Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych samolotów w latach 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2019‎-‎02‎-‎17 o 23:46, formoza58 napisał:

Z 1931 roku...

lot s 31r.JPG

W żadnej polskiej wersji ustrojowej nie da się żyć bez propagandy :classic_wink:

W warunkach usterzenia motylkowego nie występuje żadna „większa zwrotność samolotu”. Ten wynalazek to tylko upierdliwość dla konstruktorów, bo trzeba było dochowywać gigantycznych starań, aby samolot z usterzeniem motylkowym miał odpowiednią sterowność na dużych kątach natarcia i przy prędkości minimalnej. Korzyści z tego usterzenia były żadne, a tylko problemy. Korzyść wynikająca z powodu obniżenia masy samolotu (na skutek zaniku usterzenia pionowego) nie była warta koszmarnych problemów z mechaniką lotu takiego statku powietrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, formoza58 napisał:

Tak, zgadza się, ale właśnie jako " Polonia" opisano wrzucone przeze mnie zdjęcie w ówczesnej prasie, przy okazji przelotów przez ocean ? 

Zamieszczone zdjęcie podpisano "Polonia" i skąd ktoś je oglądający ma wiedzieć, że zdjęcie jak i błędny opis pochodzi z ówczesnej prasy ? Sadzę, że warto zamieszczać uwagę, że to zdjęcie prasowe i ewentualnie prostować pomyłki. Wiadomo dopiero po kolejnych wpisach.

Odnośnie "przelotów" (liczba mnoga) przez "ocean" to jako takich  przelotów nie było, zostały odwołane. Był tylko jeden -  z Włoch do Irlandii i nie przez ocean .

 

 

 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę ten artykuł, aby nie było, że w tym przypadku to moja "fantazja". Będzie trudno, bowiem ładny czas minął, a penetrowałem kilka pozycji.  Odnośnie " mnogości"   to pamiętam, że wiązano " Polonię" i planowany przelot Idzikowskiego i Kubali. A więc dwóch przelotów, nie " mnogości"...

Na przyszłość   będę dodawal dopis , że mylny opis pochodzi z prasy . ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, formoza58 napisał:

Znajdę ten artykuł, aby nie było, że w tym przypadku to moja "fantazja". Będzie trudno, bowiem ładny czas minął, a penetrowałem kilka pozycji.  Odnośnie " mnogości"   to pamiętam, że wiązano " Polonię" i planowany przelot Idzikowskiego i Kubali. A więc dwóch przelotów, nie " mnogości"...

Na przyszłość   będę dodawal dopis , że mylny opis pochodzi z prasy . ? 

 

A skąd niby przeglądający wątek miałby  wiedzieć, że chodzi o wiązane przeloty jak nie było o tym żadnej wzmianki a tylko zdjęcie i logiczne jest, że jeśli  przelot to właśnie  "Polonii".

Gdybym wiedział,  że jest to mylny opis to bym zdjęcia nie zamieszczał :classic_smile:

 

 

 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, formoza58 napisał:

RWD 8.

 

"20 lipca 1937 roku w majątku Obory [Konstancin -Jeziorna] przymusowo lądował starszy sierżant pilot Marian Dembiński. Pilotowany przez niego szkolny samolot RWD-8 (nr boczny 34-35) z eskadry treningowej 1 pułku lotniczego wymagał poważniejszej naprawy. Po przybyciu pomocy technicznej (Kazimierz Doliński), następnego dnia przed południem samolot odleciał na lotnisko Okęcie."

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie