Skocz do zawartości
Czlowieksniegu

Padły pierwsze strzały. Otwarto strzelnicę ze sztandarowego programu MON

Rekomendowane odpowiedzi

W Maleniskach w województwie podkarpackim otwarto pierwszy obiekt w ramach pilotażu programu Strzelnica w powiecie". Inwestycja kosztowała blisko 2 miliony złotych.

Budowa strzelnicy w Maleniskach rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Dofinasowanie przedsięwzięcia w wysokości 1,75 mln zł samorząd powiatowy otrzymał z Ministerstwa Obrony Narodowej. W wyniku przetargu obiektem ma zarządzać Związek Strzelecki Strzelec" Józefa Piłsudskiego.

Kolejne strzelnice

W poniedziałek w uroczystym otwarciu strzelnicy uczestniczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, pomysłodawca przedsięwzięcia z czasów, gdy był jeszcze wiceministrem w resorcie obrony. To właśnie w ministerstwie, którym zarządzał Antoni Macierewicz, pojawił się plan wsparcia budowy strzelnic.

- Strzelnica w Maleniskach to jest zasługa przede wszystkim lokalnych samorządowców, oficerów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ich aktywność sprawiła, że Ministerstwo Obrony Narodowej, w którego kierownictwie wówczas byłem, zdecydowało się, że pilotażowy obiekt zostanie zbudowany w powiecie jarosławskim - mówił Dworczyk.

Przypomniał, że program zakładał budowę strzelnic w powiatach, gdzie nie ma strzelnic wojskowych.

- Skierowany jest przede wszystkim dla samorządowców dlatego, że ma kształtować postawy proobronne. Ma też tworzyć infrastrukturę, z której będą korzystały szkoły prowadzące klasy mundurowe. Ale wojsko ma również z tych obiektów korzystać - zaznaczył minister.

Jak dodał, na program w tym roku zaplanowano 40 mln zł. W sumie w ciągu 10 lat MON planuje wydać na ten cel 440 mln zł.

Jak poinformował w poniedziałek minister Dworczyk, w najbliższych tygodniach zostanie rozpisany konkurs dla samorządów chcących budować lub rewitalizować strzelnice. Mogą one liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 procent wartości inwestycji.

Dla kogo?

- Strzelnica będzie służyła nie tylko do szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Będą na niej mogli ćwiczyć funkcjonariusze innych służb, organizacje proobronne, klasy mundurowe. Będzie dostępna także dla osób prywatnych, które mają pozwolenie na broń - powiedział rzecznik 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Witold Sura.

Podczas uroczystości starosta powiatu jarosławskiego Tadeusz Chrzan podkreślił, że dzięki strzelnicy wzrośnie bezpieczeństwo w tym położonym w pobliżu granicy powiecie.

Obiekt w Maleniskach powstał w miejscu istniejącej tam od połowy XIX stulecia strzelnicy. Została ona zlikwidowana w latach 70. ubiegłego wieku.

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/w-maleniskach-otwarto-pierwszy-obiekt-z-programu-strzelnica-w-powiecie,835311.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahaha, taka wielka akcja była...

http://trybun.org.pl/2018/10/27/mon-rozstrzygnelo-konkurs-strzelnica-w-powiecie-na-rok-2018-dotacje-otrzymaja-2-slownie-dwie-gminy/?fbclid=IwAR2VFbJEpk64cjjQSLm2Vj4q6zEQTx46d8I9H9r3VnvZ2i0PQcs0Qk7guIc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ten debil pitoli?
Podczas uroczystości starosta powiatu jarosławskiego Tadeusz Chrzan podkreślił, że dzięki strzelnicy wzrośnie bezpieczeństwo w tym położonym w pobliżu granicy powiecie."
Było by tak gdyby broń była ogólnodostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...
- Pierwsza(e) strzelnice na naszych wschodnich rubieżach.
- Terytorialsi
- Stosunki (polityka) z naszymi sąsiadami jest dziwna"

Ukraińce, Białorusy i Sowieci mogą to opacznie zrozumieć.
Czyżby Vis pacem para bellum".... Oby nie, obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do poczytania na temat programu MON

http://trybun.org.pl/2018/10/27/mon-rozstrzygnelo-konkurs-strzelnica-w-powiecie-na-rok-2018-dotacje-otrzymaja-2-slownie-dwie-gminy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się×

Powiadomienie o plikach cookie