Skocz do zawartości

Polski Fiat 508 Łazik - fotki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm, moi znajomi, którzy mają Fiaty zazwyczaj sami szukają części. W Automobiliście było ostatnio parę ogłoszeń, mogę Ci podrzucić jeśli nie kupujesz tej gazety. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Napisz na priv, pogadamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
W remontach Fiatów 508 brak postępów. Kumpel w obecnym stanie zdrowia musi zlecać wszystkie prace innym i dopiero jak będzie miał nadwyżkę finansową to się zajmie samochodami. Wyremontował dom i postawił spory garaż, w najbliższym czasie ściągnie Fiaty do siebie.
Ja zacząłem jeździć w poszukiwaniu części do Fiata 621 i Ursusa A. Niestety słabo z efektami w terenie, za to znalazłem parę innych sprzętów (m.in. Studebaker US6, ZIS 110, nieustalony model Forda na szprychowych kołach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US6 prawie kompletny, wrośnięty w ziemię, na oponach rośnie mech, ale stan auta zupełnie niezły, oryginał nie kombinowany. Zis 110 to osobówka, stoi zawalony gratami. Nie przyglądałem mu się dokładnie ale robi wrażenie ściągniętego ze wschodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 8 months later...
wrzos1939
Umundurowanie wskazuje na drugą połowę lat trzydziestych.
Z resztą łazik to też późniejsza wersja, ale niestety nie przypominam sobie dokładnie od kiedy był produkowany w tej odmianie.
Jednak tablice rejestracyjne są starego typu obowiązującego do 1938 roku. Pytanie czy pod koniec tego roku mogły jeszcze być w użytku. W cywilu starego typu tablic używano do października 1937.

Jednak najciekawszym elementem na tym zdjęciu jest samochód CWS T1 stojący za łazikiem. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Moi Państwo, czy ktoś zwrócił uwagę na zdjęcie Wrzosa 1939 z 2009-05-17 13:18:50. Salut lewą ręką ??? Cyfry na rejestracji są poprawne, więc nie jest to odwrócona klisza. A może regulamin dopuszczał salut lewą ręką? Jeśli ktoś wie to może podzieli się swą wiedzą ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może poprostu pan oficyjer był w takim szoku że wita generała że z wrażenia się poprostu zgubił", bo prawą rękę ma przeciez zajętą. Nie raz widziałem i pewnie nie tylko ja że zaaferowani zarówno szeregowi jak i wyżsi szarżą łupali honory do gołej głowy bo panika zżarła". Podniosła chwila, sam na sam z generałem i te setki oczu patrzących na każdy gest to mogło faceta spalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie