Czlowieksniegu Napisano 12 Sierpień 2023 Napisano 12 Sierpień 2023 Eris, nowy podwariant omikronu, dynamicznie się rozprzestrzenia. Został odnotowany już w 45 krajach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. - Prawdopodobnie również dotarł już do Polski - przekazała wirusolożka ewolucyjna z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Emilia Skirmuntt. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o nowej mutacji omikronu, szczepie EG.5.1., nazywanym nieformalnie Eris. - To potomek subwariantu XBB.8 i został przez WHO zaklasyfikowany jako Variant under Monitoring, czyli znajdujący się pod obserwacją - przekazała w rozmowie z portalem cowzdrowiu.pl prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii Instytutu Nauk Biologicznych UMCS w Lublinie. PS A na Cyprze epidemia FIP, czyli zarazy, która dziesiątkuje sierściuchy...
bjar_1 Napisano 17 Sierpień 2023 Napisano 17 Sierpień 2023 No niesamowite wręcz: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kontrowersyjna-kilometrowka-nowej-minister-zdrowia-tyle-wydala-na-przejazdy/pdeh75y
Czlowieksniegu Napisano 22 Sierpień 2023 Napisano 22 Sierpień 2023 PS Abstrahując od powyższego, dla informacji- Martin Demirov żyje w alternatywnej rzeczywistości, czego 24/7/365 daje przykłady...
Janko Muzykant Napisano 22 Sierpień 2023 Napisano 22 Sierpień 2023 On 17.08.2023 o 11:45, bjar_1 napisał: No niesamowite wręcz: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kontrowersyjna-kilometrowka-nowej-minister-zdrowia-tyle-wydala-na-przejazdy/pdeh75y Niesamowite to jest Pańskie zdziwienie, że kilometrówka to zwrot kosztów także za "przejazdy posłów w związku z wykonywaniem mandatu poselskiego samochodem własnym lub innym" ". Pytałem mojego czwartoklasistę jak rozumie zwrot "samochodem własnym lub innym" - załapał.
bjar_1 Napisano 22 Sierpień 2023 Napisano 22 Sierpień 2023 Może dlatego nie kumam, że jestem dopiero w drugiej klasie. Zapytaj pan syna, w której o tym uczą - w trzeciej czy już w czwartej.
Janko Muzykant Napisano 22 Sierpień 2023 Napisano 22 Sierpień 2023 6 minutes ago, bjar_1 napisał: Może dlatego nie kumam, że jestem dopiero w drugiej klasie. Zapytaj pan syna, w której o tym uczą - w trzeciej czy już w czwartej. Ta druga klasa to i tak sukces. Korepetycje czy nauka zdalna w czasie pandemii pomogła ?
Czlowieksniegu Napisano 22 Sierpień 2023 Napisano 22 Sierpień 2023 E-receptę otrzymało już 37 422 346 pacjentów! Od momentu wystartowania programu wystawiono aż 1 708 180 915 e-recept, z czego zrealizowano ich 1 448 347 815! Za tymi liczbami i sukcesem stoi m.in. Janusz Cieszyński, który kierował programami, takimi jak e-recepta oraz IKP. To krok w dobrą stronę!
Czlowieksniegu Napisano 23 Sierpień 2023 Napisano 23 Sierpień 2023 Zakażenie bakterią Ligionella pneumophila potwierdzono jak na razie u 71 osób w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego komunikatu opublikowanego w środę (23 sierpnia) przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie. Większość z nich przebywa w szpitalach na terenie Rzeszowa. Nadal nie jest znane źródło zakażenia.
bjar_1 Napisano 25 Sierpień 2023 Napisano 25 Sierpień 2023 W dniu 23.08.2023 o 21:06, Czlowieksniegu napisał: Nadal nie jest znane źródło zakażenia. Pewnie kacapscy szpiedzy... https://rzeszow-news.pl/rmf-fm-abw-bada-sprawe-zakazenia-legionella-w-rzeszowie/
Czlowieksniegu Napisano 25 Sierpień 2023 Napisano 25 Sierpień 2023 bjar "Pewnie kacapscy szpiedzy... ..." Taki OT, ale 4 czy 7 zdarzeń kolejowych w przeciągu dwóch dni, jest już pod siatkę szpiegowską Moskwy podciągane...
Capricornus Napisano 26 Sierpień 2023 Napisano 26 Sierpień 2023 22 godziny temu, bjar_1 napisał: Pewnie kacapscy szpiedzy... Ale doczytałeś jak to powstało i kto siedzi w Rzeszowie? Pierwsze grupowe zachorowanie odnotowano w 1976 r w Pensylwanii podczas zjazdu weteranów II wojny światowej jednego z legionów amerykańskich. Zachorowało wówczas 186 osób, które mieszkały w jednym z hoteli w Filadelfii....
Janko Muzykant Napisano 26 Sierpień 2023 Napisano 26 Sierpień 2023 On 25.08.2023 o 11:45, Czlowieksniegu napisał: bjar "Pewnie kacapscy szpiedzy... ..." Taki OT, ale 4 czy 7 zdarzeń kolejowych w przeciągu dwóch dni, jest już pod siatkę szpiegowską Moskwy podciągane... Ja stawiam na rdzennych Aborygenów W przesłanym komunikacie podano, że do nadawania sygnału radio-stop za pomocą radiotelefonu przez nieznanego sprawcę doszło w piątek o godzinie 21.23 na linii 273 odcinek Daleszewo-Szczecin Główny oraz na linii 351 odcinek Choszczno–Szczecin Główny. Sygnał był odbierany przez posterunki ruchu i maszynistów pociągów znajdujących się w tym obszarze. Odebranie sygnału radio-stop skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem wszystkich pociągów, których radiotelefony pracują na danej częstotliwości. Powoduje on automatyczne zatrzymanie składów w danym rejonie.
bjar_1 Napisano 26 Sierpień 2023 Napisano 26 Sierpień 2023 Jakbyś nie zauważył, to pisałem o innych sytuacjach na kolei. Nie o tej teraz.
bjar_1 Napisano 26 Sierpień 2023 Napisano 26 Sierpień 2023 Fiu, fiu... https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,wariant-pirola-wykryty-w-kolejnych-krajach--jest-coraz-blizej-polski,artykul,30069544.html
Czlowieksniegu Napisano 27 Sierpień 2023 Napisano 27 Sierpień 2023 Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Jaromir Ślączka w niedzielę [ 27.08.2023 ] poinformował o 16 nowych zakażeniach bakterią legionelli. Łącznie zakażone legionellą są już 143 osoby. PS Pomijając pomysły Capricornus, żyjący w alternatywnej rzeczywistość propagują wersję, że.. tak tak, nie mylicie się- Ukraińcy przekraczający granicę przywlekli do PRL i oni głównie roznoszą bakterie*... * ewidentnie duch Goebbelsa nie ginie i się komuś Żydzi vs tyfus przypomniało...
Capricornus Napisano 27 Sierpień 2023 Napisano 27 Sierpień 2023 Na szczęście nie przywlekli nam tego paskudnego wirusa bo byśmy tu mieli drugie Bergamo. Hiszpanka też nie wzięła się z Hiszpanii
szutnik Napisano 27 Sierpień 2023 Napisano 27 Sierpień 2023 13 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Jaromir Ślączka w niedzielę [ 27.08.2023 ] poinformował o 16 nowych zakażeniach bakterią legionelli. Łącznie zakażone legionellą są już 143 osoby. PS Pomijając pomysły Capricornus, żyjący w alternatywnej rzeczywistość propagują wersję, że.. tak tak, nie mylicie się- Ukraińcy przekraczający granicę przywlekli do PRL i oni głównie roznoszą bakterie*... * ewidentnie duch Goebbelsa nie ginie i się komuś Żydzi vs tyfus przypomniało... Nie wiem po co tak pianę biją? Pewnie nigdy nie pili (tfu) wody w Rzeszowie z ujęcia z Wisłoka . To wyjątkowo ekstremalne doznanie, przypominające pustynny survival z piciem wody z odciśniętych odchodów słonia.... Ja stawiam na te ujęcia.
bjar_1 Napisano 12 Wrzesień 2023 Napisano 12 Wrzesień 2023 https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-i-covid-detector-ktorego-nie-ma-prokuratura-wszczela-sledztwo/ctbd2ss
Czlowieksniegu Napisano 12 Wrzesień 2023 Napisano 12 Wrzesień 2023 A człowiek orkiestra, wielu talentów: - To politycznie motywowana zemsta Mariana Banasia - stwierdził Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji, były wiceminister zdrowia, który odniósł się tym samym do zarzutów Najwyższej Izby Kontroli. Podkreślił również, że zakup respiratorów został uzgodniony z konsultantem krajowym do spraw anestezjologii, a firma, która je dostarczyła, była sprawdzana przez służby. Zapewnia jednocześnie, że miał w sprawie wyboru firmy rekomendację Agencji Wywiadu. - Miałem potwierdzenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, że co do firmy nie ma jakichkolwiek wątpliwości i w takich okolicznościach została podjęta decyzja o dokonaniu takiego zakupu - dodał.
Czlowieksniegu Napisano 14 Wrzesień 2023 Napisano 14 Wrzesień 2023 Z Indii docierają niepokojące wieści. Po raz kolejny zaatakował wirus Nipah, który przypomina COVID-19, ale nie ma na niego skutecznego lekarstwa czy szczepionki. Jakie są jego objawy? W Indiach zmarły już dwie osoby zakażone wirusem Nipah. Kolejne otrzymały pozytywny wynik i pozostają pod opieką lekarzy w szpitalu. 170 osób zostało objętych kwarantanną. Śmiertelny wirus w Indiach. Jakie są objawy? Wirus Nipah pojawił się w stanie Kerala na południu Indii. Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, zamknięto szkoły i biura. Zalecono także wyjątkową ostrożność w jakichkolwiek kontaktach. Wirus przypomina COVID-19, ale rokowania chorych są o wiele gorsze. Nie ma także skutecznego lekarstwa, czy szczepionki, która zahamowałaby rozprzestrzenianie się wirusa. Jakie są główne objawy? Objawy zakażenia to: gorączka, ból głowy, ból mięśni, wymioty, kaszel, ból gardła, zawroty głowy, senność, drgawki, zmieniona świadomość, niewydolność oddechowa. Mogą wystąpić zawroty głowy, senność, zaburzenia świadomości i objawy neurologiczne wskazujące na ostre zapalenie mózgu. U niektórych osób może wystąpić również atypowe zapalenie płuc i poważne problemy z oddychaniem, w tym ostra niewydolność oddechowa. W ciężkich przypadkach występuje zapalenie mózgu i drgawki od 24 do 48 godzin - przekazuje WHO. Okres inkubacji trwa zazwyczaj około 4–14 dni. Według najnowszych doniesień WHO może sięgnąć nawet 45 dni. Co więcej, organizacja stwierdziła, że skrajnych przypadkach chorzy mogą zapaść w śpiączkę. Nie jest to pierwszy raz kiedy wirus Nipah atakuje. W 1999 r. wykryto go na terenie Malezji, a w ostatnich latach dawał o sobie znać w Indiach. Naukowcy ustalili już, że wirus przeniósł się na człowieka z nietoperzy. Ogniska wirusa potwierdzono dotychczas wyłącznie w Azji m.in. w Chinach, Indiach i Bangladeszu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się