RDW60 Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 8 godzin temu, fala napisał: Ale czemu Polska Straż Graniczna wpuszcza na teren RP ukraińskich mężczyzn powyżej 18 roku życia ? Też mają z tego działkę? Pokaż mi podstawę prawną na podstawie której PSG jest uprawniona do segregacji i oceny obywateli Ukrainy czy są zdolni do służby w wojsku. Wg. Twojego sposoby myślenia to mężczyzn w wieku powyżej 18 lat nie wolno PSG wpuszczać do Polski..
karpik Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 30 minut temu, RDW60 napisał: Pokaż mi podstawę prawną na podstawie której PSG jest uprawniona do segregacji i oceny obywateli Ukrainy czy są zdolni do służby w wojsku. Wg. Twojego sposoby myślenia to mężczyzn w wieku powyżej 18 lat nie wolno PSG wpuszczać do Polski.. Ukraińcy(M) powyżej 18 roku życia mają zakaz opuszczenia Ukrainy od 24.2.2022. Pozwolenie na wyjazd mają takie osoby, tylko w precyzyjnie określonych przypadkach i ze stosownymi papierami. Na pewno kontroluje to ukraińskie SG, ale czy nasi też, czy jest jakieś porozumienie w tej sprawie, uprawniające naszych do kontroli (na granicy i terenie RP), nie wiem.
Jedburgh_Ops Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 9 godzin temu, fala napisał: Ale czemu Polska Straż Graniczna wpuszcza na teren RP ukraińskich mężczyzn powyżej 18 roku życia ? Też mają z tego działkę? Po 1 - istnieje coś takiego, jak tzw. zielona granica, więc czasami nie potrzeba udziału SG w procederze nielegalnej ucieczki ukraińskich poborowych; Po 2 - Czy SG ma z tego działkę, czy nie, to być może kiedyś się okaże. Skorumpowani funkcjonariusze przejść granicznych regularnie są w Polsce aresztowani. Rekord był wtedy, gdy z jednego tylko przejścia granicznego aresztowano 13 SGowców i celników. A więc wszystko możliwe.
Jedburgh_Ops Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 9 godzin temu, fala napisał: To twoja skala jest gówniana, pogadaj o tym problemie z mieszkańcami Wrocławia i okolic. Okay, no to pytam tutaj „mieszkańców Wrocławia i okolic” - o co Fali chodzi? Czy o to, że we Wrocławiu jest więcej rozrywkowych czy jakichś innych źle zachowujących się Ukraińców w wieku poborowym niż w Warszawie? Fala pisze, że moja warszawska skala jest „gówniana”. Czy ktoś w takim razie porównywał np. liczbę ukraińskich męskich balangowiczów np. na stołecznych bulwarach wiślanych z podobnymi miejscami we Wrocławiu? Czyli tych balangowiczów, którzy powinni teraz być na froncie.
Czlowieksniegu Napisano 21 Lipiec 2023 Autor Napisano 21 Lipiec 2023 Je... "Czy o to, że we Wrocławiu jest więcej rozrywkowych czy jakichś innych źle zachowujących się Ukraińców w wieku poborowym niż w Warszawie? " Jak się zachowują- nie mam pojęcia... choć obstawiam, że niektórzy mocno niefajnie, co widać. Ale widać z pewnego ich kulturowego przyzwyczajenia- Ukraińcy fanatycznie uwielbiają być poza domem, co w przypadku opicia się wodą ognistą jest problemem. A, że widać, że uwielbiają świeże powietrze, widać w parkach, na skwerach, itp... Ale nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1...
Jedburgh_Ops Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 25 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Ale nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1... No to grubo. W takim razie w Warszawie ta proporcja jest inna. Przed wojną liczyła ok. 1,8 mln mieszkańców, a peseli dla Ukraińców wydano tu ponad 180 tys. (dane sprzed roku, pewnie mocno nieaktualne). Więc w stolicy proporcja obywateli polskich do ukraińskich wynosi ok. 9,5:1, a może i 9:1. Tak, czy siak, wyraźnie Polacy odczuwają, albo wręcz wiedzą, że część ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym ma w pompie całą tę wojnę i czy Ukraina ją wygra, czy przegra. A półtora roku temu nastroje były inne i to źle rokuje.
Jedburgh_Ops Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 PS A co takiego jest we Wrocławiu, że tak bardzo Ukraińcy lgną do niego?
toska Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał: Je... "Czy o to, że we Wrocławiu jest więcej rozrywkowych czy jakichś innych źle zachowujących się Ukraińców w wieku poborowym niż w Warszawie? " Jak się zachowują- nie mam pojęcia... choć obstawiam, że niektórzy mocno niefajnie, co widać. Ale widać z pewnego ich kulturowego przyzwyczajenia- Ukraińcy fanatycznie uwielbiają być poza domem, co w przypadku opicia się wodą ognistą jest problemem. A, że widać, że uwielbiają świeże powietrze, widać w parkach, na skwerach, itp... Ale nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1... A pacz ..... Yei one się instalują w liczbie tym większej im mniej na danym terenie stoi pomników o wesolych wyczynach ich dziadków. W byłym Zamoyskim problemu nie ma ciekawe nie.
fala Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 3 godziny temu, RDW60 napisał: Wg. Twojego sposoby myślenia to mężczyzn w wieku powyżej 18 lat nie wolno PSG wpuszczać do Polski.. Jak najbardziej , mają wojnę. Ostatnie słowo należy do urzędnika SG , ale ostatnio z jednego tylko przejścia wywalono trzynastu za korupcję , to o czymś świadczy.
toska Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał: PS A co takiego jest we Wrocławiu, że tak bardzo Ukraińcy lgną do niego? Ty tak poważnie pytasz czy nie wiesz gdzie wycieczki z ,, Wisły,, organizowali. 1
Czlowieksniegu Napisano 21 Lipiec 2023 Autor Napisano 21 Lipiec 2023 toska "Ty tak poważnie pytasz czy nie wiesz gdzie wycieczki z ,, Wisły,, organizowali." Sugeruję, abyś zapoznał się z informacjami dotyczącymi wszystkich fal przesiedleń, w tym Akcji Wisła...
Czlowieksniegu Napisano 21 Lipiec 2023 Autor Napisano 21 Lipiec 2023 Je.... "W takim razie w Warszawie ta proporcja jest inna. Przed wojną liczyła ok. 1,8 mln mieszkańców, a peseli dla Ukraińców wydano tu ponad 180 tys. (dane sprzed roku, pewnie mocno nieaktualne). Więc w stolicy proporcja obywateli polskich do ukraińskich wynosi ok. 9,5:1, a może i 9:1. " Nie mam pojęcia i nie chce mi się sprawdzać, czy i jak wygląda baza PESEL dla Ukraińcy vs Wrocław... Ale jest ich nieporównywalnie więcej, niż było przed 02.2022 a i wtedy mieszkała tu całkiem spora diaspora migrantów ekonomicznych. O tym, jak duża jest liczba Ukraińców, może świadczyć liczba uczniów/studentów z Ukrainy, przy czym studenci jakoś dają radę, w przeciwieństwie do edukacji szkolnej.
bjar_1 Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał: Ale nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1... Te ,Yeti, ciekawe kiedy Was tam zaczną rezać :D
Rekomendowane odpowiedzi