Skocz do zawartości

Polski Fiat 508 Łazik - fotki


Rekomendowane odpowiedzi

Ze jest to Fiat to nie mam watpliwosci niezaleznie od tego jak zdjecie zostalo zatytulowane - ale skad pewnosc, ze to jakas przedwojenna czy wojenna produkcja. Malych samochodow Fiat bylo kilka i np. Balilla 1100 miala zbiornik z tylu (czy taki jak tu - nie mam pojecia). Nie mysle tez . ze szukac trzeba wsrod duzych samochodow - odleglosc od kierownicy do konca samochodu predzej wskazuje na cos w wielkosci np dwumiejscowego militaire" (skan dla ilustracji - wcale nie twierdze, ze to to), moze 508 torpedo (tez 2 miejsca). Sadze, ze z tego zdjecia, ktore jest do dyspozycji nic madrego nie wykombinujemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
swoja szosa dziwna jakas ta aukcja, ten sam samochod juz byl i mial takie rezultaty:
Użytkownik Kwota Data
niko9999 (12) 30200.00 śro 18 sie 2004 17:05:48 CEST
nicniwego (10) 30100.00 wto 17 sie 2004 23:27:36 CEST
Oldskooterfan (22) 30000.00 wto 17 sie 2004 18:33:11 CEST
.. a moze to inny, ale zdjecia i kompozycja strony chyba ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
wczoraj na allegro;
Polski Fiat 508 - 1935r Niepowtarzalny -Wejdz
(30086098) ejziom (60) Zakończona
(pon 06 wrz 2004 16:59:32 CEST)12 - 20 100,00 zł niko9999 (15)

.....sprzedany ponownownie, kupuje ten sam niko9999 co we wczesniejszej licytacji, ale o 11 000 taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja tez oglądam tą aukcję na moto,...poszukuję Kubelwagena i 508 ewentualnie do rekonstrukcji.
Facet ma cholerną cierpliwość-uparł się na sprzedaż za tylko określona przez niego cenę.Cena rynkowa nie gra dla niego roli.A że trzeba się jeszcze porządnie narobić przy naprawie to też jest betka.
Dlatego też wyczynia takie licytacje".
I każdy go olewa.............
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji , wpadły mi w ręce plany modelarskie Fiat 508 , jest tam między innymi łazik w dwóch wersjach , z kołem zapasowym na tylnej , klapie jak i też na przednim błotniku , tyle że według książek to ta wersja z kołem na tyłku to był furgon z oponczą , jak kto by potrzebował skanów to wyśle .
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Fiat 518 lazik (7-osobowy) jak juz ktos napisal istnial, ale warto wpomniec ze czesto jest mylony z wozem dowodzenia (5-cio osobowym) nawet w bardzo powaznych i skadinnad miarodajnych dzielach. Byly dosc istotne roznice w nadwoziu. Wszytkie fotki ktore widzialem pochodza z albumu dywizjonu rozpoznawczego 10BK (calkiem sporo) i pare z 24 pul tejze BK. Na pewno pewna ich ilosc byla w WBPM - np mial je PSP w kompanii ckm. jezeli ktos ma wiecej to blagam, umiesccie, bo obecnie wujek na 'moje zamowienie' robi rysunki, a zaniedlugo mam nadzieje, zabieram sie do sporzadzania modelu w skali 1/72.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
RASTCOM, zle ..
Byly dwie wersje lazika:
- wczesniejsza budowana w bardzo ograniczonej ilosci egzemplazy, wlasnie z takim kuferkiem", kolami z tylu i - o ile mnie pamiec nie myli - krotkimi przednimi blotnikami.
- pozniejsza, ktora powstala po jakichs tam probach - kto wie, czy nie jakichs poligonowych. Kiedy to zmieniono ksztalt nadwozia, nadajac mu zaokraglony ksztalt, przedluzajac przednie blotniki, i przenoszac kola zapasowe na blotniki - podobno w celu zwiekszenia przezywalnosci" silnika, bylo-nie-bylo bylo to kilka dodatkowych warstw do przebicia dla pocisku. Inne zmiany tez mialy jakies swoje wytlumaczenia - ale niewiem jakie. niewiem nawet czy to co mowie jest faktem, czy licencija poetica".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na zdjeciu co prawda nie lazik, a furgon, ale innego watku o PF 508 jakos nie znalazlem...
Zdjecie o tyle ciekawe, ze na przelomie wrzesnia i pazdziernika 1939 nowi uzytkownicy zadowolili sie tylko namalowaniem symbolu taktycznego na blotniku, nie zdejmujac nawet polskiej tablicy rejestracyjnej.
Pozdrowienia
Grendel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie