Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

btw...

Co prawda Szwecja latających nie przekazuje*, ale właśnie doczytałem, że ... Ukraińcy szkolą się/będą się w najbliższym czasie szkolić na... JAS-39 Gripen.



* przez dłuższy czas podobno nie ma takiego tematu...

Nie pamiętam , gdzie i kiedy czytałem , ale było coś , nie o przekazaniu ale zakupie przez Ukrainę Gripenów. Ale może coś mi się pomyliło , pamięć już nie ta (jak człowiek pamięta żeby się w ogóle obudzić to już sukces)

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bodziu000000 napisał:

 

 

UKR MiG-29 aircraft are adapted to fire the AIM-120”.

Wypadałoby, aby autor komiksów i innych bajek Chuck Pfaffrer najpierw poinformował o tym, skąd wie, że któremuś z dwóch państw, które brały pod uwagę integrację AIM-120 z MiG-i-em 29 zabieg ten się udał…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je....

Do znudzenia, przyznaję, pisałem, jaki jest stosunek części Republikanów i części kandydatów...
I za każdym razem dodawałem, że bez względu na finał wyborów prezydenckich w USA, czas Ukrainie potwornie szybko biegnie i możliwości się kurczą. To nie jest wojna na najbliższe lata, ale w przeciągu kilku miesięcy* Kijów musi osiągnąć duże sukcesy...

 

* tyle, że za moment jesień, zima, gen Błoto, itp... szczęście, że Rosjanie logistycznie mają chyba większe problemy niż Ukraińcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego trzeba dodać info , ze czołgi na składach , to często były skorupy , bo wnętrza były rozkradane z drobnej elektroniki , urządzeń optycznych a nawet silników. 

Znany jest przypadek , gdzie dowódca jednej z baz gdzie magazynowano czołgi popełnił samobójstwo , jak dostał rozkaz przygotowania czołgów do wysyłki na front i okazało się , że nie ma ani jednego kompletnego pojazdu , a w 10% brakowało silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Kto chce, może wierzyć w „rozbijanie się”. W tym tempie ukraińskie lotnictwo wojskowe dokona żywota do końca września. Potwierdza się informacja sprzed 3-4 miesięcy, że dzicz przesunęła pod front ok. 400-450 samolotów bojowych.

Jeżeli Rosjanie postawili na bardziej agresywne działania lotnictwa na froncie, to obstawiam że przed pojawieniem się na Ukrainie efów, nastąpi seria "wypadków" które zredukują liczbę nowoczesnych rosyjskich myśliwców do wartości jednocyfrowej. W powietrzu można być sobie Predatorem, ale na płycie jest się nieruchomym celem. A rosyjskie zabezpieczenie lotnisk, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie