Skocz do zawartości

Może rybkę z Wisły? :)


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, wirakocza napisał:

Wy tutaj pitu pitu o pupie Maryny a tam Bałtyk umiera ?. I gdzie są te okologi ja się pytam...czyżby smrodu i gówna z Wisły sie obawiali ????? a może w wodach zatoki w ramach protestu by sie wykapali......? do dźwigu czy drzewa łatwo sie przykuć......gorzej wykąpać?

images.jpg

Przecież się nie rozdwoją...Teraz maszerują w marszach równości. Ogólnie zaganiani są na maksa. A to maszerują jako KOD, a to jako Ubywatele RP a to jako tęczowe marsze. Widać na ekologię zbrakło już czasu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin- rozpowszechnianie fake newsów, to takie dość słabe...

Ale, żebyś miał radość o poranku niedzielnym, pomyśl, jak dobrze było w W-wie ze ściekami w Wiśle za czasów prezydenta tysiąclecia...

 

Wirakocza- przykłady? To, że możesz poradzić sobie z dość prostymi konkursami, nie oznacza, że np zdjęcia są fake'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tyr napisał:

Przecież się nie rozdwoją...Teraz maszerują w marszach równości. Ogólnie zaganiani są na maksa. A to maszerują jako KOD, a to jako Ubywatele RP a to jako tęczowe marsze. Widać na ekologię zbrakło już czasu... 

Odwal się od ekologów, bo gdyby nie oni, to do dziś z Puszczy Białowieskiej zostałyby smętne resztki, a Doliną Rospudy w jej najcenniejszym przyrodniczo miejscu, biegłaby droga szybkiego ruchu.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

To fakt w puszczy uratowali populację kornika...

http://wgospodarce.pl/opinie/60649-sukces-ekologow-puszcza-ginie-i-juz-sie-nie-odrodzi

A w dolinie Rozpusty co uratowali?

Tak tendencyjnego i głupiego artykułu dawno nie czytałem, tym bardziej, że w puszczy przede wszystkim wycinano na masową skalę szlachetne gatunki drzew, a nie te świerki. No cóż dla kato-prawicy hasełko "Czyńcie sobie ziemię poddaną" zawsze jest na topie, a pieniądz z niszczenia przyrody nie śmierdzi.

A co uratowali w dolinie Rospudy? Ano unikalną w skali Europy przyrodę tej doliny i jedyną taką w Polsce. Teraz zresztą pod topór idzie Puszcza Karpacka i to znowu najcenniejsze drzewostany, na obszarach, na których postulowano powstanie  parku narodowego. No cóż, wyciąć i wystrzelać wszystko, a po kato-prawicy tylko potop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozostaje powtórzyć co pisałem na początku - kraje trzeciego świata mają problemy krajów trzeciego świata.

I problem w mentalności, a nie biedzie. Chociaż jak mawiała moja polonistka: "biedny bo głupi i głupi, bo biedny". Przerwanie tego zaklętego koła łatwe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

Masz kilka innych...

Z fanatykami kato-prawicy nie ma dyskusji, bo nie przyjmują do wiadomości nawet najbardziej racjonalnych argumentów. A przy tym nie zdają sobie sprawy z tego, że sami podcinają gałąź, na której siedzą. A tak naprawdę, to wyrządzają krzywdę swoim dzieciom i wnukom.

Przysłuchiwałem się niedawno dyskusji specjalistów na temat katastrofalnej suszy, jaka dotknęła w tym roku centralną Polskę. Padały argumenty na temat globalnego ocieplenia, braku małej retencji i padł też argument o zgubnej roli tzw. "lex Szyszko". Po na podstawie tego bandyckiego prawa wycięto w całej Polsce miliony dorodnych drzew, które zatrzymywały wodę w glebie. Czyńcie tak dalej, wytnijcie wszystko i wystrzelajcie to co biega po lasach, ale później nie płaczcie, że ziemia nie nadaje się do zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirakocza

"

"Wstawiasz wiele zdjęć, które robią właśnie za feke news…nawet bez Twojego komentarza"

Przykłady... ?
To, że nie możesz danego zdjęcia powiązać z wydarzeniem czy figurą pozornie niemożliwą, to już naprawdę nie moja wina.

 

"A co do ścieków i zatrucia Wisły..."


Czy ja napisałem, że nie ma katastrofy ekologicznej? Nie- zwróciłem ci tylko uwagę, że przywołane zdjęcie jest fake'iem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wirakocza napisał:

 

i za to,,  że ludziom kury przestały się nieść.....to też jego wina.....

Skoro specjaliści twierdzą, że wycięcie wielu milionów drzew na podstawie "lex Szyszko", drzew, które zatrzymywały w glebie wodę, ma wpływ na skalę zjawiska suszy w Polsce, to dalej słuchaj Rydzyka, który Szyszkodnika popierał z anteny radyja, bo widocznie miał w tym finansowy interes. A Ty to łykasz jak bocian żabę.

A wracając do tematu - POPIS nie jest z mojej bajki, podobnie zresztą jak pozostali, ale to za rządów PO w tym mieście wybudowano oczyszczalnię ścieków, bo za rządów PIS-u to za ważniejsze uznano wybudowanie muzeum. I nie liczyło się to, że te ścieki pili ludzie tam poniżej Warszawy, bo od zdrowia ludzi była ważniejsza ideologia i propaganda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wirakocza napisał:

Tak samo z ekologami i im podobnymi.........mieszkają w płycie betonowej, sami nie posadzili ani krzaczka, ale by chcieli miec wokół ZIELONO i ZDROWO...na czyjś koszt.........

I tu się drogi kolego bardzo, ale to bardzo mocno mylisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, balans napisał:

 

A co uratowali w dolinie Rospudy? Ano unikalną w skali Europy przyrodę tej doliny i jedyną taką w Polsce. Teraz zresztą pod topór idzie Puszcza Karpacka i to znowu najcenniejsze drzewostany, na obszarach, na których postulowano powstanie  parku narodowego. No cóż, wyciąć i wystrzelać wszystko, a po kato-prawicy tylko potop...

 

W dolinie Rospudy nic nie uratowali - siedliska łąkowe które stanowiły oś sporu, uległy degradacji. Jak każdy antropogenny biotop, w momencie kiedy człowiek przestaje z niego korzystać.

Jakoś "ekolodzy" nie przyszli z kosami i nie kosili.

Natomiast z Puszczą Karpacką to jest normalny przekręt. Tam nie ma żadnej puszczy od trzystu lat, prowadzono tam bardzo intensywną gospodarkę leśną, i są to wszystko nasadzenia wtórne. W dodatku jakościowo bardzo kiepskie - monokultury.

Więc zanim urządzi się tam kolejny paśnik dla zielonych czubów, najpierw należy tą monokulturę wyciąć, a w jej miejscu posadzić zdrowszy las. czego w Puszczy Białowieskiej (a właściwie w jej otulinie) nie zrobiono na czas. I dlatego gradacja kornika wywołała tam aż takie problemy.

Mam taką sąsiadkę, też działaczkę, która najpierw protestowała przeciw wycince drzew na osiedlu, a potem przeciwko bezczynności urzędników, jak drzewko runęło i narobiło szkód.

Aż mi się głupio zrobiło, jak musiałem kobiecinę zapytać, czy wie ile trwa cykl życia topoli i co to jest roślinność ruderalna.

PS Z oceną pomysłów ministra od zieleniny się w większości zgadzam - prawo należało zmienić (było bezzasadnie restrykcyjne) ale on wylał dziecko z kąpielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Erih napisał:

W dolinie Rospudy nic nie uratowali - siedliska łąkowe które stanowiły oś sporu, uległy degradacji. Jak każdy antropogenny biotop, w momencie kiedy człowiek przestaje z niego korzystać.

Jakoś "ekolodzy" nie przyszli z kosami i nie kosili.

Natomiast z Puszczą Karpacką to jest normalny przekręt. Tam nie ma żadnej puszczy od trzystu lat, prowadzono tam bardzo intensywną gospodarkę leśną, i są to wszystko nasadzenia wtórne. W dodatku jakościowo bardzo kiepskie - monokultury.

Cierpisz na typowy syndrom "pozyskiwacza", tak mają myśliwi i drwale. Dla nich przyroda to jedynie okazja aby coś zabić, czy wyrąbać. Do tego wszystkiego co ma współczesny myśliwy, wyposażony w precyzyjny sztucer z optyką a nawet z celownikami termowizyjnymi jakich używają specjalsi, wspólnego z myślistwem? To jest typowa eksterminacja żywych istot! Jak jesteś taki wielki myśliwy, to daj szansę zwierzęciu i wybierz się np. na dzika z oszczepem, jak to drzewiej bywało.

A odnośnie Doliny Rospudy to zupełne głupoty napisałeś. Tam są chronione naturalne torfowiska, a tych się nie kosi, bo to nie dolina Biebrzy po ingerencji człowieka. Trochę więcej zainteresowania przyrodą zalecam, a nie wiarę w to, że jak się już wszystko wystrzela, wytnie, zasypie i zabetonuje, to wtedy będzie super.

A już to co napisałeś o Puszczy Karpackiej, to sorry, ale to tekst dla idiotów jest. Puszcza karpacka to bardzo cenny drzewostan, na który składają się przede wszystkim: buk, jodła, jawor i grab. Aby było ciekawiej, to już w latach 30-tych planowano tam utworzyć Park Narodowy, ale nie zdążyli. Po wojnie brakło środków, a ponieważ sprawa ponownie wróciła na tapetę, to na wszelki wypadek rzucono tam ciężki sprzęt, aby nie było tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Spirit of Warsaw napisał:

To Jarosław Szostakowski, radny - kandydat do Sejmu z PO. To on zakneblował radnym możliwość zadawania pytań o przyczyny awarii. Większością głosów obrady przerwano do ...26 września.

 

 

Szkoda prądu...

 

 

https://twitter.com/JSzostakowski/status/898874968360013824

Dzięki Spirit. Te typy już tak mają. Dobrze, że elektrowni atomowej nie wybudowali, bo problem byłby większy.  Teraz słyszę o Sali Kongresowej na której kręcą lody od lat. W końcu muszą z czegoś żyć, bo przecież za 8 tys. to tylko wariat mógłby pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Spirit of Warsaw napisał:

To Jarosław Szostakowski, radny - kandydat do Sejmu z PO. To on zakneblował radnym możliwość zadawania pytań o przyczyny awarii. Większością głosów obrady przerwano do ...26 września.

W tym samym czasie PiS przerwał obrady Sejmu na... po wyborach. Ot, takie POPIS-sowskie standardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie