Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 (edytowane) 14 godzin temu, bodziu000000 napisał: Jest to niestety podgrzewanie kolejnych, nadmiernie rozbudzonych, nadziei wobec Ukraińców i ich Sił Powietrznych. A dokładają się do tego niekompetentni besserwisserzy-milbloggerzy z mediów społecznościowych, które okazały się darem niebios dla całej masy przypadkowych, jakichś niespełnionych, czy zakompleksionych albo nawiedzonych ludzi, takich jak m.in. Wolski. Żaden pilot sił powietrznych czy to polskich, czy innych, którzy komentują obecną wojnę, nie wygaduje takich bzdur, jak te masy milbloggerów w wersji audio albo audio-wideo. „Lotnicze” bzdury np. kpt. rez. lądówki Macieja Lisowskiego (który występuje w telewizji „TV mn”, czyli w telewizji Bąkiewicza i jego naziolskiej bandy) przytaczałem wcześniej. Gripen rzeczywiście jest samolotem idealnym na tę wojnę, pod kilkoma względami nawet lepszym niż F-16, ale nie wolno mu dorabiać mitów, jak ma to miejsce obecnie. To samolot dobry, ale on nie wywalczy żadnej przewagi Ukrainy w powietrzu. On zdynamizuje pewne działania Ukraińców, wzniesie je na nieco inny poziom efektywności, ale radykalnego przełomu jakościowego nie dokona na Ukrainie. Nie wolno pompować tego gripenowego balonika już choćby dlatego, że nawet nie wiadomo tego, z jakimi kpr pow-pow średniego zasięgu Szwecja ofiarowałaby Ukrainie te samoloty? Szwedzi oficjalnie nawet nie podają zasięgu radaru PS-05/A Mk 3, więc o czym tu w ogóle mówić? Również nie wiadomo, którą wersję AIM-120 dostaliby Ukraińcy do tych ewentualnych Gripenów. Normalnie szwedzkie Gripeny były uzbrojone w AIM-120C-7 o zasięgu ok. 120 km, co rewelacją nie jest. Dopiero na przełomie 2023/2024 rozpoczną się dostawy dla Szwecji AIM-120C-8 o zasięgu ok. 180 km. Byłoby dziwne, gdyby Szwedzi nie chcieli wypchnąć na Ukrainę zapasów starych AIM-120C-7, za to chcieliby dać Ukraińcom to, co sami przed chwilą kupili dla siebie, czyli dużo nowocześniejsze AIM-120C-8. Bzdury Wolskiego o Gripenie są niezłe. Chłopaczek w życiu nie przesłużył ani sekundy w wojsku, ani sekundy nie przepracował przy jakiejś produkcji wojskowej (choćby jako cywil), w życiu ani sekundy nie pracował (choćby jako cywil) w jakimś wojskowym instytucie, wojsko zna tylko z wojskowego aparatu PR, ale wszystko i na każdy temat wie najlepiej. Także o Gripenie. W swoim niedawnym podkaście (czas 32:07) stwierdził - „Tutaj może być duży plus Gripenów, ponieważ Gripeny są takimi samolotami stand-alone, czyli one były zaprojektowane z punktu obsługi ich przez poborowych”. „Poborowi” to mogą Wolskiemu wtyknąć do kontaktu wtyczkę od jego komputera. Dwa lata i 10 miesięcy pracowałem dla konsorcjum SAAB-BAe Gripen AB. Pracowałem dla takiego działu, który przygotowuje materiały informacyjne o Gripenie, w tym takie, jakie nie są na rynek cywilny. Brałem udział w kolaudacji specjalnego filmu dla różnych MONów o Gripenie - filmu, jakiego Wolski nigdy nie zobaczy. Jakoś nie udało mi się usłyszeć, że Gripena mogą/mają obsługiwać „poborowi”. Ale medialna zabawa trwa. Od początku tego roku ma miejsce rozbudzanie w Ukraińcach nadziei, że mogą dostać Gripeny. Teraz od kilku dni jest istna erupcja podgrzewania tych nadziei. Do szkolenia na F-16 znaleziono na Ukrainie w wielkich bólach porodowych zaledwie 10 (wg najnowszej wersji) pilotów z jakąkolwiek znajomością angielskiego. Ilu znalazłoby się do szkolenia na Gripenach…? I do czego mieliby się znaleźć (w ramach tych pompowanych nadziei), jeśli mały samolocik Gripen z małym radarem o małej mocy ma AIM-120C-7 o zasięgu ok. 120 km, a Su-35S z radarem dużej mocy, z anteną jak młyńskie koło, ma kpr pow-pow o zasięgu ok. 390 km? Edytowane 13 Wrzesień 2023 przez Jedburgh_Ops
Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 (edytowane) 21 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał: Interesujące. Wychodzi na to, że ma nie być wojny domowej z 600 000 migrantów z Afryki i Azji, których od 2016 roku sprowadziła do Polski partia piss. A przecież (cytat) - „Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne”, jak rzekł guru tej partii. Wojna domowa ma za to być z Ukraińcami. Ciekawe. Może ktoś zrobi doktorat na tym twierdzeniu. Nie tylko Wawrzyk. Afera wizowa zatacza coraz szersze kręgi. „Korupcja na ogromną skalę” Gratulacje dla mafii partii piss. 5000 USD za lewą wizę. Najwyraźniej PiS uczył się w ukraińskich wojenkomatach, ile bierze się za trefny kwit o zwolnieniu z wojska. Edytowane 13 Wrzesień 2023 przez Jedburgh_Ops
Cypis Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 No z tej Ropuchy to już chyba nic nie będzie , i dobrze im tak
Cypis Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 Najnowocześniejsze osłona okrętów przeciwko dronom . Oczywiście na razie to żart
Cypis Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 45 minut temu, bodziu000000 napisał: Najlepsze jest to , że ruskie podniecają się , że zniszczyli 1 Chalangera i kilka Leopardów 2 , a dotychczas samych T-90 Proryw stracili prawie setkę
Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 31 minut temu, Cypis napisał: No z tej Ropuchy to już chyba nic nie będzie , i dobrze im tak Naszych biją! To już druga Ropucha z polskiej stoczni dziabnięta przez Ukraińców
Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 Putin jak Stalin. Jego osobisty lekarz zatrzymany przez FSB
Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 1 godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał: Nie tylko Wawrzyk. Afera wizowa zatacza coraz szersze kręgi. „Korupcja na ogromną skalę” Gratulacje dla mafii partii piss. 5000 USD za lewą wizę. Najwyraźniej PiS uczył się w ukraińskich wojenkomatach, ile bierze się za trefny kwit o zwolnieniu z wojska. Nielegalne wizy za łapówki to tylko połowa sukcesu partii piss. Druga połowa to nielegalne pozwolenia na pracę za łapówki. I kłamstwa piss, że te ostatnie 250 000 pozwoleń było rzekomo dla Białorusinów i Ukraińców. Otóż kłamstwo. Kłamstwo wygenerowane na bazie wojny na Ukrainie w nadziei, że to się nie wyda i zginie w tłoku przybyszów.
Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 Największy ukraiński koncern lotniczy Antonow rozszerza zakres swojej produkcji o wytwarzanie dronów bojowych na potrzeby armii walczącej z Rosją
M81 Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 2 hours ago, Jedburgh_Ops napisał: Nielegalne wizy za łapówki to tylko połowa sukcesu partii piss. Druga połowa to nielegalne pozwolenia na pracę za łapówki. I kłamstwa piss, że te ostatnie 250 000 pozwoleń było rzekomo dla Białorusinów i Ukraińców. Otóż kłamstwo. Kłamstwo wygenerowane na bazie wojny na Ukrainie w nadziei, że to się nie wyda i zginie w tłoku przybyszów. Obawiam się, że jeszcze tydzień może dwa i zaczniesz głosić lokalną wersję tzw. teorii wielkiej wymiany. Tymczasem wystarczy zajrzeć: https://oko.press/szokujace-dane-o-migracji-obywatele-ukrainy-i-bialorusi?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_content=ap_i655mnqyg0
Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 Spływaj Soda, Barbapapa, Marcellus, Agatka95, Yowita, Hujoza58, Always, Picolo, Młody duchem, Bartee, Carolus, Ducati, Eol, Ados, srbm, Tailor, Kalcjusz, Janko Muzykant, bo i tak zaraz spłyniesz.
Cypis Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 (edytowane) M81 nie nie wystarczy zajrzeć , warto jeszcze pomyśleć , wyciągnąć wnioski , a nie popierać Pizdowskie pierdolenie i ich narracje. A teraz trochę szczegółów i normalnego liczenia , 700 264 minus Ukraińcy i Białorusini 549 000 równa się 151 tys. to tyle ile w tym samym roku przyjęły Niemcy , Włochy , Francja , Hiszpania , Portugalia , Holandia razem wzięte (!!!) ( w czterech ostatnich też trzeba uwzględnić przybyszów z ich kolonii i Maroka , tak jak u nas odejmuje się Ukraińców i Białorusinów). I to cię nie szokuje ? A prostackie tłumaczenie i pokazanie tylko pewnych faktów ciebie zadowala ? Wybory tuż tuż i pojawia się M81 z narracją rodem z TVP i TVP info. Słabo trafiłeś , bo tu przynajmniej niektórzy myślą , na nich zwykła szczeniacka propaganda nie działa. Edytowane 13 Wrzesień 2023 przez Cypis 1 1
Czlowieksniegu Napisano 13 Wrzesień 2023 Autor Napisano 13 Wrzesień 2023 Cypis.... cicho być... ucz się, jak dużo muzułmanów mieszka(ło) na Ukrainie i w Białorusi... PS W 2022 roku polską granicę przekroczyło 183 tys. osób z krajów muzułmańskich. Rok temu cudzoziemcom z krajów muzułmańskich przyznano łącznie 135 tys. zezwoleń na pracę. Takie zezwolenie dotyczy jedynie pracy u konkretnego pracodawcy i nie jest równoznaczne z pozwoleniem na stałe zamieszkanie cudzoziemca w Polsce. W ubiegłym roku pozytywnie rozpatrzono ponad 18 tys. wniosków o zezwolenie na pobyt w Polsce od osób z krajów muzułmańskich. Zdecydowana większość decyzji (95,5 proc.) dotyczyła zezwolenia na pobyt czasowy. W ubiegłym roku wydano łącznie 136 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców z krajów muzułmańskich. Liczba ta nie jest tożsama z liczbą przybyłych imigrantów (np. część z osób mogła przybyć do Polski w poprzednich latach).
Jedburgh_Ops Napisano 13 Wrzesień 2023 Napisano 13 Wrzesień 2023 Kolejny rosyjski dron spadł na terytorium Rumunii. Tym razem Bukareszt nie zaprzecza
Rekomendowane odpowiedzi