Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano
28 minut temu, fala napisał:

Jeszcze kilka tygodni takich "zwycięstw" i szaleńcy mogą sięgnąć po A.

Raczej nie będzie tak czarno ( pomarańczowo? ) . Wystarczy ,że debil ogłosi wieeelkie zwycięstwo i się wycofa. Ciemny lud wszystko kupi ;)

Napisano
2 godziny temu, szutnik napisał:

Raczej nie będzie tak czarno ( pomarańczowo? ) . Wystarczy ,że debil ogłosi wieeelkie zwycięstwo i się wycofa. Ciemny lud wszystko kupi ;)

To wtedy Ormuz zablokują na stałe i jeszcze Iran zaprosi Putina.

Napisano
44 minuty temu, fala napisał:

To wtedy Ormuz zablokują na stałe i jeszcze Iran zaprosi Putina.

Odblokowany Ormuz jest im bardziej potrzebny niż nam( szczególnie po zniesieniu sankcji na ich ropę). Mułłowie muszą odbudować kraj, uzupełnić uzbrojenie i rzucić jakieś ochłapy ludziom, żeby ich nie powywieszali. Przy stałej blokadzie czekają nas wyższe ceny dopóki nie ruszy ropa z Wenezueli lub, co gorsza z Rosji. Ich czeka śmierć.

Napisano
2 minuty temu, szutnik napisał:

Odblokowany Ormuz jest im bardziej potrzebny niż nam( szczególnie po zniesieniu sankcji na ich ropę). Mułłowie muszą odbudować kraj, uzupełnić uzbrojenie i rzucić jakieś ochłapy ludziom, żeby ich nie powywieszali. Przy stałej blokadzie czekają nas wyższe ceny dopóki nie ruszy ropa z Wenezueli lub, co gorsza z Rosji. Ich czeka śmierć.

Chiny chętnie kupią ich ropę , a ruchem w cieśninie steruje Iran. Wątpię aby któraś ze stron zaatakowała tankowiec pod Chińską banderą.

Napisano
3 godziny temu, bodziu000000 napisał:

Nie takie rzeczy powinien Dawid Kamizela pisać na okoliczność uratowania tego załoganta, tylko na świecie go nie było, gdy trzeba tutaj coś ze sobą porównywać, a kwitów na to w necie już nie ma, i nie tylko w necie, bo US bezpieka zadbała, żeby już nic nie było.

Fakt, że USAFowskie C-130 po raz drugi nie kolegują się z irańskim piaskiem to jest może i wiadomość, tylko powinna należeć do dalekiego tła całej sprawy, bo kogo to obchodzi na tle zupełnie innego - i najważniejszego - systemu, który tym razem zadziałał tak, jak kompletnie nie zadziałał w roku 1991.

Jedyne, z czym można tę obecną historię porównywać to właśnie zestrzelenie Speichera nad Irakiem w roku 1991.

Tym razem nad Iranem:

1. AWACS nie zgubił całego samolotu F-15E.

2. Wywiad satelitarny prawdopodobnie też nie zgubił ani szczątków samolotu, ani (być może) pilota.

3. I teraz najważniejsze - najwyraźniej teraz nie było afery korupcyjnej w USAFowskich przetargach na radia ratunkowe dla personelu latającego, jak było wtedy, gdy Speicher miał takie z jakichś przekrętów, bo takie mu dano. A całej tej aferze US służby ukręciły oczywiście łeb, a potem przez 19 lat robiły niezrównoważoną psychicznie z żony tego pilota Speichera plus do tego różne groźby smutnych osobników.

I to takie rzeczy trzeba teraz przede wszystkim porównywać, a nie że jakiś samolot zagrzebał się w piasku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie