Skocz do zawartości

Pandemia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiertelna choroba drobiu wróciła do Polski po pół wieku. Już wybiła jedno stado

W Topilcu zlikwidowano całe stado drobiu, które liczyło kilkadziesiąt tysięcy zwierząt. Jak podaje Inspekcja Weterynaryjna, powodem jest niewidziana w Polsce od 49 lat choroba, podobna do ptasiej grypy. Jej śmiertelność to niemal 100 proc.

W miejscowości Topilec z powodu choroby zabito stado 40 tys. kur. Inspekcja weterynaryjna wystąpiła w środę do wojewody podlaskiego o wydanie rozporządzenia ws. wyznaczenia stref wokół ogniska choroby: obszaru zapowietrzonego w promieniu trzech km wokół miejsca wystąpienia zakażenia i dziesięciokilometrowego obszaru zagrożonego. Obszar obejmie powiaty białostocki oraz wysokomazowiecki- informuje PAP. W okolicy jest jeszcze 40 ferm drobiu.

[...]

https://next.gazeta.pl/next/7,172392,29969181,smiertelna-choroba-drobiu-wrocila-do-polski-po-pol-wieku-juz.html#do_st=RS&do_a=1046&do_sid=1046&do_w=57&do_v=739#s=BoxOpLink



PS

bjar

"Nie wiem do czego pijesz, bo nie mam seata, ani tatuaży, ani krzyżyka, ani kotwic :D"

Ale za to nieustannie zbierasz na alusy...- to też się liczy prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar- jeśli serio pytasz, to przez komin...

A znając tupolewizm i podobne, za moment będziemy to-to mieli w całej socjalistycznej Ojczyźnie.
Przykład ptasiej grypy to potwierdza- z malutkiego ogniska kilka lat temu, mamy teraz, w zasadzie, w całym kraju... Początek, kolejnej "erupcji, to 2017 rok jeśli dobrze pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

canabis....

I tu byś się zdziwił, zwłaszcza, jeśli myślisz o dietach wet. czy dobrych jakościowo karmach...
Gwarantuję, że nie jesz posiłków tak poukładanych jakościowo i zbilansowanych "treścią"...

Kolega opowiadał- zakład produkcyjny- hasło "salmonella"- odzew "mortadella".

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

canabis....

I tu byś się zdziwił, zwłaszcza, jeśli myślisz o dietach wet. czy dobrych jakościowo karmach...
Gwarantuję, że nie jesz posiłków tak poukładanych jakościowo i zbilansowanych "treścią"...

Tak, ale karma puszkowa jako taka jest bezpieczna - bo jej mięsne składniki najpierw są gotowane na paćkę, a sama konserwa utrwalana termicznie, tak że tego - żadna ptasia grypa nie przejdzie, bo szybko zginie w tym procesie.

Tu chodzi o to, że są przypadki, gdy ludzie karmili koty syfem jakim jest "kurczaczek z promki". Polski czy ukraiński, cholera go wie, ale tani i bardzo pyszny. Nie wiem czemu sierściuchy w ogóle jedzą taką breję, surowy kurczak odpycha. Mogę zjeść krwistą kaczkę, wątróbkę, ale żeby kurczaka? Nie wpadłbym na to, żeby spróbować dać to mojemu kotu, mimo że to rasowy wychowanek wiejskiej dżungli.

A w temacie - 2 dni temu wróciłem do Gdańska i na wjeździe do miasta przywitały mnie żółte tablice "Wysoce zjadliwa grypa ptaków".

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bjar_1 napisał:

Nie wiem do czego pijesz, bo nie mam seata, ani tatuaży, ani krzyżyka, ani kotwic :D

Oraz Covid przeszedłeś łagodnie lub wcale;) i na takiej podstawie wyciągasz wnioski. Zabawne ,że ospy właściwej też nie bano się ze wzg. na śmiertelność ( 20-30 %) ale z powodu blizn , które zostawiała na gębie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temperaturę miałem i na kilka dni zupełny brak węchu. Dlatego dałem sobie spokój z wątpliwej prowienencji szczepionkami. I jakoś żyję. Nie jestem jakimś tam foliarzem, wiem że takie cos jak covid jest, ale wprowadzone dla umęczenia ludu obostrzenia były niewspółmierne do zagrożenia. Jakoś nagle zniknął nie? ;) Kto miał zarobić, to zarobił, więc covida wygaszono i pewnie poszukuje się nowego zabójcy ;)

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, beaviso napisał:

Nie wpadłbym na to, żeby spróbować dać to mojemu kotu, mimo że to rasowy wychowanek wiejskiej dżungli.

To kiedyś popatrz w sklepie i zastanów się po cholerę te babcie kupują 10dkg wątróbki czy innych kurzych podrobów. Sam często daję surową wołowinę i kiedyś wieprzowinę ( ostatnio brak zaufania ze wzg. na ASF) swoim sierściuchom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bjar_1 napisał:

Dwa dni temperaturę miałem i na kilka dni zupełny brak węchu. Dlatego dałem sobie spokój z wątpliwej prowienencji szczepionkami. I jakoś żyję. Nie jestem jakimś tam foliarzem, wiem że takie cos jak covid jest, ale wprowadzone dla umęczenia ludu obostrzenia były niewspółmierne do zagrożenia. Jakoś nagle zniknął nie? ;) Kto miał zarobić, to zarobił, więc covida wygaszono i pewnie poszukuje się nowego zabójcy ;)

No to gratuluje fartu. Ja przed szczepieniem ( niestety) załapałem się na pocovidowy zawał i jedna komora ma teraz wydolność 39% . Ale jak to pierdyknął kiedyś Sowa - selekcja naturalna :) Pewnie nigdy nie przeczytał kogo głównie zmasakrowała hiszpanka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bjar_1 napisał:

Dwa dni temperaturę miałem i na kilka dni zupełny brak węchu. Dlatego dałem sobie spokój z wątpliwej prowienencji szczepionkami. I jakoś żyję. Nie jestem jakimś tam foliarzem, wiem że takie cos jak covid jest, ale wprowadzone dla umęczenia ludu obostrzenia były niewspółmierne do zagrożenia. Jakoś nagle zniknął nie? ;) Kto miał zarobić, to zarobił, więc covida wygaszono i pewnie poszukuje się nowego zabójcy ;)

Sam covid to parę dni bólu głowy ale smak i węch wracał bardzo powoli, tygodniami. Do teraz nie wrócił do stanu przed choroby i pewnie tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Eris, nowy podwariant omikronu, dynamicznie się rozprzestrzenia. Został odnotowany już w 45 krajach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. - Prawdopodobnie również dotarł już do Polski - przekazała wirusolożka ewolucyjna z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Emilia Skirmuntt.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o nowej mutacji omikronu, szczepie EG.5.1., nazywanym nieformalnie Eris. - To potomek subwariantu XBB.8 i został przez WHO zaklasyfikowany jako Variant under Monitoring, czyli znajdujący się pod obserwacją - przekazała w rozmowie z portalem cowzdrowiu.pl prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii Instytutu Nauk Biologicznych UMCS w Lublinie.


PS A na Cyprze epidemia FIP, czyli zarazy, która dziesiątkuje sierściuchy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 17.08.2023 o 11:45, bjar_1 napisał:

 Niesamowite to jest Pańskie zdziwienie, że kilometrówka to zwrot kosztów także za  "przejazdy posłów w związku z wykonywaniem mandatu poselskiego samochodem własnym lub innym" ".

Pytałem mojego czwartoklasistę jak rozumie zwrot "samochodem własnym lub innym" - załapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakażenie bakterią Ligionella pneumophila potwierdzono jak na razie u 71 osób w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego komunikatu opublikowanego w środę (23 sierpnia) przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie. Większość z nich przebywa w szpitalach na terenie Rzeszowa. Nadal nie jest znane źródło zakażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie