Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

"Siły bezpieczeństwa zatrzymały Igora Striełkowa

 

Siły bezpieczeństwa zatrzymały byłego ministra obrony DPR Igora Striełkowa

 

W piątek 21 lipca funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali Igora Striełkowa, dwa źródła w organach ścigania poinformowały o tym RBC i potwierdziły prawnika Striełkowa.

 

Stróże prawa zabrali Striełkowa z jego domu około południa. Pracownicy Komitetu Śledczego przeprowadzają rewizję w jego mieszkaniu.

 

Według wstępnych danych do zatrzymania doszło na wniosek byłego pracownika PKW Wagnera."

Napisano
40 minut temu, karpik napisał:

"Siły bezpieczeństwa zatrzymały Igora Striełkowa

 

Siły bezpieczeństwa zatrzymały byłego ministra obrony DPR Igora Striełkowa

 

W piątek 21 lipca funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali Igora Striełkowa, dwa źródła w organach ścigania poinformowały o tym RBC i potwierdziły prawnika Striełkowa.

 

Stróże prawa zabrali Striełkowa z jego domu około południa. Pracownicy Komitetu Śledczego przeprowadzają rewizję w jego mieszkaniu.

 

Według wstępnych danych do zatrzymania doszło na wniosek byłego pracownika PKW Wagnera."

 

 

Napisano
6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

...nieoficjalne dane mówią, że w Stolycy zDolnego Śląska jest ok 350 tys Ukraińców- co oznacza, że miasto nie tylko przekroczyło 1 mln mieszkańców, ale stosunek narodowościowy jest c.a. 3:1...

To Wy w tym zacnym Wrocku jesteście już tak jakby w tym obłędzie promowanym od początku wojny przez pieszczocha PiS Budzisza o absolutnej konieczności stworzenia federacyjnego państwa polsko-ukraińskiego.

W tej chwili wojnę tę od strony wojskowej, cywilnej (społecznej), gospodarczej, politycznej i geopolitycznej relacjonuje i komentuje w polskich mediach 331 osób bardzo różnych zawodów i rang. Odsetek świrów, marzycieli i bajkopisarzy w tej liczbie jest pokaźny.

Ale jeśli dziś 1/3 wrocławian to Ukraińcy... to... fiu fiu fiu... macie tam niezłe poletko doświadczalne tych bredni wypisywanych i promowanych przez Budzisza bez żadnego wstydu, mimo że i polscy wojskowi, i naukowcy, i dyplomaci, i historycy mówią mu, żeby zaprzestał tych giedroyciowych bzdur.

Napisano
5 godzin temu, fala napisał:

Jak najbardziej , mają wojnę. Ostatnie słowo należy do urzędnika SG , ale ostatnio z jednego tylko przejścia wywalono trzynastu za korupcję , to o czymś świadczy.

Warto zwrócić uwagę na słowa gen. Skrzypczaka - że olbrzymim błędem Zełenskiego jest to, że Ukraina nie ma umów bilateralnych co najmniej z UE na temat tego, aby deportować na Ukrainę wszystkich męskich uciekinierów ukraińskich objętych poborem.

Ma Skrzypczak rację. O ile (pisałem o tym dużo wcześniej) w połowie 2022 roku Zełenski mówił, że Ukraina ma potencjał na 5-milinową armię - pod warunkiem, że się ją wyposaży - to teraz, gdy z Ukrainy wyjechało wg różnych szacunków 6÷9 mln obywateli to słowa Zełenskiego są już zapewne nieaktualne.

Skrzypczak widzi to, co my wszyscy - coś się stało i liczba młodych Ukraińców płci męskiej w polskiej przestrzeni publicznej bardzo wzrosła, a powinna zmaleć w świetle ukraińskiego prawodawstwa wojennego.

Napisano
57 minut temu, karpik napisał:

🤣

"Ostatnio wykryto u mnie dusznicę bolesną II stopnia, nie udało mi się uzyskać żadnych zaświadczeń. Codziennie biorę niezbędne leki. Oświadczenie śledczego, że mogę ukrywać się za granicą jest wręcz śmieszne, jestem poszukiwany przez Interpol w większości krajów świata, zostałem skazany przez trybunał haski na dożywocie”

Napisano

Je....

"Warto zwrócić uwagę na słowa gen. Skrzypczaka - że olbrzymim...."

Akurat dziś się tak złożyło, że cotygodniowych dużych zakupów nie robiłem do południa, ale później... Właśnie z nich wróciłem, a spotkałem w sklepie zaprzyjaźnioną od dobrych kilku lat Ukrainkę.
Kobieta w wieku ok 60 lat, zajmuje się we Wro opieką nad osobami starszymi czy obłożnie chorymi- straciła w boju męża, syna i zięcia...

 

Je...

"...Ale jeśli dziś 1/3 wrocławian to Ukraińcy..."

We Wrocławiu od kilku lat powiększała się powoli Ukraińska diaspora. Zapewne coś a'la Polak w Londynie- on "coś" osiągnął, zaprasza kolejnych i tak się tworzy łańcuszek.
Dwa- dostęp do średnio płatnej pracy, czyli potężna strefa ekonomiczna, tuż za granicami miasta. Są profesje, bo trudno to zawodami nazwać, czyli dostawca na skuterze/rowerze, przewóz osób, spora część obsługi hal sklepowych w hipermarketach, gdzie znakomitą większość stanowią Ukraińcy.*

I trzy, czyli... kibole WKS Śląsk, w piłkę nożną, którzy nigdy nie akceptowali obcokrajowców, a teraz komuś służą do rozgrywek politycznych, czego przykładem jest wklejone wcześniej przeze mnie zdjęcie z "rządamy" a propos i exilibris Wołynia.

 

* a jak pogłębi się kryzys finansowy, jeśli faktycznie Niemcy zaliczą problem w przemyśle, itp, itd, to, tfu tfu, doczekamy się namiastki Mysłowic w XXI

Napisano
37 minut temu, karpik napisał:

🤣

"Ostatnio wykryto u mnie dusznicę bolesną II stopnia, nie udało mi się uzyskać żadnych zaświadczeń. Codziennie biorę niezbędne leki. Oświadczenie śledczego, że mogę ukrywać się za granicą jest wręcz śmieszne, jestem poszukiwany przez Interpol w większości krajów świata, zostałem skazany przez trybunał haski na dożywocie”

Girkin aresztowany do 18 września...

Napisano
10 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Je....

"Warto zwrócić uwagę na słowa gen. Skrzypczaka - że olbrzymim...."

Akurat dziś się tak złożyło, że cotygodniowych dużych zakupów nie robiłem do południa, ale później... Właśnie z nich wróciłem, a spotkałem w sklepie zaprzyjaźnioną od dobrych kilku lat Ukrainkę.
Kobieta w wieku ok 60 lat, zajmuje się we Wro opieką nad osobami starszymi czy obłożnie chorymi- straciła w boju męża, syna i zięcia...

Ależ!

Ja przecież nie zmieniłem frontu i nie stałem się nagle antyukraiński. Cały czas pomagamy z żoną Ukraińcom tak, jak to tylko jest na miarę naszych możliwości. Zawsze, gdy idę do Leclerca, gdzie stoją ukraińscy młodociani z puszkami to wrzucam im PLN do tych puszek.

Zawsze tu pisałem, że mamy w domu Marinę (mama) i Maszę (jej córkę 17,5-letnią w chwili wzięcia ich do nas z podłogi polskiego dworca). Teraz Marina wróciła na Ukrainę, Masza ma już 18 lat, jest studentką Politechniki Warszawskiej i ma bardzo fajnego chłopaka Wlada (też studenta w Polsce). Wlad nosi okulary typu denko od peerelowskiej butelki na mleko × 3, więc jest zwolniony z wojska i jego też wspieramy na miarę możliwości.

Powiem więcej - jak pisałem powyżej Ukraińcy nienawidzą ich dowódcy wojsk lądowych generała Syrskiego ksywa „М'ясник”, czyli rzeźnik. Polscy analitycy i komentatorzy wojskowi w rangach od kapitana do generała jadą po nim tak samo, tylko oczywiście z użyciem mniej lub bardziej eufemistycznych sformułowań. Nie dalej, jak dziś, gen. Skrzypczak też się po nim przespacerował. Syrski to naprawdę rzeźnik m.in. Bachmutu i żaden polski wojskowy też tego nie rozumie i logicznie to tłumaczy zgodnie z zasadami sztuki wojennej.

Dlatego do pewnego stopnia - ale tylko do pewnego stopnia - można zrozumieć Ukraińców w wieku poborowym, że uciekają z Ukrainy, gdy widzą i słyszą, że system dowodzenia wojskami lądowymi się zsowietyzował i że mieliby być mięsem armatnim Syrskiego. Tyle tylko, że z Ukrainy wieją wszyscy - i ci, którym groziłoby bycie piechocińcem rzeźnika Syrskiego, i ci, którzy byliby logistykami, technikami panzerki lub lotnictwa, ludźmi IT i innych służb drugiej linii frontu, a to już jest nie fair wobec ich ojczyzny, a polskiej gościnności.

Napisano

Je...

"...Dlatego do pewnego stopnia - ale tylko do pewnego stopnia - można zrozumieć Ukraińców w wieku poborowym..."

Tyle, że jednocześnie od N miesięcy słyszymy nieustanne prośby, co i ile Ukraina potrzebuje, aby tą wojnę wygrać*. I z jednej strony to prośby oczywiste, ale z drugiej strony gdy widzisz wzrastającą liczbę migrantów**, to normalny człowiek zaczyna się zastanawiać, a u średnio i mało rozgarniętych budzą się demony, które przez i część prawicy i jej sponsora z Kremla zostaną wykorzystane...



* a tak naprawdę, aby jej nie przegrać...

** z badań wynika, że całkiem spora część nie planuje powrotu na Ukrainę...

Napisano
19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyle, że jednocześnie od N miesięcy słyszymy nieustanne prośby, co i ile Ukraina potrzebuje, aby tą wojnę wygrać*.

Ano słyszymy. Jak wspomniałem wcześniej - 331 osób w polskich mediach relacjonuje i komentuje wojnę na Ukrainie. Dla porównania - wojny zatokowe I i II relacjonowało i komentowało w Polsce osób kilkanaście. Masz pojęcie, ilu świrów, amatorów, oszołomów, zakompleksionych niespełnionych żołnierzy/polityków/geopolityków/mentorów/guru i innych cudaków jest w tej liczbie 331?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie