Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, balans napisał:

Nie jest chyba tak z Buriacją źle, bo nie kradną wiader na prowincji. Ale nie chcę  wdawać się w kłótnie, bo tam teraz jest wojna i giną ludzie, w tym cywile.

Wiesz, od 31 lat szwędam się po tym ziemskim globie , mieszkałem na czterech kontynentach w sześciu państwach i widziałem dużo, mamy XXI wiek  mamy i nie możemy pozwolić na takie rzezie o których ty ciągle wspominasz, to było 80 lat temu, pamiętajmy ale nie róbmy z tego ołtarza. Wyrosły nowe pokolenia a z ciebie wciąż żółć się wylewa. Teraz im pomóżmy i miejmy nadzieję że rozwalą to imperium zła które im zgotowało piekło. Jak już się ogarną po  zwycięstwie( nie dopuszczam innej opcji) to sobie wtedy usiądźmy i wyjaśnijmy kilka kwestii.

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bodziu000000 napisał:

No comment

 

 

Nie ma co się przejmować tym że Ukraina nie dostarczy nawozów sztucznych ze względu na wojnę która zniszczyła tychże fabryki, mają śwież dostawę naturalnego nawozu, oby dobrze go zagospodarowali.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fala napisał:

Wiesz, od 31 lat szwędam się po tym ziemskim globie , mieszkałem na czterech kontynentach w sześciu państwach i widziałem dużo, mamy XXI wiek  mamy i nie możemy pozwolić na takie rzezie o których ty ciągle wspominasz, to było 80 lat temu, pamiętajmy ale nie róbmy z tego ołtarza. Wyrosły nowe pokolenia a z ciebie wciąż żółć się wylewa. Teraz im pomóżmy i miejmy nadzieję że rozwalą to imperium zła które im zgotowało piekło. Jak już się ogarną po  zwycięstwie( nie dopuszczam innej opcji) to sobie wtedy usiądźmy i wyjaśnijmy kilka kwestii.

Kiedy ja, odkąd zaczęła się tam wojna, to nigdy już nie wspomniałem o Wołyniu. Acz jest to niezabliźniona rana, a wina za to leży po stronie ukraińskiej.

To co mnie natomiast razi, to coraz bardziej prymitywna propaganda tu zapodawana. Ta propaganda ma podnosić morale Ukraińców, ale dlaczego tu?

To co mnie natomiast martwi, to to, że mamy już 2,5 miliona uchodźców, a do końca miesiąca ma być ich 3 miliony. To jakoś się na krótką metę udawało ogarnąć dzięki bezinteresownej pracy i zaangażowaniu ludzi dobrej woli. Ale ludziom zaczyna brakować pieniędzy, bo drożyzna, a i wolontariusze się wykruszają, bo ileż można tyrać po kilkanaście godzin dziennie. A co będzie jak uchodźców przybędzie jeszcze kilka milionów? Przecież konflikty o miejsca w żłobkach, przedszkolach, szkołach, do lekarza czy o miejsca pracy będą wtedy nieuniknione. Ewentualnie powtórka z Jugosławii...

PS. Zdaję sobie sprawę z tego, że właśnie toczy się wojna proxy pomiędzy Imperium Dobra [USA] z Imperium Zła [Rosja], tylko, że my stale wychodzimy przed orkiestrę i dodatkowo toczymy wojnę z Paryżem, Berlinem i Brukselą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlan 10 za pół mln. Zł

"Jaki aparat jest w rosyjskich dronach?

W środku urządzenia znalazła się amatorska lustrzanka cyfrowa marki Canon połączona z innymi narzędziami w całym module. Jest ona przymocowana do modułu rzepem, co jednak wskazuje na niskobudżetowe rozwiązanie. Trudno jest dokładnie określić sam model (brak tabliczki znamionowej na przodzie), ale przy założeniu, że jest to Canon EOS 800D z odchylanym ekranem LCD i matrycą o rozdzielczości 26 Mpix, to jego koszt wynosi niecałe 5000 złotych z obiektywem 18–135 mm. Na ten konkretny model wskazuje charakterystyczny układ przycisków na górze korpusu, który nie występował we wcześniejszych amatorskich lustrzankach Canona."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

PS. Zdaję sobie sprawę z tego, że właśnie toczy się wojna proxy pomiędzy Imperium Dobra [USA] z Imperium Zła [Rosja], tylko, że my stale wychodzimy przed orkiestrę i dodatkowo toczymy wojnę z Paryżem, Berlinem i Brukselą...

W każdej z poruszonych przes ciebie kwestii można mieć tylko i wyłącznie pretensje do obecnego rządu, oni nawet nie złożyli wniosku do UE o pieniądze i o pomoc do organizacji tym się zajmujcymi. Nie wiem w co oni grają, ale to jakaś cyniczna zagrywka . Prawdopodobnie chcą kosztem społeczeństwa pokazać że dają radę.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie