Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

MarekA
Znam streszczenie niemieckiej analizy co do wojny przyszłości, można by o tym rozmawiać, ale raczej jest to po za tematem naszej dyskusji, w tym wątku.
Co do potrzeby istnienia WOT jest wiele argumentów, które wcześniej przytoczyłem. Warto jeszcze dodać, że nie jest to formacja wymyślona przez AM. Podobne jednostki istnieją przecież w USA, W. Brytanii, Francji, Szwecji, Norwegii, na Litwie, Estonii, Danii i na pewno w wielu jeszcze innych krajach. Oczywiście mają różne nazwy, różne miejsca w strukturach wojska i nie zawsze takie same funkcje spełniają. Ale nie zostały stworzone na złość niektórym kolegom z tego forum, tylko dlatego, że były potrzebne. Nasze WOT również z czasem będą zmieniały się dostosowując się do nowych wyzwań, zadań, koncepcji dowództwa SZ.
Nie są to oddziały operacyjne, choć jak wiemy z historii, potrzeba chwili nawet z kucharzy może uczynić żołnierzy liniowych. WOT z racji dobrej znajomości terenu mogą prowadzić walki opóźniające, partyzanckie, działania rozpoznawcze, patrolowe, ochraniające, zabezpieczające i wiele innych, do których szkoda przeznaczać żołnierzy wojsk operacyjnych.
Gdy chwilowo nie ma wojny żołnierze WOT mogą być potrzebni do zwalczania klęsk żywiołowych, ochrony imprez masowych, ochrony granic i wszędzie tam, gdzie potrzebne są formacje militarne a nie ma sensu ściągać żołnierzy z drugiego krańca Polski. WOT jest na miejscu i WOT jest najbliżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

husky1 (2442 / 26) 2017-12-08 01:56:30

Widzisz.... taka kwota pojawiała się od początku w informacjach medialnych a propos i exilibis tego cuś.

Jednocześnie Kownacki zapomniał (?), że AM otwarcie powiedział, że nie jest offsetem zainteresowany- bo podnosi koszta i wydłuża całą procedurę.

One się o własne nogi potykają.


PS Że nie wspomnę, że AM już prawie termin dostaw podawał, a tu zonk, już na początku negocjacji płacz i histeria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili państwo, przestańcie wypisywać o Maciorewiczu że jest chory psychicznie. To zwykły ruski agent, chodzi na pasku Kremla od lat, podobnie jak Rydzyk i cała reszta tego zakonu. Podczas pierwszych rzadów pisuaru w 2006 roku jako minister spraw wewn. rozłożył polskie służby specjalne. Potem przez 8 lat rzadów PO Antoni nie robił nic. Powtarzam NIC. Utrzymywała go żona bibliotekarka bo przecież on sam przeznaczony był do wyższych celów. Ta kuriozalna sytuacja wyglada zgoła inaczej jeśli przyjmiemy finansowanie tego pożytecznego idioty" przez administrację Putina. Jego obecne działania w rzadzie kaczego kurdupla wpisuja sie idealnie w doktrynę ekspansji na zachód Sowietów / Rosji. To zwykły zdrajca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Macierewicz jest od dekad człowiekiem Kremla i ta sytuacja jest w patologicznej Polsce tolerowana.

.............................................

http://www.newsweek.pl/polska/bogdan-lis-myslalem-ze-macierewicz-to-agent-kgb,artykuly,381262,1.html

Bogdan Lis: Trudno było wtedy być liderem, to wiązało się z odpowiedzialnością za ludzi. Ja tych wszystkich osób, które chcą teraz zmieniać historię, tam nie widziałem. Antoni Macierewicz w 1983 roku chciał się ze mną spotkać, miał coś ważnego do powiedzenia. Wyszedł na przepustkę z obozu dla internowanych. Zwrócił się o spotkanie i ja się z nim spotkałem, a to zawsze jest problem, gdy się w podziemiu spotykasz z kimś, kto nie jest w strukturach podziemia, bo trzeba się odpowiednio ubezpieczyć. Szybko uciekłem z tego spotkania, bo uznałem go za agenta KGB. On namawiał mnie do tego, żebym się ujawnił, mówił, że “Solidarność kaputt, że to koniec z Solidarnością” - i mówię to z ręką na sercu - “że tak naprawdę jedynym ratunkiem jest, żebyśmy tak autentycznie, naprawdę pokochali ZSRR, bo tylko, jak oni nam uwierzą, że my ich kochamy, to dadzą nam więcej wolności”. Taki człowiek! On ma być dziś liderem tamtej Solidarności?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obelgi to jest nic - ci ludzie powinni być postawieni przed trybunał stanu i rozstrzelani - tak jak w wojsku postępuje sie z obcymi agentami. Jeśli kogoś na tym forum uraziłem to przepraszam, jednak obraźliwych słów pod adresem przedstawicieli obecnego rzadu nie cofam. Przeciwnie, cisna mi sie na jezyk dosadniejsze określenia.
Jeszcze dwa lata demontażu państwa, chyba że wybory zostana przez nich sfałszowane albo nie odbeda sie wcale... PiS dla władzy jest w stanie posunać sie do wszystkiego - nawet do morderstw własnych obywateli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lars, jako ktoś, kto ma działalność podziemną w stanie wojennym w cv patrzę na to spokojnie. Już nie takie męty polskie społeczeństwo przegoniło ze swojej historii.

Grunt że opozycja od wczoraj mówi, że wszyscy wyrzuceni z wojska przez tego psychopatę generałowie mają szansę na powrót do sił zbrojnych i na gruncie prawa jest to do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Macierewicz to człowiek rosyjski, więc warto poczytać o jego maskirowce":

http://oko.press/fabryki-oficerow-czyli-desant-macierewicza-wojsko-polskie-raport-oko-press-o-czystkach-armii/?fb_comment_id=1324806314229021_1325155270860792#f32609e5f2ba8a6


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:32 08-12-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki szacunek do tych którzy mieli odwagę przeciwstawic sie władzy w latach '80 i chcialbym wierzyć że proces samo - oczyszczenia dokona się niebawem. W tej chwili polaryzacja jest tak wielka że proces weyfikacji w zrujnowanej post-PiSowskiej Polsce może być dość prosty. Obawiam się jednak że tzw Naród" znów wybierze populistów, Jaruś rzuci nastepny ochłap, 500+, 1000+ albo ileśtam jeszcze+ i dostanie wiekszość. Taki naród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ apewne właśnie AM został dyplomatycznie wysłany na szczaw i mirabelki"


Tak właśnie jest.

To jest dokładnie tak, jak mówią wszyscy najwyżsi rangą wojskowi. Mieszaniny obłędu z politycznym bandytyzmem Macierewicza nikt poważnie nie traktuje, w związku z tym nikt jego samego też nie traktuje poważnie ani w NATO, ani w kręgach gospodarczo-politycznych świata.

I podaje się konkretny przykład. Czy ktoś może sobie wyobrazić, że np. szef któregoś z MON-ów NATO mówi publicznie, że prezydent państwa został zamordowany w zamachu na ruch lotniczy i nic z tego nie wynika, cały zdrowy psychicznie świat wzrusza ramionami? Nie można sobie wyobrazić, bo reakcje świata i NATO byłby skrajnie inne. A ten socjopata łazi i trąbi o zamachu i nikt nawet nie zwraca uwagi na to ani w UE, ani w NATO. Może pleść co chce - nikt tego nie bierze poważnie.

I tak samo traktują go w handlu bronią.

Tytułowy gen. Drewniak jest na oucie to łatwiej będzie mu teraz komentować inne banialuki fantastów z pissowskiego MON - o zakupach armady jakichś myśliwców, podczas gdy system szkolenia do tego, co teraz lata, leży i kwiczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie