Skocz do zawartości

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Rekomendowane odpowiedzi

35 minutes ago, Janko Muzykant napisał:

Naprawdę musisz sięgać po tak skrajne i groteskowe argumenty, nie masz lepszych jak ten z gaciami ?

To że Tobie coś się wydaje i mnie  z zapałem zapewniasz to dużo za mało.

Fakty: była na ścianie tablica z biogramami i symbol Polski Walczącej, straszliwa manipulacja, propaganda i "zawłaszczenie". Oburzające dla żyjących powstańców ?! Pewnie pisowskie muzeum Powstania Warszawskiego też ich oburza ?

Ale spoko, "zawłaszczone" symbole sa już zdemontowane i na śmietniku.

To nie był argument ale pytanie. Symbol wrócił za sprawstwem wybitnego nauczyciela polskości.

Mnie się nie wydaje, ponieważ słucham co mają do powiedzenia. 

Co do reszty - szkoda słów. 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, MonikaNJ napisał:

 A wśród biednych milicjantów byli również żołnierze AK, takie właśnie sytuacje miałam na myśli pisząc o niejednoznaczności historii. Dla Ciebie Bury to bohater dla pamiętających o wymordowanych w podlaskich wioskach- bandyta itp. itd. 

Wśród milicjantów byli żołnierze AK ? Wiem. I wśród Niezłomnych byli milicjanci których życiorysy rozpracowało UB i musieli się ukrywać.

Idąc dalej zapewne byli też złodzieje, alkoholicy, rozwodnicy, itp.

Czego właściwie chcesz dowiesić skupiając się na skrajnym wyjątku ?

Mogę dowieść że za przestępstwo aresztowano obecnego policjanta czy żołnierza WP. To znaczy że to jest powszechne i że trzeba wszystkich potępić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, MonikaNJ napisał:

To nie był argument ale pytanie. Symbol wrócił za sprawstwem wybitnego nauczyciela polskości.

Mnie się nie wydaje, ponieważ słucham co mają do powiedzenia. 

Co do reszty - szkoda słów. 

Czyli dobrze że tablicę zdjęto i zerwano z tynkiem symbol Polski Walczącej ?

Co w zamian Pani Proponuje upamiętnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janko Muzykant napisał:

Czyli dobrze że tablicę zdjęto i zerwano z tynkiem symbol Polski Walczącej ?

Co w zamian Pani Proponuje upamiętnić ?

Czy wiesz dlaczego zdjęto znak i tablicę? Bo bez tego to tylko twoje imaginacje.

Odniesiesz się do zbezczeszczenia symbolu PW oraz zabytku przez nadwornego nazistę piss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera już rozkręcona , super . Tylko , że na razie jest info , że zdjęto to wszystko bo ma tam być remont tego korytarza. Zobaczymy czy po remoncie to wróci na miejsce .

Ale niektórzy już chcieliby rozstrzelać winnych zdjęcia tych symboli. Pewnie to tacy , którzy są lub czują się spadkobiercami , tych wyklętych , którzy mordowali bezbronnych starców i dzieci w pacyfikowanych polskich wsiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cypis napisał:

czyn zagrożony karą więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Ale nawet po skazaniu , długopis go pewnie ułaskawi i przytuli.

Czy on nie działa już w recydywie? Wtedy są inne sanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, karpik napisał:

Czy on nie działa już w recydywie? Wtedy są inne sanki.

może tak być , ma już prawomocny wyrok za chuligaństwo (1 rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki), to teraz raczej zawiasów nie będzie mógł dostać (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Janko Muzykant napisał:

Rozumiem że w całej Polsce będą usuwane "zawłaszczone" symbole narodowe ?

Czy będą usuwane, nie  sądzę. Na razie " zawłaszczone" symbole narodowe są wykorzystywane  przez " zakon małego mistrza", ot choćby poprzez  umieszczanie wizerunków przestępców na warszawskim Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. To jest dopiero  szacunek dla Symboli Narodowych. Kruca, że chyba Mały Powstaniec oderwał dłoń od peem-u, zasłonił nią twarz i zapłakał...

pomnik ak.jpg

Edytowane przez formoza58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, karpik napisał:

Odniesiesz się do zbezczeszczenia symbolu PW oraz zabytku przez nadwornego nazistę piss?

Liczę że za głupotę zapłaci.

Jestem miło zaskoczony komentarzami, nie spodziewałem się takiej wrażliwości na wandalizm. Ciekawi mnie czy sprejowanie po murach kościołów przez Lempart i pochodne wywołało tu podobne reakcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie