Jump to content
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami II...

Recommended Posts

Godzinę temu, Tyr napisał:

Toska weź nie rozśmieszaj... Twardziel, pół litra?

Jak ci praca w piciu szkodzi.... 

Porzuć pracę o co chodzi. 

Takie tam z PRL. 

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

b484e502-3b73-4108-bd99-9765547ec55d_f1400x900.jpg

Obrazowe wyjaśnienie.... 

Yeti już kręcisz czy planujesz.?

art387556.png

W dowolnie wybranym momencie mogę się czy to zwykłej, czy krzyżowej poddać...

Nie- przeczytałem taką dość długą analizę ekonomiczną- dotyczyła mniej karuzeli, a bardziej ściągalności VAT. Na dziś to c.a. 50 %.. a niedawno naliczony a nie zapłacony to mniej niż 20 % 😞

A ile worków marchewki to  1% żeczonych strat w piwnicy państwa? 

I czy jest u ciebie świadomość znikającego powyższego w spółkach SP? 

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

W dowolnie wybranym momencie mogę się czy to zwykłej, czy krzyżowej poddać...

Gratuluje samopoczucia 😄 Miałem pięć zwykłych i szóstą krzyżową w czasach pierwszej Smuty i mimo że zakończyły się pomyślnie , to szczególnie przy krzyżówce nie było mi wesoło- ot, czasami człowiek ma więcej szczęścia niż rozumu.Do dzisiaj , na widok mordy Modzelewskiego mam myśli podpadające pod paragraf 😞 . Więc raczej odpukaj w niemalowane i nie wywołuj wilka...

49 minut temu, bjar_1 napisał:

A propos pisowskiego wycinania Puszczy Białowieskiej(...)

O tym co leśnicy robią w lasach gospodarczych w przypadku   wystąpienia zagrożeń   decydują procedury opisane w "Instrukcji Ochrony Lasu".

Ale jak Tobie łatwiej ogarnąć rzeczywistość dodając z przodu zawsze przymiotnik "pisowski" - można i tak. Bo Prezes, bo ciemnogród, itp.

Ps. Ten szanowany naukowiec optuje zdecydowanie za biernym przeczekaniem gradacji kornika - bo to proces naturalny.  A co z pożarami ?  Może źle robimy jako leśnicy że mamy w każdym nadleśnictwie własne auto gaśnicze, wieże z kamerami wykrywające dym, wynajęte samoloty parolowo-gaśnicze. Pożary to też naturalne procesy, prawda ?

Uff, odetchnąłem, myślałem że zwymyślasz od totalnej opozycji.

Jakim cudem Puszcza Białowieska to jedyny obiekt w strefie lasów liściastych i mieszanych na półkuli północnej tak dobrze zachowany i zbliżony do naturalnego - a co się przydarzyło lasom na światłym i postępowym Zachodzie ?

20 minut temu, bjar_1 napisał:

Uff, odetchnąłem, myślałem że zwymyślasz od totalnej opozycji.

Kuszące ale jeszcze  przemyślę tę sugestię.

Teraz, takafura napisał:

a co się przydarzyło lasom na światłym i postępowym Zachodzie ?

wycięli?

Pewnie tak. 

W Anglii większość rzadkich i chronionych roślin można znaleźć na nasypach kolejowych - tylko tam nie robiono oprysków czy nie koszono roślin tak jak na łąkach. A Niemcy za ciężką kasę likwidują wybetonowane wiele lat temu brzegi rzek i przywracają ich poprzedni kształt.  Co piaty bocian w Europie mieszka w Polsce, a w "ekologicznej" Holandii gniazduje ich 0,0.

22 minuty temu, bjar_1 napisał:

wycięli?

A no wycieli...... 

I po problemie.... Kornika grzyba itp. 

Tylko ludzie jeszcze zostali..... 

Mimo to że kilku to zagrożenie próbowali redukować. 

Takafura. A czy nie jest tak, że w puszczy świerk jest najbardziej ekspansywnym gatunkiem i powoli wypiera inne? Za ileś lat zostanie świerk lub pozostałości po nim w postaci suchych kikutów zżartych przez kornika. 

5 godzin temu, Tyr napisał:

Takafura. A czy nie jest tak, że w puszczy świerk jest najbardziej ekspansywnym gatunkiem i powoli wypiera inne? Za ileś lat zostanie świerk lub pozostałości po nim w postaci suchych kikutów zżartych przez kornika. 

Bardzo trudne pytanie "co będzie za ileś lat" - Puszcza to bardzo złożony organizm, do tego trzeba doliczyć wpływ człowieka (leśnicy nie usiedzą spokojnie i preferują generalnie aktywną ochronę a nie bierną) plus klęski typu kornik, susza, pożary, jemioła...

A w przypadku klęsk najbardziej ekspansywne gatunki w lasach to trzcinnik, czeremcha i klon jesionolistny - jedno gorsze od drugiego, tylko napalm aby się tego pozbyć jak sie rozrośnie.

Właśnie do tego piję, że bierne przyglądanie się co będzie nie jest najlepszą ochroną puszczy. Dużo z tych klęsk zawdzięczamy ludziom i ludzie mogą się starać to naprawić. Te chwasty które wymieniłeś wpuszczone do lasu opanowują go w tempie błyskawicznym...