Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

feeder

Forum members
 • Content Count

  941
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by feeder

 1. Ten lazaret to przypadkiem nie klub garnizonowy z lat 80-tych XXw?
 2. MiG - 21PFM (służył w Malborku i Łasku) w Intrepid Sea - Air - Space Museum w Nowym Jorku
 3. A ten koło trójki stoi jeszcze? Nieźle zachowane stanowiska były za hutą od strony Jelni. Podmurówki ze śrubami otoczone wałami ziemnymi. Ciężki flak raczej tam by się nie zmieścił.
 4. Sebastian P. - skąd wziąłeś zdjęcie Jantura? Masz coś wspólnego z Jastkowicami?
 5. W Tali - Ihantala" gra niezła menażeria. Są Stugi, KW - 1, KW - 2, SUki i chyba wszystkie możliwe odmiany T-34
 6. To były chyba oryginały. Niewykluczone, że brały udział jeszcze w prawdziwej wojnie zimowej. Finowie zdobyli i używali sporo sprzętu sowieckiego zarówno podczas wojny zimowej, wojny kontynuacyjnej jak i po niej.
 7. Tytuł oryginalny wspomnianego przeze mnie Tuntematon sotilas" po naszemu Nieznany żołnierz". Fiński film z 1955. A propos fińskich filmów wojennych to polecam Tali - Ihantala 1944". Może nie ze względu na fabułę, tylko na grający tam sprzęt pancerny. Każdy gra siebie.
 8. Napisano w tym wątku wiele o sowieckich sprzętach robiących za niemieckie. Ciekaw jestem ile powstało filmów, w których sytuacja jest odwrotna. Ja dotychczas widziałem tylko jeden, gdzie IV robiła za KW-1 a III za T-34. Bez charakteryzacji.
 9. Nie pamiętam tytułu filmu. Był czarno - biały o naszych dzielnych WOPistach. Nasi latali z pepeszami, element przestępczo - wywrotowy z produktami imperialistów angielskich typu sten lub hitlerowskich faszystów (MP-40). Zaprzyjaźnieni czechosłowaccy pogranicznicy używali sturmgewehrów. Główną rolę grał Tadeusz Schmidt.
 10. Film o Nisei? Mam nadzieję że będzie lepszy niż Windtalkers" (chociaż nie był taki ostatni). Nie mogę doczekać się scen z Cassino. Chociaż jak patrze na trailer i zdjecia z planu to na niskobudżetówkę to wygląda. Mimo to chętnie obejrzę.
 11. aha, jeszcze sobie o tym przypomniałem http://wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,2635.html
 12. Cooper na zdjęciu z lewej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Merian_C._Cooper http://www.lwow.com.pl/amerykanie/amerykanie.html btw w Chicago mieszka Murzyn, były chorąży WP. Wracając do Coopera. Czy ktoś z szanownych forumowiczów nie jest przypadkiem szczęśliwym posiadaczem książki Merian C. Cooper Płk. Fauntleroy i jego eskadra w Polsce" wydanej w 1922?
 13. Kiedyś o uszy mi się obiło, że we wrześniu 39 był jakiś nasz as co napsuł Niemcom czołgów. Jeździł bodajże TKS-em uzbrojonym w działko.
 14. W temacie użycia UR-a. Wg. mnie były użyte bojowo. Domyślam się (na podstawie wykopków kolegi), że UR mógł być użyty w walkach odwrotowych w rejonie Tarnobrzeg - Stalowa Wola. Kolega wykopał magazynek z jedną ostrą sztuką. Trzy łuski ze zbitą spłonką były w ziemi nie dalej niż 20-30cm. Wioska nazywa się Jamnica. I teraz pytanie: czy to była grupa Jagmin czy 6DP?
 15. Niedawno słyszałem o oskarżeniu jakiegoś oddziału NSZ przez Francuzów o zbrodnie dokonane na terenie jakiegoś obozu dipisów w Niemczech. Czy ktoż coś wie na ten temat?
 16. Tutaj do obejrzenia Fiat 508 Roadster (co prawda nie łazik, ależ bardzo ładny) http://www.poszukiwanieskarbow.com/galerie/fiat/fiat.htm
 17. WSOWZ Wrocław - pchor 1kcz 42pz - działonowy
 18. w tym sezonie: 546 łusek od mosina (II wojna) z jednego dołka od 0,5m kopałem po prostu w łuskach, a nie w piachu i ja to jeszcze policzyłem!
×
×
 • Create New...

Important Information