Jump to content

feeder

Forum members
 • Content Count

  941
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ten lazaret to przypadkiem nie klub garnizonowy z lat 80-tych XXw?
 2. MiG - 21PFM (służył w Malborku i Łasku) w Intrepid Sea - Air - Space Museum w Nowym Jorku
 3. A ten koło trójki stoi jeszcze? Nieźle zachowane stanowiska były za hutą od strony Jelni. Podmurówki ze śrubami otoczone wałami ziemnymi. Ciężki flak raczej tam by się nie zmieścił.
 4. Sebastian P. - skąd wziąłeś zdjęcie Jantura? Masz coś wspólnego z Jastkowicami?
 5. Film o Nisei? Mam nadzieję że będzie lepszy niż Windtalkers" (chociaż nie był taki ostatni). Nie mogę doczekać się scen z Cassino. Chociaż jak patrze na trailer i zdjecia z planu to na niskobudżetówkę to wygląda. Mimo to chętnie obejrzę.
 6. aha, jeszcze sobie o tym przypomniałem http://wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,2635.html
 7. Cooper na zdjęciu z lewej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Merian_C._Cooper http://www.lwow.com.pl/amerykanie/amerykanie.html btw w Chicago mieszka Murzyn, były chorąży WP. Wracając do Coopera. Czy ktoś z szanownych forumowiczów nie jest przypadkiem szczęśliwym posiadaczem książki Merian C. Cooper Płk. Fauntleroy i jego eskadra w Polsce" wydanej w 1922?
 8. W temacie użycia UR-a. Wg. mnie były użyte bojowo. Domyślam się (na podstawie wykopków kolegi), że UR mógł być użyty w walkach odwrotowych w rejonie Tarnobrzeg - Stalowa Wola. Kolega wykopał magazynek z jedną ostrą sztuką. Trzy łuski ze zbitą spłonką były w ziemi nie dalej niż 20-30cm. Wioska nazywa się Jamnica. I teraz pytanie: czy to była grupa Jagmin czy 6DP?
 9. Niedawno słyszałem o oskarżeniu jakiegoś oddziału NSZ przez Francuzów o zbrodnie dokonane na terenie jakiegoś obozu dipisów w Niemczech. Czy ktoż coś wie na ten temat?
 10. Tutaj do obejrzenia Fiat 508 Roadster (co prawda nie łazik, ależ bardzo ładny) http://www.poszukiwanieskarbow.com/galerie/fiat/fiat.htm
×
×
 • Create New...

Important Information