Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
6 minut temu, bodziu000000 napisał:

Ukraińcy na dekady zostaną Mistrzami Świata w lotach koszących w warunkach bojowych.

Kiedyś w latach zimnej wojny RAF wysyłał swoich kozaków do Belize, żeby tam ćwiczyli kosiaki, ale to był maleńki pikuś w porównaniu do tego, jak latają Ukraińcy podczas tej wojny.

Chociaż są słuchy, że odbyły się już pierwsze ćwiczenia  brytyjskich Apaczy w lotach koszących pod wpływem doświadczeń z wojny na Ukrainie.

Napisano
20 minut temu, pawel_breslau napisał:

Zdecydowanie. 

Ciekawe, czy w tych akcjach wzięła udział ta jakaś polska super łódź dla ukraińskich specjalsów wodnych, na którą organizował zbiórkę gen. Skrzypczak i łódź została kupiona.

Z tego, co było o tej łodzi mówione, to jakiś kosmos, żadne tam zwyczajne RIBy. Gdyby ktoś znalazł jakieś info o tym to mile widziane tutaj.

Napisano
18 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ciekawe, czy w tych akcjach wzięła udział ta jakaś polska super łódź dla ukraińskich specjalsów wodnych, na którą organizował zbiórkę gen. Skrzypczak i łódź została kupiona.

Z tego, co było o tej łodzi mówione, to jakiś kosmos, żadne tam zwyczajne RIBy. Gdyby ktoś znalazł jakieś info o tym to mile widziane tutaj.

Ta łódź , to miała być Iron 707 , 7 miejscowa , prędkość około 40-50 węzłów. Używaną z 2023 roku można kupić już za 200-240 tys. w Holandii lub Niemczech. Nowa od dealera w Niemczech 76 tys. euro.

Napisano
16 minut temu, Cypis napisał:

Ta łódź , to miała być Iron 707 , 7 miejscowa , prędkość około 40-50 węzłów. Używaną z 2023 roku można kupić już za 200-240 tys. w Holandii lub Niemczech. Nowa od dealera w Niemczech 76 tys. euro.

Dzięki.

Teraz już nie przywołam tego podcastu, bo nie zapisuję takich rzeczy, ale słuchałem z olbrzymim zainteresowaniem (bo się na tym nie znam), jak zachwalano tę łódź, na którą gen. Skrzypczak zbierał pieniądze, że ona taka super hiper i że RIBy wysiadają przy niej. Ale generał mówił, że ona jest polskiej produkcji - prawda to? Czy coś mu się pozajączkowało?

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Dzięki.

Teraz już nie przywołam tego podcastu, bo nie zapisuję takich rzeczy, ale słuchałem z olbrzymim zainteresowaniem (bo się na tym nie znam), jak zachwalano tę łódź, na którą gen. Skrzypczak zbierał pieniądze, że ona taka super hiper i że RIBy wysiadają przy niej. Ale generał mówił, że ona jest polskiej produkcji - prawda to? Czy coś mu się pozajączkowało?

To może on mówił o jakiejś innej , ta o której ja piszę jest raczej Szwedzka w kooperacji z Austryjakami

https://www.ironboats.com.au/

Edytowane przez Cypis
Napisano

Z walkami o Opytne , to jakieś jaja są . Podobno Ukraińcy podwiesili pod duży balon lub balony , ogromną flagę ukraińską . Ruskie nie wytrzymały i zaczęli strzelać do tego zestawu . Przez co wskazali swoje pozycje , a dalej to już Ukraińcy zaczęli walić po tych pozycjach i do części miejscowości weszli potem jak w masło . Takie tam frontowe opowieści z mchu i paproci 

Napisano

bodziu...

Opytne:

"To nie pierwszy raz, kiedy Rosjanie giną na froncie od ognia rosyjskiej artylerii. Ale ten przypadek jest szczególnie przerażający. Nikt nie rozumie, jak można było pomylić naszych z wrogiem. Teraz toczy się postępowanie, winni, mam nadzieję, zostaną ukarani"

vs

komentarz:

"Skoro zostaną ukarani, to następnym razem dobrze się zastanowią czy atakować taką grupę. A wtedy faktycznie niech to będzie grupa Ukraińców. "


Ja to szanuję :-)

Napisano
10 minut temu, Cypis napisał:

Podobno Ukraińcy podwiesili pod duży balon lub balony , ogromną flagę ukraińską . 

Tak było - podwiesili pod ciąg balonów. Na X jest filmik z tym wydarzeniem, ale nie pamiętam, na czyim kanale.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie