Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
6 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Dobry komentarz do wczorajszego ukraińskiego ataku na Sewastopol.

Kompromitacja rosyjskiej obrony przeciwlotniczej w Sewastopolu

Komentarz autorstwa kmdr por. rez. Maksymiliana Dury.

 

Mój mały komentarz natury ogólnej:

Jeśli ktoś jest zainteresowany lotnictwem nad Ukrainą i działaniami lotnictwa tamże to… ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu jedne z najlepszych relacji z wydarzeń i komentarzy do nich mają… marynarze. Aż trudno uwierzyć, ale tak jest, w przeciwieństwie do głupot wygadywanych na takie tematy przez cywilnych osintowców oraz oficerów rezerwy z lądówki, którzy medialnie wypłynęli i wykreowali się na tej wojnie, przy czym jeden z wyraźnie komercyjnym zamysłem i twardo realizowanym zamiarem.

Na tematy lotnicze polecam teksty lub podcasty z udziałem kmdr por. rez. Maksymiliana Dury oraz kmdr por. rez. Wiesława Goździewicza. Nie pamiętam, żeby któryś z nich strzelił jakiegoś babola przy relacjonowaniu i/lub komentowaniu działań lotniczych, a wsłuchuję się w takie rzeczy drobiazgowo. Gratulacje więc dla obu marynarzy.

PS

O kimś zapomniałem, dlatego najmocniej przepraszam, bo skrzywdziłbym jednego gentlemana z komentatorskiego w tej wojnie lotniczego sektora cywilnego, a mianowicie Dawida Kamizelę. Jest naprawdę świetny.

A ta świetność jest wielopłaszczyznowa i polega nie tylko na wiedzy, ale na zupełnie innej kulturze każdej - takiej ogólnoludzkiej i publicystycznej wraz z odpowiedzialnością za słowa i ze zdolnością przyznawania się do błędów oraz do tego, że czegoś nie wie. Jest to drugi, skrajny biegun Wolskiego i aż żal patrzeć, że oni są kumplami i razem coś robią.

Dawid Kamizela - polecam.

Napisano

No tak trochę nie za bardzo, bo:

● we wszystkim tym jest wątek białoruski związany z wojną hybrydową przeciwko Polsce (ta sama białoruska banda obsługuje Łukaszenkę i pisowskie MSZ)

● we wszystkim tym jest nadzieja partii piss, że wojna na Ukrainie przyćmi aferę wizową

Napisano
9 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Dobry komentarz do wczorajszego ukraińskiego ataku na Sewastopol.

Kompromitacja rosyjskiej obrony przeciwlotniczej w Sewastopolu

Komentarz autorstwa kmdr por. rez. Maksymiliana Dury.

 

Mój mały komentarz natury ogólnej:

Jeśli ktoś jest zainteresowany lotnictwem nad Ukrainą i działaniami lotnictwa tamże to… ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu jedne z najlepszych relacji z wydarzeń i komentarzy do nich mają… marynarze. Aż trudno uwierzyć, ale tak jest, w przeciwieństwie do głupot wygadywanych na takie tematy przez cywilnych osintowców oraz oficerów rezerwy z lądówki, którzy medialnie wypłynęli i wykreowali się na tej wojnie, przy czym jeden z wyraźnie komercyjnym zamysłem i twardo realizowanym zamiarem.

Na tematy lotnicze polecam teksty lub podcasty z udziałem kmdr por. rez. Maksymiliana Dury oraz kmdr por. rez. Wiesława Goździewicza. Nie pamiętam, żeby któryś z nich strzelił jakiegoś babola przy relacjonowaniu i/lub komentowaniu działań lotniczych, a wsłuchuję się w takie rzeczy drobiazgowo. Gratulacje więc dla obu marynarzy.

Korespondent wojenny Marcin Ogdowski twierdzi na podstawie jego źródeł ukraińskich, że:

● w ataku na Sewastopol zaangażowane były cruise'y Storm Shadow i SCALP-EG

● w ataku wzięło udział 5 ukraińskich Su-24 startujących z Obwodu Chmielnickiego

● 4 Su-24 odpalały cruise'y z okolic Mikołajowa i Chersonia

● 1 Su-24 odpalał cruise'y z rejonu Odessy

Napisano

Wieczorem 14 września ukraińskie siły zbrojne próbowały zaatakować poduszkowiec Samum Floty Czarnomorskiej. Do ataku użyto bezzałogowej łodzi morskiej. Do zdarzenia doszło na Morzu Czarnym – podaje rosyjskie Ministerstwo Obrony. Łódź wroga została pomyślnie zniszczona ogniem ze standardowej broni statku.

RKVP „Samum” to szybki okręt bojowy wykorzystujący platformę hydrodynamiczną – katamaran z aerostatycznym rozładunkiem powietrza. Dzięki dużej prędkości wynoszącej 55 węzłów statek nie może zostać przechwycony przez naprowadzające rakiety. Nie jest też dostępny dla torped. Samum jest uzbrojony w system rakiet przeciwokrętowych Moskit, system obrony powietrznej Osa-M i kilka stanowisk artyleryjskich.

dsc_0050s3 (1).webp

Napisano
12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Wawrzyk zniknął. Nie istnieje dla dziennikarzy, dla własnych współpracowników, dla własnych partyjniaków z jego biura wyborczego, dla nikogo nie istnieje.

Po prostu nie ma czasu. W Albanii właśnie trwa ceremonia kremacji Wawrzyka, po czym o godz. 17.15 Wawrzyk odlatuje na Dominikanę, gdzie nie ma umowy ekstradycyjnej między Polską a tym zacnym państwem.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie