Jump to content

feeder

Forum members
 • Posts

  941
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

feeder's Achievements

0

Reputation

 1. MiG - 21PFM (służył w Malborku i Łasku) w Intrepid Sea - Air - Space Museum w Nowym Jorku
 2. Sebastian P. - skąd wziąłeś zdjęcie Jantura? Masz coś wspólnego z Jastkowicami?
 3. aha, jeszcze sobie o tym przypomniałem http://wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,2635.html
 4. Cooper na zdjęciu z lewej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Merian_C._Cooper http://www.lwow.com.pl/amerykanie/amerykanie.html btw w Chicago mieszka Murzyn, były chorąży WP. Wracając do Coopera. Czy ktoś z szanownych forumowiczów nie jest przypadkiem szczęśliwym posiadaczem książki Merian C. Cooper Płk. Fauntleroy i jego eskadra w Polsce" wydanej w 1922?
 5. W temacie użycia UR-a. Wg. mnie były użyte bojowo. Domyślam się (na podstawie wykopków kolegi), że UR mógł być użyty w walkach odwrotowych w rejonie Tarnobrzeg - Stalowa Wola. Kolega wykopał magazynek z jedną ostrą sztuką. Trzy łuski ze zbitą spłonką były w ziemi nie dalej niż 20-30cm. Wioska nazywa się Jamnica. I teraz pytanie: czy to była grupa Jagmin czy 6DP?
 6. Niedawno słyszałem o oskarżeniu jakiegoś oddziału NSZ przez Francuzów o zbrodnie dokonane na terenie jakiegoś obozu dipisów w Niemczech. Czy ktoż coś wie na ten temat?
 7. Tutaj do obejrzenia Fiat 508 Roadster (co prawda nie łazik, ależ bardzo ładny) http://www.poszukiwanieskarbow.com/galerie/fiat/fiat.htm
 8. WSOWZ Wrocław - pchor 1kcz 42pz - działonowy
 9. w tym sezonie: 546 łusek od mosina (II wojna) z jednego dołka od 0,5m kopałem po prostu w łuskach, a nie w piachu i ja to jeszcze policzyłem!
×
×
 • Create New...

Important Information