Skocz do zawartości

Czeczenia !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Pozwolę sobie na pominięcie powyższego kabaretu, bo dzieją się o wiele ciekawsze rzeczy. Na przyklad takie coś:

Prokuratura wszczęła śledztwo przeciw funkcjonariuszom, którzy zagrabili rzeczy ludzi zabitych w czasie szturmu na teatr na moskiewskiej Dubrowce w październiku 2002 r.

Jeden z żołnierzy jednostki FSB Alfa wkrótce po rozprawie z terrorystami opowiadał dziennikarzom: - Zbiliśmy jednego gliniarza, bo podszedł do leżącej na podłodze kobiety, wyciągnął portmonetkę z jej torebki i włożył sobie do kieszeni. I wtedy zauważył, że kobieta odzyskuje przytomność. Z całej siły kopnął ją w twarz. Kiedy go laliśmy, ktoś krzyknął do mnie zza pleców: astrzelcie go. Powiemy, że gad poległ w walce!".

Komitet śledczy, informując o wszczęciu dochodzenia, wyjaśnił, że kwalifikuje sprawę grabieży mienia ofiar Dubrowki jako drobną kradzież".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6017250,Kto_ograbil_ofiary_z_Dubrowki.html

Drobna kradzież", niezle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli Kindzal używając słowa kabaret" [domyślam się jedynie, że jak coś jest nie po Twojej myśli to jest to automatycznie kabaret"].
Ale tym razem to grubo przesadziłeś, bo łatwo jest u kogoś widzieć i to z daleka przysłowiową drzazgę, natomiast całkiem trudno zobaczyć u siebie belkę i to w oku!
No bo co tak naprawdę chcesz udowodnić tym swoim postem?
Że wśród ratowników/policjantów znalazł się jakiś złodziej, który tak przy okazji okradał ofiary. A toż mało mieliśmy u siebie w Polsce takich spraw, gdzie poszkodowani twierdzili, że tak przy okazji stracili pieniądze [np słynny przypadek zawalenia się hali widowiskowej na Śląsku]. W tym przypadku to przynajmniej Rosjanie chcieli załatwić sprawę od ręki", czyli kula w łeb dla hieny!
A i tak Rosjanie wypadają dużo lepiej niż my, bo tam nikt chyba nie wpadł na pomysł uśmiercania Pavulonem w celu pozyskania skór"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc kabaret" mialem na mysli wypowiedzi niejakiego figuranta". Domyślam się, że tego typu prowokacje są Tobie na rekę, ale jak widać moderatorzy podzielili moje zdanie...

Niewiem jak Ty Balansie, ale ja nieslyszalem, żeby podczas akcji ratowniczej na Śląsku policjanci rabowali ofiary, a GROMowcy mordowali tych policjantów ? Takie cuda są tylko możliwe w tak zacofanym kraju jak Rosja ! A przepraszam, w Indiach odbijanie zakladników odbywa się w podobny sposób...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, z całym szacunkiem, ale gdzie ja napisałem, że cyt. podczas akcji ratowniczej na Śląsku policjanci rabowali ofiary", NO GDZIE JA TO NAPISAŁEM? NO GDZIE? Ja tylko powołałem się na niektóre media, które w tonie sensacji donosiły jakoby rodziny niektórych ofiar twierdziły, że ofiary miały przy sobie spore kwoty, które się nie odnalazły. Tyle i tylko tyle! I nic więcej, a jak wiadomo nie od dziś z mediami szukającymi sensacji bywa różnie [nie tak dawno jeszcze na metalowym płocie okalającym niedokończoną budowę z 81 roku widziałem resztki napisu: TVP KŁAMIE.
Ale wracając do tematu, w oparciu już o prawomocne wyroki sądu można śmiało powiedzieć, że Rosjanie są mimo wszystko dużo bardziej cywilizowanym narodem od nas, bo tam nikt nie zabijał niewinnych ludzi szukających ratunku Pavulonem w celu pozyskania skór", a u nas miało to miejsce i nie był to niestety pojedynczy przypadek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że to jednak Ty a nie ja...

Swoją drogą jestem ciekawy jak Ty byś się zachował mając do czynienia z fanatycznymi debilami/zbrodniarzami obwieszonymi ładunkami wybuchowymi w wypełnionym po brzegi teatrze...
A to, że antidotum niektórym nie podali na czas, no cóż to pewnie jak to u nas Słowian w zwyczaju: chcieli dobrze, a wyszło [organizacja] jak zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z zagazowaniem terrorystów na Dubrowce okazał się skuteczny , i podzielam zdanie kol.balansa , ze zawiodła organizacja. No cóż , takich np Niemców też zawodziła , i to o wiele drastyczniej.Co do rabowania ofiar- owszem , i u nas zdażały się takie przypadki. I tak samo koledzy" hieny reagowali energicznie , choć do użycia broni (znaczy ubicia gada) nie doszło. Ot na miejscu na kolanie musiał napisać raport o odejście ze służby. I DOBRZE !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ta cała ostatnia dyskusja nadaje się do kosza.

Sprowokował ją kol. Kindzal zapodając akurat w tym wątku informację o śledztwie w sprawie hieny, która okradała ofiary tragedii na Dubrowce. Intencja była aż nazbyt wymowna: paczcie jacy z tych Rosjan to dzikusy [w domyśle pewnie - to dobrze że ich to spotkało bo sobie na to zasłużyli]. No i jeszcze my Polacy możemy podbudować tak przy okazji swoje EGO, bo my w porównaniu z nimi to sami tacy wspaniali, genialni i cywilizowani jesteśmy!
A prawda jest taka, że taki przypadek mógł się zdarzyć gdziekolwiek, bo w każdym środowisku trafiają się czarne owce". Ale to są wyjątki, bo na co dzień mamy do czynienia z poświęceniem, a czasem nawet z ryzykowaniem własnym życiem, czy zdrowiem przez tych, którzy ratują nasze życie, zdrowie czy chociażby mienie. I tak też było na Dubrowce, gdzie cywilizowany świat [jaki by on nie był] zderzył się z jakimś
niezrozumiałym dla normalnego człowieka barbarzyństwem rodem ze średniowiecza. I tyle w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrodnie wojenne dokonane na narodzie czeczeńskim, przez ten niby cywilizowany świat" stawiają go w niezbyt pozytywnym świetle... Jeśli kol. Balans uważa się za część takiej cywilizacji", to proszę bardzo, ja wolę z taką cywilizacją" nie mieć NIC wspólnego !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, masz dobrą pamięć, ale niestety bardzo krótką.
No bo czy ci Czeczeni wywalczyli sobie niepodległość, czy też nie? Odpowiedź jest bardzo prosta - wywalczyli sobie niepodległość [jak ja się wtedy z tego cieszyłem].
No i co zrobili po wywalczeniu niepodległości? Ano ruszyli w imię Allacha podbijać sąsiednie Republiki, a one nie bardzo miały ochotę cofać się w rozwoju o jakieś 2000-3000 tysiące lat! No i jeszcze buńczucznie zapowiedzieli, że i tu nad Wisłę też dotrą, bo Allach musi zapanować na całej ziemi.
Nie wiem jak Tobie, ale mi nie bardzo się tamte zwyczaje podobają, bo ja tak na stare lata wolę się oglądnąć na ulicy za jakąś laską w miniówie, a nie żeby mi ktoś nakazywał oglądać się za laskami" odzianymi w prześcieradło nałożone na głowę [są różne zwyczaje" to fakt, może Tobie nawet takie laski" się podobają, ale nie pod przymusem ukamieniowania!].
Ale tak to się dzieje gdy cywilizowany [mniej lub bardziej] świat zderza się z fanatycznymi zwolennikami religijnej wizji świata, których wyznawców irracjonalna siła pcha nawet do samobójstwa dla osiągnięcia dominacji nad innymi.

A na pohybel z takimi ojownikami", którzy chcą cofnąć świat o 3000 tysiące lat, albo i więcej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tu masz rację, tylko nierozumiem dlaczego Rosja a pohybel" poslala kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy niewinnych cywili, którzy tak samo pragnęli rządów tych fanatyków, jak Ty i ja ?

Tylko mi niemów, że każda wojna,itd..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi kol. Fiodora dodam jedynie, że nie istnieje tak naprawdę olerancyjny" islam. Bo islam nie toleruje jakichkolwiek innych wierzeń i światopoglądów [jeżeli Kindzal masz jeszcze jakieś wątpliwości to wybierz się na wycieczkę do cywilizowanej" Arabii Saudyjskiej i zawieś sobie na szyi medalik...].
A na wojnie, jak to na wojnie giną też cywile, ale wojny nie dzielimy już, jak chciał Stalin, na te sprawiedliwe [Irak, Afganistan] i te niesprawiedliwe [Czeczenia]. Bo każda wojna to tragedia ludzi i tych z Biesłanu i tych z Dubrowki i tych z Czeczenii i tych z Bagdadu! A że tzw. wojny asymetryczne z udziałem religijnych fanatyków są coraz bardziej krwawe to już zupełnie inna historia, bo to właśnie jest zderzenie cywilizacji. I oby fałszywą się okazała teoria, która głosi, że na dłuższą metę - albo islam, albo my...

P.S.
Podobno większość Czeczenów mieszka obecnie w Rosji, żyje z handlu i dość nieźle sobie radzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie koledzy wywody niejakiego Rezuna dlaczego bolszewicy muszą podbić świat ? W wypadku islamu( i każdego innego fundamentalizmu religijnego , vide wyczyny Wielkohindusów ) jest to dokładnie ta sama sytuacja!
Fundamentaliści nie dlatego muszą walczyć aby wrogi świat ich nie zadeptał , ale by właśni współwyznawcy utracili alternatywę , ku kturej mogli by się odwrócić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Erih, strzal w dziesiatkę ! Calkowita racja.
Nie mogę się zato zgodzić z twierdzeniem typu: Bo islam nie toleruje jakichkolwiek innych wierzeń i światopoglądów" lub Rosja za kilka lat okaże się czymś w rodzaju przedmurza Chrześcijaństwa".

Na codzień mam do czynienia z muzulmanami i spotykam różnych: niektórzy mają zryty beret", ale większość niczym nie różni się od nas: chcą pracować, żyć, nikomu w drogę nie wchodzą, a już napewno nie marzy im sie jakiś tam Kalifat.

Jak Rosja może byc przedmurzem Chrześcijaństwa" skoro Europa odcina się od swoich chrześcijańskich korzeni, a sama Rosja jest państwem ateistycznym (bo chyba nie wierzycie w nagle awrócenie" się takiego np. Putina)?

Oczywiste jest zaś to, że niema wojen dobrych i zlych i że każda metoda zabijania pozostanie zabijaniem, jaka by niebyla. Uważam jednak, że to co Rosja zrobila w Czeczenii, to niebyla wojna, tylko jedna wielka pacyfikacja. Sami przyznacie, że metody walki" których tam zastosowano świadczą o wyjątkowym barbarzyństwie Rosjan ! Co zresztą potwierdzają wyroki sądów w Strasburgu...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80587,5734645,Strasburg__Rosja_skazana_na_odszkodowanie_za_Czeczenie.html

http://fakty.interia.pl/swiat/news/moskwa-osadzona-w-strasburgu,1118626

http://www.pomagamy.pl/niusy/torturowanie_czeczenow.htm

itd. itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol kindzal , wyraźnie napisałem że chodzi mi o fundamentalistów muzułmańskich ( i wszelkich innych). Ja np osobiscie dziś tu i teraz mam w pracy za sąsiada Egipcjanina . Prawie codziennie rano spotykamy się na kawie i papierosku. Ględzimy sobie o tym i o owym. Normalny bardzo sympatyczny facet . I co , ktoś mi powie że nie da się ? Da się. A że na 100 normalnych znajdzie się jeden zacietrzewiony ? No to robi tyle chałasu wokół siebie , ze przestajemy zauważać pozostałych 99.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie