Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, karpik napisał:

Sewastopol odwiedzili indianie.

IMG_20230801_171314_739.jpg

IMG_20230801_171314_883.jpg

IMG_20230801_171314_622.jpg

Uwielbiam te ruskie filmiki. Dopóki nie wybuchła wojna na Ukrainie to nie miałem pojęcia, że całość ludzkiego życia, wszystkie sprawy społeczne, polityczne, gospodarcze, kulturalne można opisać za pośrednictwem czterech wyrazów – chujnia, pizdziec, jobanyj i bladź.

Język angielski liczy ok. 250 tys. słów; język polski ok. 200 tys. A tu proszę – cywilizacja turańska opatentowała język z 4 wyrazami i można nimi wyrazić wszystkie ludzkie wrażenia z oglądu otaczającego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

bodziu...

Już pal licho, że o powyższe pytałem rano...
Ale pogódź się z tym, że nie otrzymasz odpowiedzi.. a merytorycznej tym bardziej.

Specjalnie wrzuciłem ten tweet Warzechy, w końcu jeszcze parę lat temu był on w pis wpatrzony jak w święty obrazek 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Zapewne nie, jak i nie doczekamy się informacji szczegółowych w wymienionej szczujni, o np ojcu Ozdoby czy Cenckiewicza, rodzinie Menztena, czy dziadku Tarczyńskiego...

Mogliby także zrobić odcinek o rodzinie Mateckiego. To dopiero "patriotyczna" rodzina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wyjaśni...

Jak może się zdarzyć "naruszenia polskiej przestrzeni powietrzne", jeśli:

"Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewniło, że nie doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Zdaniem wojska loty zostały wcześniej zgłoszone przez stronę białoruską."

Jakoś mam uczucie graniczące z pewnością, że rzecz nie w nomenklaturze "naruszenie" vs "wejście w.."



PS A jak tam dymisje, po bum pod Bydgoszczą i Błaszczak/NIK ws Dowództwo Operacyjne? Emerytury już zaklepane? Nagrody za służbę rozdane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po przedstawieniu przez dowódców i szefów służb wniosków z analizy sytuacji ustalono, że dzisiaj, 1 sierpnia 2023 r. doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa śmigłowce białoruskie, które realizowały szkolenie w pobliżu granicy" - poinformowało MON w komunikacie.

"O szkoleniu strona białoruska informowała wcześniej stronę polską. Przekroczenie granicy miało miejsce w rejonie Białowieży na bardzo niskiej wysokości, utrudniającej wykrycie przez systemy radarowe. Dlatego też w porannym komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że polskie systemy radiolokacyjne nie odnotowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej" - dodaje MON.

 

 

Aaaaaaaaaaaaa... czyli to takie niegroźne naruszenie było a i widać nie było, bo co prawda nie padał śnieg, ale nisko leciały...


PS Ma ktoś pomysł, jak służby w liczbie N, które płotu pilnują, żeby migranci go nie ukradli, mogli przeoczyć przelot?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik

""30% Ukraińców jest gotowych do ustępstw terytorialnych w imię pokoju i szybkiego zakończenia wojny, 53% jest gotowych iść aż do całkowitego zwycięstwa nad Federacją Rosyjską - sondaż Fundacji Inicjatywy Demokratycznej" "

Była dziś u nas Lena, czyli Ukrainka, którą w ub roku "adoptowaliśmy", a która już jest na swoim.
Ostatnie dwa tygodnie spędziła w domu, w Dnipro.

I ... osobiście wcale nie dziwię się/jestem w stanie zrozumieć te 30 %...
Na porządku dziennym są "łapanki"*, gdzie służby, np żandarmeria z policją, czyści baseny, kluby sportowe, lokale, kina, itp sprawdzając dlaczego obywatel się bawi i czy ma na to białko. A jak białka nie ma, to ... zabierają od razu do jednostek.
Mężczyźni w wieku poborowym powoli boją się z domów wychodzić, bo w dowolnym momencie mogą zostać wcieleni.

Na filmach życie wygląda nie najgorzej, ale w praktyce jest podobno duuuuuuużo gorzej i nie dotyczy to terenów przyfrontowych, ale całej Ukrainy.

A i, o czym pisałem, coraz mocniej podnoszą głowy przeciwnicy Zełenskiego.. którzy zaczynają krytykować jego działania. Równie dobrze, za kilka miesięcy (?) zwolennicy pokoju za wszelką cenę będą w większości.



* z których pojawiały się filmy, a ja uważałem, że to fake lub przejaskrawienie...



PS Ona już nie planuje powrotu na Ukrainę, bez względu na to, czy Jej mąż przyjedzie do Polski, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

 

" Przekroczenie granicy miało miejsce w rejonie Białowieży na bardzo niskiej wysokości, utrudniającej wykrycie przez systemy radarowe. Dlatego też w porannym komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że polskie systemy radiolokacyjne nie odnotowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej" - dodaje MON.

 

 

Aaaaaaaaaaaaa... czyli to takie niegroźne naruszenie było a i widać nie było, bo co prawda nie padał śnieg, ale nisko leciały...


PS Ma ktoś pomysł, jak służby w liczbie N, które płotu pilnują, żeby migranci go nie ukradli, mogli przeoczyć przelot?

 

Dobrze , że jest proste rozwiązania . Po prostu trzeba trochę podwyższyć płot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie