lowiec Napisano 4 Kwiecień Napisano 4 Kwiecień 2 godziny temu, bjar_1 napisał: Podsumowanie strat sprzętu na bieżąco: https://elmustek.substack.com/p/operation-epic-fury-documenting-equipment?r=47uagq&utm_campaign=post&utm_medium=web&triedRedirect=true A tu som ludziska. "Większość poszkodowanych wróciła do służby"
Jedburgh_Ops Napisano 4 Kwiecień Napisano 4 Kwiecień Irańskie media: Teheran zestrzelił amerykański F-16 Siły Teheranu zestrzeliły kolejny amerykański myśliwiec, najprawdopodobniej F-16 - podały irańskie media. Waszyngton nie potwierdził jeszcze tych informacji ani im nie zaprzeczył.
fala Napisano 4 Kwiecień Napisano 4 Kwiecień 2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał: Irańskie media: Teheran zestrzelił amerykański F-16 Siły Teheranu zestrzeliły kolejny amerykański myśliwiec, najprawdopodobniej F-16 - podały irańskie media. Waszyngton nie potwierdził jeszcze tych informacji ani im nie zaprzeczył. Jeszcze kilka tygodni takich "zwycięstw" i szaleńcy mogą sięgnąć po A.
szutnik Napisano 4 Kwiecień Napisano 4 Kwiecień 28 minut temu, fala napisał: Jeszcze kilka tygodni takich "zwycięstw" i szaleńcy mogą sięgnąć po A. Raczej nie będzie tak czarno ( pomarańczowo? ) . Wystarczy ,że debil ogłosi wieeelkie zwycięstwo i się wycofa. Ciemny lud wszystko kupi ;)
fala Napisano 4 Kwiecień Napisano 4 Kwiecień 2 godziny temu, szutnik napisał: Raczej nie będzie tak czarno ( pomarańczowo? ) . Wystarczy ,że debil ogłosi wieeelkie zwycięstwo i się wycofa. Ciemny lud wszystko kupi ;) To wtedy Ormuz zablokują na stałe i jeszcze Iran zaprosi Putina.
szutnik Napisano 4 Kwiecień Napisano 4 Kwiecień 44 minuty temu, fala napisał: To wtedy Ormuz zablokują na stałe i jeszcze Iran zaprosi Putina. Odblokowany Ormuz jest im bardziej potrzebny niż nam( szczególnie po zniesieniu sankcji na ich ropę). Mułłowie muszą odbudować kraj, uzupełnić uzbrojenie i rzucić jakieś ochłapy ludziom, żeby ich nie powywieszali. Przy stałej blokadzie czekają nas wyższe ceny dopóki nie ruszy ropa z Wenezueli lub, co gorsza z Rosji. Ich czeka śmierć.
fala Napisano 4 Kwiecień Napisano 4 Kwiecień 2 minuty temu, szutnik napisał: Odblokowany Ormuz jest im bardziej potrzebny niż nam( szczególnie po zniesieniu sankcji na ich ropę). Mułłowie muszą odbudować kraj, uzupełnić uzbrojenie i rzucić jakieś ochłapy ludziom, żeby ich nie powywieszali. Przy stałej blokadzie czekają nas wyższe ceny dopóki nie ruszy ropa z Wenezueli lub, co gorsza z Rosji. Ich czeka śmierć. Chiny chętnie kupią ich ropę , a ruchem w cieśninie steruje Iran. Wątpię aby któraś ze stron zaatakowała tankowiec pod Chińską banderą.
bodziu000000 Napisano 5 Kwiecień Autor Napisano 5 Kwiecień (edytowane) Edytowane 5 Kwiecień przez bodziu000000
Jedburgh_Ops Napisano 5 Kwiecień Napisano 5 Kwiecień 3 godziny temu, bodziu000000 napisał: Nie takie rzeczy powinien Dawid Kamizela pisać na okoliczność uratowania tego załoganta, tylko na świecie go nie było, gdy trzeba tutaj coś ze sobą porównywać, a kwitów na to w necie już nie ma, i nie tylko w necie, bo US bezpieka zadbała, żeby już nic nie było. Fakt, że USAFowskie C-130 po raz drugi nie kolegują się z irańskim piaskiem to jest może i wiadomość, tylko powinna należeć do dalekiego tła całej sprawy, bo kogo to obchodzi na tle zupełnie innego - i najważniejszego - systemu, który tym razem zadziałał tak, jak kompletnie nie zadziałał w roku 1991. Jedyne, z czym można tę obecną historię porównywać to właśnie zestrzelenie Speichera nad Irakiem w roku 1991. Tym razem nad Iranem: 1. AWACS nie zgubił całego samolotu F-15E. 2. Wywiad satelitarny prawdopodobnie też nie zgubił ani szczątków samolotu, ani (być może) pilota. 3. I teraz najważniejsze - najwyraźniej teraz nie było afery korupcyjnej w USAFowskich przetargach na radia ratunkowe dla personelu latającego, jak było wtedy, gdy Speicher miał takie z jakichś przekrętów, bo takie mu dano. A całej tej aferze US służby ukręciły oczywiście łeb, a potem przez 19 lat robiły niezrównoważoną psychicznie z żony tego pilota Speichera plus do tego różne groźby smutnych osobników. I to takie rzeczy trzeba teraz przede wszystkim porównywać, a nie że jakiś samolot zagrzebał się w piasku.
Jedburgh_Ops Napisano 5 Kwiecień Napisano 5 Kwiecień Wstępnie ten cały cyrk z ratowaniem zestrzelonego pułkownika USAF wyglądał mniej więcej jakoś tak: Dramatyczna operacja ratunkowa w Iranie. USA straciły dwa cenne samoloty
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się