Skocz do zawartości

Muzeum II Wojny do przeróbki"


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, formoza58 napisał:

Wiesz dobrze , co miałem na myśli. . Tak samo fani TVN i Wyborczej nie sa obojętni na to co się stało, oby nietrwale. Tak samo jak ja,  "Janko Muzykant", " fajnopolacy",ach och inni ,  " rycerze i knechci  zakonu malusiego mistrzulka", itp ect , ba nawet " komuchy" możemy  być z tych Bohaterów dumni i nie wstydzić się o nich. Być może, bliżej jesteś " gdzieś", może wiesz lepiej, " dlaczego Niemcy mają się prawo czuć się komfortowo w naszym muzeum". Wiesz , to się podziel konkretnymi  informacjami, a nie rób łatki innym i nie obrażaj obrażaj  jak jakiś  " niedawno wyautowany".

Czytasz Pan w myślach, wiesz lepiej ode mnie co czuję.

Co Pana obraziło w mojej odpowiedzi ? Że to korekty są po to aby muzeum było bardziej fajne dla fajnopolaków i Niemców ? To nieprawda może ? To jaki był cel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, MarekA napisał:

Pilecki w pasiaku dla PIS był zły, zamieniono go na Pileckiego w mundurze WP. Teraz Pilecki będzie w pasiaku. Pilecki w pasiaku walczył z Niemcami, w mundurze był ofiara ruskich. To jest muzeum II WŚ a nie walki z komuną. Pilecki powinien być w pasiaku.

No, ale teraz nie ma Go wcale. Null. Jest hydrant.

A co Ulmami i Ojcem Kolbe ? Ja nie ogarniam, a fajnopolacy jakoś mętnie piszą i nie chcą mi ciemnemu tego wytłumaczyć.

Edytowane przez Janko Muzykant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janko Muzykant napisał:

Czytasz Pan w myślach, wiesz lepiej ode mnie co czuję.

No widzisz Pan, jasnowidz, cy cóś :-) 

Nie ogarniasz ?  Niefajnipolacy tak mają. Ale, jak Bozię kocham, a kocham... To na szczęście  nie moja wina.

I jeszcze jedno, mnie nie obraziłeś. Podejdź do lustra i przeproś tego naprzeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, formoza58 napisał:

I jeszcze jedno, mnie nie obraziłeś.

Cieszę się, bo nie miałem zamiaru.

Nie ogarniam, ale widzę tu przerost formy nad treścią więc się nie stresuję.

Bo nadal fakty są takie, że dla fajności i komfortu Niemców z muzeum IIWS w Polsce w nocy usunięto z ekspozycji Pileckiego, Ulmów i Ojaca Kolbe.

Skupmy sie na tym a nie na Pana fobiach i ćwiczeniach w wycieczkach osobistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janko Muzykant napisał:

W styczniu ze ściany w budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska usunięto symbol Polski Walczącej i tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych.

Bo remont. Ciekawe czy wróciła po malowaniu ?

A co ma piernik do wiatraka z gdańskim muzeum? Ale oki, chcemy się bawić, bawimy się dalej. ... Niefajnipolacy swego czasu bawili się nieladnie z Pomnikiem PPP i AK, umieszczając na nim wizerunki przestępców. Ci sami, którzy robili larum ze ścianą budynku MKiŚ... Dasz Pan wiarę?  

podziemne panstw polsk i ak.jpg

zabawy chlopczykow iluminacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, formoza58 napisał:

A co ma piernik do wiatraka z gdańskim muzeum?

Jak widzę prawie wszyscy wiemy że do pierników potrzebna jest mąka ;) Prawie wszyscy...

A ja po prostu widzę pewną prawidłowość - tu w muzeum wyrzucanie z ekspozycji ikon, wręcz świętych symboli związanych z naszą tożsamością. A w Sejmie identyczne działanie, symbol "Polskie Walczącej" to nie jest byle co.

No ale jak komuś się wydaje że ma monopol na patriotyzm to takie działania podejmuje bez skrupułów. A na forum wielu przytakiwaczy rżnie głupa i nawet lekkiej dezaprobaty nie wyrażą. Ale jak jakiś debil z prawicy powie coś głupiego na wiecu w Pcimiu Dolnym to chętnych do kopania leżącego jest tu wielu.

Edytowane przez Janko Muzykant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ta " drobna potyczka przegrana"... Notabene rozmawiając  z nie kumplami, spotkałem się ze strony " niefajnychpolaków wojowników", że " Ólmowie" lub " Maksymilian Kolberger". I jeszcze uparcie twierdzili , że oni mają rację... Fest gańba,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ten zachwyt , że zmiana władzy, że wreszcie Polacy są uśmiechnięci. Ale… Wzrost gospodarczy na minusie, inwestycje na minusie, zatrudnienie na minusie. Ale by nie być nieobiektywnym, powiem, że kilka plusów jest! Bezrobocie na plusie, deficyt na plusie, ceny na plusie i inflacja na plusie... dużym😉

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tyr napisał:

Rozumiem ten zachwyt , że zmiana władzy, że wreszcie Polacy są uśmiechnięci. Ale… Wzrost gospodarczy na minusie, inwestycje na minusie, zatrudnienie na minusie. Ale by nie być nieobiektywnym, powiem, że kilka plusów jest! Bezrobocie na plusie, deficyt na plusie, ceny na plusie i inflacja na plusie... dużym😉

Nic się nie martw, to Polski Ład czkawką się odbija. Za jakiś czas minie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie