Skocz do zawartości

Czeczenia !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wszystko rozumiem dobrze... chodziło mi o prowokacje w stylu Polacy z UB/NKWD zabiło i zrzuciło na karb kogoś innego, który mimo wszystko dostał mały wyrok, bo naciskany sąd jednak go wybronił. Takie rzeczy też się zdarzały.. ale kto tego dzisiaj dojdzie? Zbrodnia tu i tam, taki niestety świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waclaw" nie byl sadzony za ta zbrodnie, tylko za AK (reakcje, czy jak to wtedy sobie wymyslali), osobiscie mysle, ze komuna albo niewiedziala o jego udziale w tej zbrodni, a jesli wiedziala to jeszcze zacierala lapy, bo im to bylo na reke (niech rzna ukraincow, to sie Ukraincy predzej wyniosa za Bug...). Takie postepowanie byloby kopia stosunku sowietow do UPA na Zach. Ukrainie, gdzie Sowieci zacieralilapy gdy UPA mordowala kolejne polskie wioski (co powodowalo szybsze opuszczenie tychze rejonow przez ludnosc Polska). Zas po opuszczeniu tych rejonow przez wiekszosc polskich mieszkancow, oraz ostatnie polskie samoobrony, przystapiono do ostatecznej likwidacji oddzialow UPA....
Wszystko wedle powiedzenia Cezara : DIVIDE ET IMPERA" !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, sam Twój pomysł usprawiedliwienia bandyckiego ataku na szkołę w Biesłanie, przykładem jednej z BARDZO NIELICZNYCH akcji odwetowych jakie Polacy przeprowadzili na Ukraińcach za ich niewyobrażalne zbrodnie na naszej ludności na Wołyniu jest głęboko niemoralny. Bo zapominasz, że ci Ukraińcy wyrezali wcześniej w sposób wyjątkowo okrutny co najmniej 100 tyś. Bogu Ducha winnych sąsiadów. A rezali wyjątkowo okrutnie, bo za pomocą ognia, noży, siekier a nawet pił do drewna! I rezali całe wioski bez wyjątku, nawet niemowlęta, są wspomnienia o tym że rozcinano ciężarne kobiety. A i tak w tym Twoim przykładzie" sam wyraźnie piszesz, że nasi tych najmłodszych oszczędzili w odróżnieniu o tego co robili z naszymi Ukraińcy. A Twój wymysł, aby winą za szatański atak na dzieci w Biesłanie obarczyć Rosjan jest karygodny, brak mi słów, to cofanie się w mroki średniowiecza!

bez pozdrowień
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans bardzo ciekawe teorie...na czym wnioskujesz swoj wywod, ze usprawiedliwiam akcje na Bieslan? Przyklad Pawlokomy podalem nie w celu usprawiedliwiania Bieslanu (bo Pawlokoma ma tyle wspolnego z Bieslanem, co Psia Wolka z Warszawa), tylko w celu ukazania ze wszedzie byli zbrodniarze (rownierz w AK).
Co do Ukraincow w Pawlokomie, to tez masz bardzo ciekawe przemyslenia, tylko wyjasnij mi drogi balansie co mialy babki i dzieci (faktycznie co za laskawosc: powyzej czwartego roku zycia...) z Pawlokomy, wspolnego z jak piszesz iewyobrazalnymi zbrodniami na Wolyniu",czyzbys proponowal tzw. odpowiedzialnosc zbiorowa" ? Takiego szatanskiego" podejscia do rzeczy to tylko moge ci pogratulowac !
Jesli zas uwazasz, ze Rosjanie maja calkiem czyste sumienie i rece wzgledem dzieci Bieslanskich, to twoj i tylko twoj problem (ja zas pozwolilem sobie zacytowac za GW, wypowiedzi bardziej kompetentnych osob w tejze kwestii, niz pan balans).

rownierz bez...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje wypowiedzi w tym wątku to jedna wielka próba obrony zbrodniarzy z Biesłana, więc nie odwracaj kota ogonem.

Sam przykład krwawego odwetu z Pawlokomy jest już bardzo nie na miejscu, bo sytuacja rezanych na masową skalę i w sposób wyjątkowo okrutny Polaków, w sposób który wręcz jest niewyobrażalny dla cywilizowanego świata, jest zupełnie nieadekwatna do tego co ma miejsce obecnie w Czeczeni.
I aby było wszystko jasne, zbrodnia zawsze pozostanie zbrodnią, bez względu na to jakie pobudki kierowały tymi, którzy tej zbrodni dokonali.

A i tak udało Ci się zepsuć mi wieczór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal!
Piszesz: Terror patyzancki (w mojej opini) jest zas ODPOWIEDZIA na zbrodnicze dzialania okupanta !".
Polecam zatem do obejrzenia filmy, których to wiele można znaleźć w internecie, o tym jak to Czeczeńcy (Czeczeni?) podrzynają gardła nożami, obcinają głowy (kindżałami też!), odrąbują głowy siekierami... . Oprócz jeńców rosyjskich ich ofiarami są również CYWILE. Jak łatwo zauważyć nie tylko rosyjscy... .
Pozdra nie będzie!
PS. Zapamiętaj jedno! Żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego nigdy nie porywali DZIECI dla okupu, tym bardziej nie obcinali im palców i nie wysyłali rodzicom... . Bredzisz!
PS 2) Jakoś nie widziałem dotąd filmów z podobnymi wyczynami" autorstwa żołnierzy rosyjskich. Sądzisz, że Rosjanie nie mają kamer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowglyn... prawde mowiac to nawet niechce mi sie odpisywac na twoj post, ale poswiece sie : byles w stanie znalezdz te czecznskie zbrodnie? To badz mezczyzna i znajdz sobie te rosyjskie !
balans przynajmniej rozladowuje swoje emocje ,to ma z tego jakas przyjemnosc...a ty?
Proponuje ci wiec : zanim piszesz, to odrob tzw. zadanie domowe" i niech twoje argumenty beda czyms wiecej niz: redzisz". Jesli niewidziales dotąd filmów z podobnymi "wyczynami autorstwa żołnierzy rosyjskich" to miej zal do mamusi,tatusia,albo twojego dostawcy internetu (nie do mnie,albo do Rosjan=u nich bolszaja tjochnika jest).
PS.Co do kindzalow, to kindzaly wynalezli na Kaukazie, zeby nimi tepic wroga, a nie po to zeby dzieci bawic (jak w twoim wypadku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal!
Posłuchaj mnie bardzo uważnie człowieku! Tematem tego wątku jest o ile mnie pamięć nie myli Czeczenia. Tak? W ramach toczącej się dyskusji padły tu różne słowa, m.in. Ty raczyłeś porównać ojowników" czeczeńskich do żołnierzy AK. Twoja sprawa! Ja też wyraziłem swoje zdanie (odmienne od Twego) i dodatkowo zadałem Ci pewne pytanie. Tak? Powiedz mi tylko jedno! Dlaczego w swej odpowiedzi" przywołałeś MOICH RODZICÓW?! Kim Ty jesteś, żeby wyskakiwać z takimi tekstami?!
Domagam się szybkiej i rzeczowej odpowiedzi w tej sprawie!
W powyższych okolicznościach - bez pozdra!
PS. W ten oto sposób w Nowym Roku 2008 narodziła się nam nowa świecka tradycja. Z braku argumentów można w ostateczności wytaczać" komuś rodziców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal tak kochasz czeczenow ,to czeumu nie pojedziesz im pomoca ? Mysmy pomagali hiszpanom ,amerykanom , wegrom , czemu wiec tam nie pojedziesz? Pewnie jestes netowym obronca Kolejny studencik,migajacy sie od armii walczy na forum ,ktoremu wojna kojarzy sie z Plutonem ,Czasem apokalipsy itp bajkami...


pik78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kindzal, wydaję mi się, że mógłbym przyjąć twój tok rozumowania, że komuniści zezwalali żeby jedna strona przeganiała drugą ze swojej ziemi i na odwrót.
Jest to w miarę logiczne.
Niemniej piszesz o tej zbrodni że dokumenty wskazują". No ktoś je musiał napisać. Myślę, że to raczej nie były jego pamiętniki ani listy gdzie przyznawałby się do tego, tylko notatki śledczych z UB i NKWD, a to by wskazywało, że mimo wszystko wiedzieli o jego udziale.

Dalej się nie kłócę, wojna w Czeczenii to jawne pasmo okrucieństwa przejawianego z jednej jak i drugiej strony. Dekapitowanie na żywca praktykowane przez muzułmanów i stawiające ich w świetle b. niekorzystnym, zapewne były czymś nowym dla mediów i zostało przez nie 'wypromowane', bo media cały czas szukają czegoś nowego aby zaskoczyć, przyciągnąć widza. A 'tradycyjne' i bardziej śmiercionośne bombardowania już nie są tak atrakcyjne. I cytat z Basajewa jest jak najbardziej na miejscu.

niemniej dalej uważam porównanie do AK za trafione kulą w płot. zresztą mniejsza. :) Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roku,

Co do Czeczenów - nie trzeba ich zapraszać do Polski

Byli u nas już dawno - na przykład w sierpniu 1944 - jutro podrzucę fajny skan blachy żołnierza North Kaukasen" - warszawiacy zapamietali ich dosyć dobrze - szczegónie ci z Woli...

Pozdr
Yama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy naprawdę cała ta Czeczenia warta jest waszych kłótni? Miłośnikom Czeczeńców polecam np. przelać swoją pensję lub noworoczną premię na konto organizacji czeczeńskich islamskich bojowników albo zrobić paczkę żywnosciową i zawieść do ośrodka dla uchodźców, wtedy udowodnicie swoje poglądy. Pisać można sobie wszystko, bo to nic nie kosztuje. Mi osobiście Czeczenia zwisa i cieszę się, że Rosjanie trzymają to towarzystwo z daleka od Europy. A porównanie tych dzikusów odrąbujących głowy do żołnierzy AK uważam za uwłaczające. Chyba nie ten krąg kulturowy i cywilizacyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yama02 ,tu sobie zobacz zdjecie z Woli '44 :

http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/aa3/koz_p_towar_bt.gif

i te bajeczki opowiadaj dzieciom w przedszkolu !

szendzielarzu, w wojsku sluzylem w czasie w ktorym, ty sie chowales pod spodnica mamusi i wystarczajaco w zyciu doswiadczylem ( i mowie tu o doswiadczeniach, ktorych ty nigdy niezaznasz), aby wyrobic sobie opinie na pewne sprawy.

mowglynku, odpowiedz ktorej tobie udzielilem byla jedyna wlasciwa dla osoby na twoim poziomie intelektualnym i emocjomalnym, co potwierdzasz kazdym kolejnym postem,
bez odbioru.

danieloff, Rosjanie nie trzymaja tego towarzystwa daleko od Europy, rosyjskie bestialstwa doprowadzily do tego iz 60% (!) narodu Czeczenskiego wlasnie wyemigrowala do Europy (czyli dokladnie na odwrot). Druga sprawa to fakt iz kilku bandziorow nie reprezentuje calego narodu (chyba ze myslisz kategoriamia takimi, jak co niektorzy na zachodzie, dla ktorych kazdy Polak to pijak, bandzior i zlodziej samochodowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o tą część społeczeństwa czeczeńskiego, która udziela się" w islamskich grupach bojowych. Jeżeli Rosjanie ich nie powstrzymają, zaczną akcje bojowe w Europie, bo dla nich to wojna o coś więcej niż tylko niepodległość Czeczenii. Sami to zapowiadali. Wspierajac ich możemy wyhodować konia trojańskiego dla zachodniej cywilizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że pomagamy Amerykanom walczyć z islamskimi terrorystami" w Iraku i Afganistanie, a krytykujemy Rosję za zwalczanie ich w Czeczenii. Czy w Iraku nie było ofiar cywilnych i marionetkowego rządu narzuconego przez USA? W Afganie trwa wojna z naszym udziałem z islamskimi bojownikami, których kiedyś USA same dozbrajały i szkoliły. Czy tam również nie ma ofiar cywilnych? Amerykanie mają swoją dyspozycyjną dyżurną Al Kaidę" a Rosjanie czeczeńskich terrorystów".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rosjanie powinni wyrżnąć wszystkich tych Czeczeńców (vel Czeczenów). Lepiej niech zrobią to teraz oni swoimi rękoma, niż za parę lat miały by to robić nasze dzieci. Czasy Wiednia i walki na polu bitwy minęły. To są zwykli terroryści! Ta stonka już zapowiadała swą zbrojną wizytę nad Wisłą... . Już mamy w Polsce niezłą jazdę z tymi uchodźcami". Prognozy są wybitnie ch*****. Za kilka lat liczebnie może być to co w Niemczech z Turkami, a klimatami jak w Rosji z tymi Czeczeńcami (vel Czeczenami). To nie są muzułmanie tacy jak ci polscy. To ekipa z nożem w zębach! Niech Rosjanie zrobią co mają zrobić. Adwokaci przestaną gdakać a za kilka lat nikt nie będzie o tym nawet pamiętał, no może tyle co po Kartaginie... .
Pozdro!
PS. Dziękuję, Wojtas, dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wypowiadać jeszcze ras to samo, ale takie pierdoł to szok
Panie danieloff pan szuka zadymy czy to specjalnie tak piszesz w pierwszym poście, czemu pan nie sformował zdani od razu tylko wypowiedzi ocenienie sytuacji. A potem dopisywanie ze panu chodzi o ekstremistów w islamskich grupach bojowych powoduje pan tak kłótnie nie potrzebnie !!!!
Panie mowglyn pan wypowiedzi to jest nie na miejscu!!! Moim zdaniem Rosjanie powinni wyrżnąć wszystkich tych, Czeczeńców!!!!!
„Za kilka lat liczebnie może być to, co w Niemczech z Turkami,” skon ma pan taką pewność!!!! Jak już emigrują za granice wielkich ilościach?!!!!! i po pierwsze nikt w Niemczech nie narzeka !!!!!

Niech Rosjanie zrobią co mają zrobić. Adwokaci przestaną gdakać a za kilka lat nikt nie będzie o tym nawet pamiętał, no może tyle co po Kartaginie... . Dobre sobie to, co ty historie wybiórczo sobie pochłaniasz pamiętaj powinno być czysto i klarownie (przenośni) Nie jestem za mordowaniem żadnej istoty każdy powinien mieć szanse!!!!!
Samego mnie w*******. jak nie wini obrywają ale pamiętajmy kto tą wojnę żaczą Ruscy byli pewni ze ich załatwią na cacy !!!!! i od tego się zaczęło.
Śmieszy mnie jak panowie porównujecie Rosję do USA (wojnami) mam pytanie to jak byście byli po przeciwnej stronie i dostali się do nie woli, po której stronie chcielibyście być (to pytanie jest metaforyczne)!!!!
Pamiętajmy wojna rodzi w ludziach najgorsza agresje jak może być!!!!! I pozostawienie tego tak sobie to pozostawieni boby pułapki kiedyś na pewno wybuchnie a jak jest już w trakcie rozbrajania to powoli będzie bez zagrożenia!!!

PS nie jestem dobrym semerytaninem, ale wkurza mnie nic nie robienie oczywiście nie posiadam takiej mocy żeby coś zmienić, ale słowa i jak tam jeden napisał czerwony krzyż istnieje))))) zawsze wolno pomóc i pamiętać, co się dzieje z krajami, których nikt nie spiera i pozostawiane są sobie (((!!!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moskit1!
Piszesz o Czerwonym Krzyżu. Odnoszę wrażenie, że nie wiesz co mówisz.
1) Już sam widok krzyża (nawet czerwonego) jeszcze bardziej rozjuszy tych Czeczeńców (vel Czeczenów),
2) Chętnie podrzucę Ci kilka filmów, o tym jak Czeczeńcy (vel Czeczeni) odcinają głowy czterem zachodnim geologom oraz jak ścinają głowę jakiemuś starszemu Rosjaninowi, co skusił się na kasę i przyjechał odbudowywać zniszczony Grozny... .
Pozdro!
PS. Czy sądzisz, że te Polki co to je kilka lat temu porwali w Czeczenii to też, jak sugerują gdzieniegdzie niektórzy, robota Specnazu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danieloff, to co mowisz o Afganistanie i Iraku jest jak najbardziej prawdziwe, aczkolwiek kazdy wypadek" ma swoje inne zrodla oraz uwarunkowania. Jednak temat tutaj poruszany jest Czeczenia,wiec niebede sie wypowiadal w powyzszych kwestiach.
Oczywiscie najprostsza droga do generalizowania i upraszczania sytuacji w Czeczeni, jest powiedzenie ze to wszystko Islamisci, terorysci, bandyci, itd.
Moim zdaniem sprawa jest bardziej skomplikowana i (tak jak u nas w latach 1939-1948 : AK, BCh, AL, NSZ, KBW, etc.) istnieja tam rozne organizacje podziemne, kierujace sie roznymi celami. Mamy tam wiec tych tzw. wahabitow",czyli zbrojnych rewolucjonistow islamskich (to oni sa odpowiedzialni za wiekszosc przestepst wojennych, na rosyjskich jencach, jak i cywilach), nastepnie mamy kolaborantow Czeczenskich pod wodza Kadyrova, oraz grupe zbrojna Jamadajewa ( kolaborancka jednostka, aczkolwiek w opozycji do kadyrowcow"). Pozniej mamy kilka grup bandyckich podszywajacych sie pod partyzantke, (tzw. Abrekow" badz Indian") i w koncu najwieksza organizacje podziemna, tzw. radycjonalistow" (w przeszlosci dowodzonych przez Ruslana Gelajewa, obecnie przez Dokke Umarowa). I tak jak u nas AK zwalczalo bandyckie grupki przestepcow (i odwrotnie), tak wielokrotnie radycjonalisci" zwalczali zarowno rosyjskie jednostki jak i grupy wahabitow i innych przestepcow. I wlasnie ci radycjonalisci" maja najwieksze poparcie w narodzie, a nie Kadyrow, ani wahabici. Dlatego uwazam iz porownanie radycjonalistow" do AK jest trafione.
Co zas wzbudzilo moj szacunek do Czeczencow (bo zapewne niejeden z Was sie zastanawia, dlaczego tak ich tu bronie?:))
Trzy rzeczy:

Po pierwsze, mialem w przeszlosci okazje poznac kilku Czeczncow i spodobal mi sie ich honorowy i pelen szacunku dla starszych osob (czego u nas tak bardzo brakuje) sposob bycia.

Po drugie, fakt iz tak maly narod podjal sie walki z tak poteznym przeciwnikiem.

Po trzecie, to ze zaden z Czeczenskich prezydentow nie zwial z kraju i kazdy (Dudajew,Jandarbijew i Maschadow)z nich dzielil los narodu, az polegl na wojnie, tak jak wielu zwyklych obywateli !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal!
Piszesz: Co zas wzbudzilo moj szacunek do Czeczencow (bo zapewne niejeden z Was sie zastanawia, dlaczego tak ich tu bronie?:))
Trzy rzeczy:
Po pierwsze, mialem w przeszlosci okazje poznac kilku Czeczncow i spodobal mi sie ich honorowy i pelen szacunku dla starszych osob (czego u nas tak bardzo brakuje) sposob bycia."
NAPRAWDĘ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie