to jakim prawem występujesz w imieniu całego narodu czeczeńskiego? Masz jakiś mandat od nich? A może przeprowadzałeś jakieś badania opinii publicznej w Czeczeni i jesteś przekonany, że większość chce tzw. niepodległości, czyli powrotu do chaosu i utworzenia państwa wyznaniowego? A co sądzą o tych pomysłach ichnie kobiety? Czy wszystkie mają akurat ochotę chodzić z prześcieradłami na głowach? A czy nie wiesz, że większość Czeczeńców mieszka obecnie w Rosji, żyją z handlu [niektórzy z mafii] i sobie zbytnio nie narzekają?!

Podzielam opinię kol. Mowglyna - bandytów wystrzelać, a wątek zamknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystkie zbrodnie powinny być surowo ukarane i te w Bośni i te w Biesłanie - najlepiej stryczkiem!
Ale powala mnie twój relatywizm, fałsz i hipokryzja, bo wg. Ciebie te mordy w Bośni to była zbrodnia, ale już ten mord w Biesłanie na dzieciach to ylko" wg. Ciebie iewinne" branie zakładników [sic!].
A tak na koniec, to skończ Asan, wstydu oszczędź...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno, nie jestem endekiem, wychowałem się w rodzinie o tradycjach PPS-owsko/niepodległościowych. Sam uważam się za socjaldemokratę [brak przełożenia na jakąś konkretną partię w Polsce, może trochę dawna Unia Pracy].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naród czeczeński ma takie same prawo do niepodleglo bytu jak każdy inny"

Kindzal, jakbyś nie zauważył, to maja niepodległy kraj(uważany obecnie za najbardziej stabilny w całym regionie)-choć blisko związany z Rosja. Zresztą lepiej z Rosja niż z Iranem. Tak wiem , zaraz napiszesz mi o marionetkowym rządzie, komunistach, PRL-u, Kadyrowie i jego zbrodniach. Niestety, nie przekonasz mnie ani Ty, ani Twoja pro partyzancka" propaganda. Czeczeni mieszkają w swojej republice i wreszcie maja spokój (który usiłują zakłócić im niedobitki tzw. partyzantów"). Ci ludzie maja już dość wojny - oni po prostu chcą normalnie żyć. Widziałeś jak obecnie wygląda Grozny i inne miasta? Ja się zdziwiłem jak je zobaczyłem. To inny świat-ten bliższy naszym standardom i niemający wiele wspólnego ze spalonym i zrujnowanym miastem ze zdjęć. Czeczenia obecnie jest na dobrej drodze, aby wybić się z dołka. A to, że maja silnego przywódcę? Nawet jeśli nie byłoby Kadyrowa, to byłby ktoś inny. Tam są takie same realia jak w Iraku czy Afganistanie-jak zabraknie przywództwa kogoś konkretnego, to zaczyna się burdel. I zawsze będzie ktoś niezadowolony - w tym przypadku Twoi ukochani islamscy partyzanci". Btw. do Kadyrowa przyłączyło się wielu zasłużonych dowódców polowych z pierwszej wojny, których ciężko podejrzewać o prorosyjskość - to tez o czymś świadczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansie, gdzie i kiedy okreslilem branie zakladników jako iewinne" ? Nie wypowiadaj sie za mnie ! Cieszy mnie zaś to że uważasz tak samo jak ja, że wszystkich zbrodniarzy należy rozliczyć. Twierdzisz jednak, że to ja jestem za a nawet przeciw", ale to Ty piszesz żeby zamknąć wątek, po czym nastepują dwa kolejne Twoje wpisy :) Jeśli wątek Ci nie odpowiada to niemusisz go sledzić ani sie w nim udzielać. Co do ENDEków to nie napisalem tego o Tobie, ale jest tu kilku takowych.

AKMSie przestań tworzyć potiomkinowskie wioski", wystarczy że Kadyrow stworzyl sobie takową z Groznego. Dzisiejsze realia w Czeczeni to : bezrobocie, glód, terror państwowy, porwania, mordy polityczne (nawet na terenie innych państw!), totalna korupcja, itd. a większość Czeczenów nie mieszka w Czeczeni, tylko poza jej granicami (to chyba skutki uboczne tego dobrobytu i stabilizacji"). Piszesz że To inny świat-ten bliższy naszym standardom" , masz chyba na mysli swoje standarty (?), bo ja z takowymi wole nie mieć NIC wspólnego. Naród czeczeński w JEDYNYCH wolnych i demokratycznych wyborach (w 1997) jasno i wyraznie określil swoje upodobania polityczne, a wszystko co nastapilo pózniej to już tylko farsa.
Co do wielu zasłużonych dowódców polowych z pierwszej wojny, którzy przylączyli się do kadyrowców to jakby wylapali i torturowali calą Twoja rodzine, to też byś się pewnie przylączyl".
Aby zmusić do kapitulacji partyzanckich komendantów, Kadyrow brał jako zakładników do niewoli ich krewnych, a nawet całe wsie. By ocalić od śmierci i cierpienia bliskich i sąsiadów, Ramzanowi poddali się były wiceprezydent powstańczego rządu Wacha Arsanow, były minister wojny Mohammed Chambijew i sławny komendant Sułtan Gelischanow. W Ramzanowych lochach znaleźli się krewni przywódców powstania Dokku Umarowa, Abdula Chalima Sadułajewa i samego Maschadowa.

Wot tak wygląda czeczeńska iepodleglość", spokój" i silny" przywódca...przyniesiony na rosyjskich bagnetach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzale, Tobie tak naprawdę nie chodzi o Czeczeńców. Tobie chodzi o notoryczne prowadzenie wojenki z Rosją do ostatniego Czeczeńca". Bo Ty im tak naprawdę nie życzysz pokoju i stabilizacji! Ty im życzysz ciągłej wojny domowej, coraz to nowych ofiar i w końcu talibskiego reżimu, który ich cofnie w rozwoju o jakieś 2000 lat. A wszystko w imię obienia nazłość Rosji".
Wnioskuję, że jesteś tzw. zbyt późno urodzonym rewolucjonistą". No bo z racji wieku, nie załapałeś się [mówiąc kolokwialnie] na styropian - bo nie było Ciebie jeszcze wtedy na świecie. A i nie wyszumiałeś się" w stanie wojennym w walce z komuną, bo byłeś wtedy dopiero na etapie noszenia tetrowych pieluch. No i tak nabawiłeś się kaca moralnego, którego próbujesz teraz odreagować.
Przemyśl to sobie, bo Twoja natrętna propaganda przynosi coraz częściej efekt odwrotny o zamierzonego. Bo po tragedii dzieci w Biesłanie nie ma już miejsca i tu na forum dla usprawiedliwiania fanatycznych bandytów, których Ty nazywasz partyzantami walczącymi o wolność". A po tym jak ich kumple zarżnęli naszego rodaka jak przysłowiowego ofiarnego barana, podcinając mu gardło, to dla wszystkich normalnych ludzi na świecie tacy partyzanci" to bandycka, zdegenerowana dzicz! Przemyśl to sobie, może to coś da, ale znając życie to pewnie niewiele...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansie, po raz kolejny powtarzam przestań wypowiadać sie w moim imieniu, lub sugerowac co ja myslę !

Odnosnie twoich zlośliwości, to powiem tak : w tym czasie gdy ja wystawalem w kolejkach, to tyś skakal z dywanu na podlogę !

Do pozostalej części Twojego wywodu nie będę się nawet już odnosil, bo to czysta demagogia, na którą wielokrotnie już Ci odpowiadalem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast siły argumentów", argument siły"? Ale zostawmy to.
Bo nie jest moją intencją eskalacja wypowiedzi, która pewnie nieuchronnie doprowadziłaby do kartek...
Postaram się więc odpowiedzieć całkowicie merytorycznie, a zacznę od końca.
1. Czy zarżnięcie [sorry, ale inaczej się tego nie da określić] polskiego inżyniera w Pakistanie przez kumpli i popleczników tych bandytów co to w Czeczeni obią" za partyzantów" to wg. Ciebie faktycznie cyt. demagogia"?
A jeżeli tak, to postaraj się to jakoś uzasadnić!
A najlepiej gdybyś to zrobił zarówno tu na forum, jak i w liście do rodziny tego zamordowanego przez dzicz Polaka.
2. Odnośnie tego cyt. skakania z dywanu na podłogę", to chciałem jedynie zauważyć, że urodziłem się [niestety zresztą] jeszcze za Stalina/Bieruta. Więc bardzo być może, że z dywanami miałem coś w tamtym czasie wspólnego, ale na zasadzie, że spałem wtedy na takowym po nadmiernej konsumpcji popularnej wówczas [lata 80-te] KPN-ówki".
W tym miejscu mam pytanie do Ciebie i proszę o UCZCIWĄ odpowiedź - za którego sekretarza KC się urodziłeś?
Ja obstawiam [w najlepszym przypadku] - późny Gierek, ale wnioskując z fanatyzmu Twoich wypowiedzi, to raczej bym obstawiał - wczesny Jaruzel. Zgadłem?
3. Czy ja się wypowiadam w Twoim imieniu? Gdybym zacytował Twoje wcześniejsze wypowiedzi nawet w tym wątku, to bardzo łatwo bym był w stanie nie takie rzeczy udowodnić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balansie, demagogią jest porównywanie i szukanie powiązań pomiedzy czeczeńskim ruchem niepodleglościowym (pod przywódctwem Umarowa i Zakajewa), a islamskimi rzezimieszkami z pogranicza pakistanu i Afganistanu.

Na punkt drugi Twojego wywodu raczę sobie nie odpowiedzieć, bo niemam ochoty zniżać się do Twojego poziomu dyskusji: brak argumentów, to czepiamy się np. wieku dyskutujących.
Pozostanie Ci więc stawianie na Gierku lub Jaruzelu :)LOL

Co do punktu trzeciego, to zamiast wypisywac brednie typu: gdybym chcial, to bym łatwo udowodnil" to bądz mężczyzną czyli: zechcij i udowodnij !

Teraz Mowglyn: czy Ty masz coś sensownego do powiedzenia, czy znasz tylko jakieś puste haselka, którymi szermujesz na lewo i prawo ? Co do ENDEków, to mala zagadka: slyszaleś kiedys o ENDOKOMUNIE, Macieju Giertychu lub niejakim Piaseckim ?

AKMSie, cieszy mnie to, że w koncu okazaleś jakieś ludzkie odruchy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zendeciała komuna .... No dobra , będę advocatus diaboli , balans , mowglyn , policzcie sobie ile razy kindzal w tym wątku odcinał Czeczeńców od wahabbitów i talibanu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie