Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
8 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

podwiesili pod ciąg balonów. Na X jest filmik z tym wydarzeniem, ale nie pamiętam, na czyim kanale.

Już to wrzucałem, ale dla przypomnienia......

 

 

 

Napisano (edytowane)

Według ukraińskich ekspertów piloci Sił Zbrojnych Ukrainy zaczną wykonywać misje bojowe na amerykańskich myśliwcach F-16 już tej zimy. Jednak prognozy partnerów zachodnich nie są już tak optymistyczne

 

„Ekspertów” ci dostatek.

Jak dla mnie to szaleństwo. Jeśli lotnictwo czegoś człowieka uczy, to olbrzymiej pokory i tego, że cudów nie ma. A Ukraińcy proszą się o guza w kabinie F-16.

I jeszcze bzdury w tym artykule w rodzaju - „Dzięki amerykańskim myśliwcom F-16 Ukraińcy będą mieli przewagę w powietrzu”. Otóż nie, koledzy Ukraińcy, nie będziecie mieli „przewagi w powietrzu”, bo nie do tego służy F-16 w Europie i nigdy do tego nie służył.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, pawel_breslau napisał:

Zdecydowanie. 

Ukraińscy specjalsi odbili „Wieże Bojkowskie”

Chyba to jest potwornie ryzykowne, żeby siedzieć na tych platformach. Dzicz nie odpuści, a prędzej zastosuje zasadę „ja nie będę miał, ale i ty nie będziesz miał”. Trochę trudno uwierzyć, żeby dzicy nie wysłali przeciwko tym wieżom jak nie Su-34, to jakichś cruise'ów...

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
51 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Według ukraińskich ekspertów piloci Sił Zbrojnych Ukrainy zaczną wykonywać misje bojowe na amerykańskich myśliwcach F-16 już tej zimy. Jednak prognozy partnerów zachodnich nie są już tak optymistyczne

 

„Ekspertów” ci dostatek.

Jak dla mnie to szaleństwo. Jeśli lotnictwo czegoś człowieka uczy, to olbrzymiej pokory i tego, że cudów nie ma. A Ukraińcy proszą się o guza w kabinie F-16.

I jeszcze bzdury w tym artykule w rodzaju - „Dzięki amerykańskim myśliwcom F-16 Ukraińcy będą mieli przewagę w powietrzu”. Otóż nie, koledzy Ukraińcy, nie będziecie mieli „przewagi w powietrzu”, bo nie do tego służy F-16 w Europie i nigdy do tego nie służył.

Zdaniem cytowanego przez WSJ emerytowanego dowódcy sił armii amerykańskiej w Europie, Bena Hodgesa, Amerykanie są »nadmiernie zaniepokojeni znajomością języka angielskiego przez Ukraińców, którzy muszą latać samolotem, a nie umieć czytać Szekspira«”.

 

Będą z tego wszystkiego jaja, ale to już nie nasze polskie zmartwienie. Nasi piloci - z gigantycznym doświadczeniem na F-16 - grzecznie ostrzegali i ostrzegają...

Napisano (edytowane)
30 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

I znów... jakąś większą liczbę przepustek wydali?
 

Aż 3 generalskie gwiazdki dostał od partii piss.

Facet albo zwariował, albo odwdzięcza się teraz partii i przyłącza się do kampanii wyborczej.

Tak to jest w państwie autorytarnym.

A gen. bryg. Ireneusz Nowak to lepszy? Jak się odwdzięcza partii piss za generalską gwiazdkę? Publicznie, w wywiadzie, bez żadnego wstydu samolocik FA-50 nazywa „myśliwcem”. Zachwala archaiczne kpr pow-pow AIM-9L, jakie Polska ma dostać do tych „myśliwców”. Facet albo zwariował, jak powyższy, albo znowu i on czołobitnie dziękuje partii za generalską gwiazdkę. Wiesz, kiedy ostatni raz walczył w powietrzu AIM-9L? Na Falklandach. Jest to kpr niezdolny do naprowadzenia się na gazy wylotowe silników turbowałowych i turbośmigłowych.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano

Udział ropy importowanej przez Czechy rosyjskim rurociągiem Przyjaźń wzrósł w tym roku do 65% ogółu dostaw. W rezultacie liczba ta stała się najwyższa od co najmniej 2012 roku – podaje Czeska Agencja Informacyjna.

Napisano

bodziu- a jak myślisz, dlaczego już od kilku* miesięcy pojawiały się oficjalne informacje, że Niemcy nie tylko widzą potężny przyrost migrantów z polskimi papierami lub bez i na poważnie zastanawiają się nad wprowadzeniem kontroli granicznych?

Znaczy się płot aż tak dziurawy, czy jednak Wawrzyk?






* przynajmniej...

Napisano
19 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

????

Maxar prawdę powie(działby).

Jest polski milblogger, który chwalił się, że prawie do każdego podcastu o tej wojnie kupuje bieżące zdjęcia Maxara i dziękował patronom, że to finansują.

Ale milbloggerowi przeszło. Trzeba czekać na potwierdzenie/zaprzeczenie na X - może ktoś fundnie zdjęcia Maxara, który zawsze weryfikował takie doniesienia.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie