Jump to content

feeder

Forum members
 • Content Count

  941
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Ten lazaret to przypadkiem nie klub garnizonowy z lat 80-tych XXw?
 2. MiG - 21PFM (służył w Malborku i Łasku) w Intrepid Sea - Air - Space Museum w Nowym Jorku
 3. A ten koło trójki stoi jeszcze? Nieźle zachowane stanowiska były za hutą od strony Jelni. Podmurówki ze śrubami otoczone wałami ziemnymi. Ciężki flak raczej tam by się nie zmieścił.
 4. Sebastian P. - skąd wziąłeś zdjęcie Jantura? Masz coś wspólnego z Jastkowicami?
 5. W Tali - Ihantala" gra niezła menażeria. Są Stugi, KW - 1, KW - 2, SUki i chyba wszystkie możliwe odmiany T-34
 6. To były chyba oryginały. Niewykluczone, że brały udział jeszcze w prawdziwej wojnie zimowej. Finowie zdobyli i używali sporo sprzętu sowieckiego zarówno podczas wojny zimowej, wojny kontynuacyjnej jak i po niej.
 7. Tytuł oryginalny wspomnianego przeze mnie Tuntematon sotilas" po naszemu Nieznany żołnierz". Fiński film z 1955. A propos fińskich filmów wojennych to polecam Tali - Ihantala 1944". Może nie ze względu na fabułę, tylko na grający tam sprzęt pancerny. Każdy gra siebie.
 8. Napisano w tym wątku wiele o sowieckich sprzętach robiących za niemieckie. Ciekaw jestem ile powstało filmów, w których sytuacja jest odwrotna. Ja dotychczas widziałem tylko jeden, gdzie IV robiła za KW-1 a III za T-34. Bez charakteryzacji.
 9. Nie pamiętam tytułu filmu. Był czarno - biały o naszych dzielnych WOPistach. Nasi latali z pepeszami, element przestępczo - wywrotowy z produktami imperialistów angielskich typu sten lub hitlerowskich faszystów (MP-40). Zaprzyjaźnieni czechosłowaccy pogranicznicy używali sturmgewehrów. Główną rolę grał Tadeusz Schmidt.
 10. Film o Nisei? Mam nadzieję że będzie lepszy niż Windtalkers" (chociaż nie był taki ostatni). Nie mogę doczekać się scen z Cassino. Chociaż jak patrze na trailer i zdjecia z planu to na niskobudżetówkę to wygląda. Mimo to chętnie obejrzę.
 11. aha, jeszcze sobie o tym przypomniałem http://wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,2635.html
 12. Cooper na zdjęciu z lewej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Merian_C._Cooper http://www.lwow.com.pl/amerykanie/amerykanie.html btw w Chicago mieszka Murzyn, były chorąży WP. Wracając do Coopera. Czy ktoś z szanownych forumowiczów nie jest przypadkiem szczęśliwym posiadaczem książki Merian C. Cooper Płk. Fauntleroy i jego eskadra w Polsce" wydanej w 1922?
×
×
 • Create New...

Important Information