Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie służby specjalne kontaktowały się ze służbami albańskimi w sprawie Andrzeja I., handlarza bronią, który nie dostarczył Polsce respiratorów - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Premier mówił, że decyzja o kremacji I., który zmarł 20 czerwca, zapadła "na życzenie rodziny".

Portal tvn24.pl ustalił i informował, że prokuratura dysponuje niepotwierdzoną informacją, że nie żyje właściciel niewielkiej firmy handlującej bronią, który na zlecenie rządu miał w trakcie pandemii COVID-19 dostarczyć respiratory. Mężczyzna pod koniec 2020 roku spokojnie wyjechał z kraju, choć z zamówionych 1200 urządzeń dostarczył tylko 200, a Ministerstwo Zdrowia straciło na interesach z nim około 50 milionów złotych.

Morawiecki: w sprawie handlarza bronią polskie służby były w kontakcie z albańskimi

Szef rządu był pytany na konferencji prasowej o doniesienia mediów, że polskie służby nie kontaktowały się ze służbami albańskimi po śmierci Andrzeja I. ani też przed jego zgonem.  

Premier Mateusz Morawiecki odparł, że "według informacji, które otrzymał od kierownictwa nadzorującego służby specjalne, był kontakt ze służbami albańskimi, a podjęcie decyzji o kremacji mężczyzny nastąpiło na życzenie rodziny, też po uzgodnieniu ze służbami specjalnymi".

- Czyli wszystkie lub ogromna większość informacji i wątpliwości, które były przytaczane, wyglądała inaczej. Kontakt naszych służb z albańskimi był, rodzina była włączona, wszystko zostało uzgodnione zgodnie z procedurami - dodał.

Na uwagę dziennikarza, że co najmniej dwóch prokuratorów zajmujących się tą sprawą twierdzi, że było inaczej, premier zaznaczył, że nie rozmawiał z prokuratorami. - Jeśli pan redaktor ma takie informacje, to tego nie kwestionuję. Mówię, że rozmawiałem z kierownictwem nadzorującym służby specjalne, mam informacje o kontakcie między naszymi służbami specjalnymi a służbami specjalnymi albańskimi - zaznaczył.

[...]

https://tvn24.pl/polska/smierc-handlarza-bronia-premier-morawiecki-polskie-sluzby-kontaktowaly-sie-ze-sluzbami-albanskimi-w-jego-sprawie-5992292

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

toska...

Nie wiem, czy wiem- mogę się, co najwyżej, domyślać...

Tym bardziej, im nikomu włos z głowy nie spadł, może pomijając słupa z ABW...

Ale, jeśli już, marzy mi się, że coś* dotrze do wiernych...


* nie oczekuję za dużo, wystarczy odrobinka...

Obawiam się że ślepo wierzący w prezesa znajdą taką odpowiedź która będzie ich satysfakcjonować.

Rzeczywistość jest bardziej prozaiczna.

SKW jak wiemy wszystkie środki operacyjne ma udokumentowane i rozliczone........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, bjar_1 napisał:

Przeca już wyżej pisałem że musiał mieć robiony dupochron przez służby.

Historia stara jak świat że w momencie kryzysu polityczno/ekonomicznego i ogólnego stanu zagrożenia służby próbują uszczknąć coś dla siebie i tworzyć tzw. czarne fundusze.

Ale w naszej paździerzarni nic się nie udaje to dlaczego akurat to miało by wyjść.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Panie i Panowie, bjar także :-)

Wciąż i wciąż nie ufacie przewodniej partii narodu, a Putin się cieszy...

 

 

W sumie też bym się cieszył jak bym miał za PRAWDZIWYCH przeciwników teką bandę kretynów co potykają się o własne nogi i języki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

15 września odbędzie się licytacja 46 respiratorów zarekwirowanych przez komornika firmie Andrzeja I.
Cena wywoławcza respiratorów wynosi 23 137 złotych za sztukę, co oznacza, że jest to dziesięciokrotnie mniej, niż ministerstwo zapłaciło dwa lata temu.

Firma Andrzeja I. do tej pory nie oddała ministerstwu łącznie 50 mln zł.

Należność główna to cały czas 4 miliony 609 tysięcy euro, kary umowne to 3 miliony 641 tysięcy euro, odsetki, które cały czas rosną, na dzień 30 czerwca wynoszą 223 tysiące euro, do tego dochodzi niezapłacony przez handlarza bronią VAT w wysokości blisko 10 milionów złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie