Sedco Express Napisano 23 Kwiecień 2019 Napisano 23 Kwiecień 2019 Samolot niszczycielski (bombowiec) Friedrichshafen G-IIIa nr. 511/17 z 21.EN - 1920 r. Jedyny w polskim lotnictwie. Były jeszcze G-III ale bez komory stateczników poziomu. 1
Sedco Express Napisano 23 Kwiecień 2019 Napisano 23 Kwiecień 2019 A cóż to za godło na tym Fokkerze - Myszka Miki ze skrzydłami ? Jest możliwość wykadrowania ? 1
formoza58 Napisano 23 Kwiecień 2019 Autor Napisano 23 Kwiecień 2019 W tym przypadku niestety jest niemożliwe. Znalazłem w fc o słabej rozdzielczości, próbowałem powiększyć i zatrzymałem się na tym wymiarze Myszka Miki ze skrzydłami , godło jednej z eskadr 1 PL nie mieściła się w kole. W tym przypadku raczej Miki na słoniu dzierżącym w trąbie bombę na tle półksiężyca. a więc 213 eskadra. Te wszystkie elementy mieściły się na błękitnym kole, podobnie jak na zdjęciu.
formoza58 Napisano 23 Kwiecień 2019 Autor Napisano 23 Kwiecień 2019 Rok 1928. " Marszałek Piłsudski".
Sedco Express Napisano 24 Kwiecień 2019 Napisano 24 Kwiecień 2019 Na powyższym zdjęciu jak sądzę jest DFW C-V a nie LVG C-V. LVG C-V miał inny obrys steru kierunku i lotki górnego płata wystawały za końce skrzydeł 1
Sedco Express Napisano 25 Kwiecień 2019 Napisano 25 Kwiecień 2019 Albatros J-I "6" z 1.Esk.Wlkp. wytaczany z polowego hangaru namiotowego. Jedyny typ samolotu szturmowego w lotnictwie polskim'. Spód zbiornika paliwa i kabiny pilotów chroniony był 5 mm blachą ze stali chromoniklowej. 1
Sedco Express Napisano 28 Kwiecień 2019 Napisano 28 Kwiecień 2019 DFW C.V - I. Esk.Wielkopolska Z fajką - ppor.pil. Franciszek Jach obok z prawej stoi sierż.pil. Kazimierz Burzyński 1
formoza58 Napisano 28 Kwiecień 2019 Autor Napisano 28 Kwiecień 2019 Fokker D VII 12 eskadry wywiadowczej.
Jedburgh_Ops Napisano 29 Kwiecień 2019 Napisano 29 Kwiecień 2019 W dniu 2019-04-19 o 18:48, formoza58 napisał: RWD 8. Mój ulubiony samolocik, ponadto zdjęcie ładne jakościowo. No i radiostacja - jak na standardy lotnictwa II RP cud jakiś, na dodatek w samolocie nie bojowym. Mile widziane, gdyby jakaś dobra dusza zechciała się wypowiedzieć, jakie pilotki, jakie gogle i jakie słuchawki mają ci lotnicy. O typie radiostacji też.
Sedco Express Napisano 29 Kwiecień 2019 Napisano 29 Kwiecień 2019 Może się mylę ale sądzę, że żadnej radiostacji na tym RWD-8 nie ma. Piloci mają skórzane pilotki (hauby) pewnie polskiej produkcji, drugi lotnik - okulary Protector (włoskiej firmy La Cicogne z Turynu - w Polsce rozprowadzała je firma Varsovienne) a pierwszy może takie same ? Pilotki z awiofonem - łączność między sobą. 1
Sedco Express Napisano 30 Kwiecień 2019 Napisano 30 Kwiecień 2019 Z Allegro podpisane jako kapotaż samolotu. Niezwykle ciekawe zdjęcie Lwowskiej "Pchły Powietrznej". Studenci Politechniki Lwowskiej zbudowali w sumie 4 egz. tego 1 os. lekkiego samolotu w układzie tandem (tylny płat w miejscu statecznika poziomego). Widoczna na zdęciu "Pchła" (nr.4) w taki sposób zakończyła oblot 13.11.1936 r. we Lwowie. 1
Jedburgh_Ops Napisano 30 Kwiecień 2019 Napisano 30 Kwiecień 2019 Tzw. Szczęściarz Antoni tym latadłem leciał. Statystyki mówią, że podczas kapotażu - o ile pamiętam - ginie ok. 87 proc. ludzi na pokładach. Pchła miała taką konstrukcję, że przy kapotażu można było liczyć na łut szczęścia i wyjść bez złamanego kręgosłupa szyjnego.
Sedco Express Napisano 12 Maj 2019 Napisano 12 Maj 2019 Szybowiec "Miś" - 1925 r. Zawody szybowcowe - Gdynia - Oksywie 1
Sedco Express Napisano 12 Maj 2019 Napisano 12 Maj 2019 Szybowiec "Bydgoszczanka" - z płozami, później z podwoziem kołowym i rozbity niestety. 1
formoza58 Napisano 12 Maj 2019 Autor Napisano 12 Maj 2019 (edytowane) . Edytowane 12 Maj 2019 przez formoza58
Sedco Express Napisano 12 Maj 2019 Napisano 12 Maj 2019 Zdj. już było zamieszczone Hannover CL-II nr. 81 (CWL). Na wyposażeniu wpierw 1.EL, 11.EL później na froncie w 2.EW Z prawej por.pil.obs. Eugeniusz Tromszczyński obok NN 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się