Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Cypis napisał:

W ataku w Noworosyjsku , wszystkie zauważone drony morskie zostały zniszczone.

Niezauważone nie zostały zniszczone😛 ,

Ukraińcy muszą poprawić skuteczność tych 400kg trotylu

 

В бухті Новоросійська пошкоджено великий десантний корабель «Оленегорский горняк» — відео

На відео видно, як надводний дрон, насичений 450 кілограмами тротилу, атакує ворожий корабель, де перебуває близько 100 чоловік екіпажу.

Як зазначають джерела в Службі безпеки, спецоперацію проводили разом з ВМС. В результаті атаки «Оленегорский горняк» отримав серйозну пробоїну і наразі не може виконувати свої бойові завдання. Тож усі заяви росіян про «відбиту атаку» - фейк.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

To wielce interesujące, cuś na miarę wrześniowych walk P.11c z Bf 109.

Białoruskiego Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h będzie miał za zadanie dogonić i dopaść polski Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h. Absolwenci wydziałów fizyki mile widziani do ułożenia stosownego równania, kiedy polski Mi-24 dogoni białoruskiego Mi-24. Dla ułatwienia dodam, że za x należy podstawić Ruski Rok.

Białoruskiego Mi-24 o prędkości maksymalnej 335 km/h będzie miał za zadanie dogonić i dopaść również polski W-3PL Głuszec o prędkości maksymalnej 260 km/h. Szczególnie w tym przypadku poszukiwani są absolwenci wydziałów fizyki do sformułowania równania, kiedy polski W-3PL dopadnie białoruskiego Mi-24.

Kolejne propagandowe robienie głupców z polskiej opinii publicznej. Tak się mści brak w Siłach Powietrznych samolotów „helicopter killer”, o które do betonu wojskowego i politycznego apeluje się od ponad 30 lat i samoloty takie w Polsce są... bez jakiegokolwiek uzbrojenia.

I taki „Defence 24” - portalik założony i prowadzony przez chłopaczków nie mających zielonego pojęcia, jakie po 1989 r. były koncepcje powietrznej ochrony polskiej wschodniej granicy - nie ma wstydu i publikuje tę PiSowską propagandę.

Publikuje, ponieważ jest niezdolny do merytorycznej oceny i krytyki tej propagandy. Publikuje, bo jak nie, to szlaban na reklamy PGZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karpik napisał:

"Podczas dzisiejszego ataku dronów morskich na Noworosyjsk został pokonany rosyjski duży okręt desantowy projektu 775 "Olenegorskij górnik" północnej floty Federacji Rosyjskiej.

 

Pewnie zastanawiacie się, jak statek floty północnej znalazł się na Morzu Czarnym?

 

To bardzo proste, 3 tygodnie temu, 11 lipca, rosyjskie kanały regionalne poinformowały w swoich relacjach, że ten statek, na polecenie Putina, przybył do Kerczu, aby zapewnić transport towarów przez duże korki na moście Kerczeńskim. Więc jeśli jest wyłączony przez długi czas, jest to dość znaczący sukces."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jestem zwolennikiem publikacji list firm, które zarobiły na imporcie zboża z Ukrainy. To kwestia dni, kiedy te listy zostaną ogłoszone – powiedział w sobotę w radiu RMF FM minister rolnictwa Robert Telus.

22.04.2023

 

- Opublikowanie tych list może zrobić więcej złego niż dobrego – stwierdził Robert Telus.

23 (?).07.2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 21:31, Czlowieksniegu napisał:

Jakiego celu, skoro one nic nie widziały/wiedziały...

Białorusini robili sobie kompletne jaja z WP, MON i płaszczaka, który ma „całkowicie bezpieczne polskie niebo” (nad jego łóżkiem). Są już doniesienia, że oba białoruskie śmigłowce były nad Polską ok. 12 minut, latały na różnych wysokościach, stawały sobie w zawisie i kręciły sobie kółka nad kościołem. Przez równo 10 godzin w atmosferze zaprzeczeń PiSowskiego MON, że to miało miejsce.

Komentarz historyka, publicysty, byłego ambasadora RP na Łotwie i w Armenii, prezesa Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego Jerzego Marka Nowakowskiego. A można mu zaufać, bo on PO/KO nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2023 o 09:58, Czlowieksniegu napisał:

Ciekawe, czy horyzont radarowy obejmuje także SG i podobne, które mają tam wieże obserwacyjne...

Ewentualnie, czy w służbach "tylko" głucho-niemi, którzy nie usłyszeli nadlatujących...

image.thumb.jpeg.a68e19cefccb9a32916f098825e31dc0.jpeg

Sprawdziło się powyższe podczas II wojny już choćby podczas Bitwy o Wielką Brytanię? Sprawdziło się idealnie.

To, co powyżej, to są to poziomy profesjonalizmu nieosiągalne dla przepływu informacji między lotnictwem WP i LSPP (lotnictwem służb porządku publicznego) a funkcjonariuszami SG na ziemi i w terenie. Zero przepływu informacji.

Bo że śmigłowce nad polską granicą wschodnią po jej polskiej stronie stale latają to wiedzą wszyscy. Tylko że:

a) Nie istnieje jakikolwiek przepływ informacji z WP i LSPP do funkcjonariuszy SG w terenie, że w danej chwili nie lata żaden śmigłowiec WP i LSPP, więc jeśli słyszy się (albo cywile o tym meldują) silniki nad polską częścią granicy to znaczy, że doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej;

b) SG jest jak milicja państewka piss. Ochojską wytropią 20 kilometrów przed polską wschodnią granicą i zatrzymają. Ale Mi-8 i Mi-24 – z których każdy w locie generuje 97 dB – bidulki z SG nie usłyszały mając je nad głowami. Trzeba by tych wszystkich SGowców wziąć na audiometry i zweryfikować ich badania przydatności do służby, bo te badania chyba są sfałszowane, jak uprawnienia pilotów z lotu do Smoleńska. To samo w SG, jeśli chodzi o ruszenie czterech liter i choćby jednej ręki z lornetką – też się nie chce na dźwięk tego, że coś leci, ponieważ jest się przepojonym PiSowską propagandą, że jeśli coś leci to znaczy, że „nasi”, więc po co wykonać wysiłek o wartości 3 newtonów, żeby podnieść rękę z lornetką i sprawdzić, co to leci?

Minęły 83 lata od daty emisji poniższego plakatu rekrutacyjnego, a w państwie piss z rozmoczonej ligniny nic nie stracił on na aktualności. Tylko że w rolę polskich Air Raid Wardens musieli wejść polscy cywile z komórkami, nawet bez lornetek.

Tak się mści ordynarna propaganda PiSowskiego MON, że mamy WP na miarę wieku dwudziestego pierwszego i pół i że w tym WP wszystko jest ucyfrowione i samo się pilnuje.

image.thumb.jpeg.6fb7437461737f7669d81d3391a98cb7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie