Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mlody2929 napisał:

Ja to tak patrzę na to i nie nie mogę się powstrzymać od śmiechu.Wszystcy liczą że Putin się zatrzyma na Ukrainie i tak będzie .Ale Łukaszenko wjedzie w Polskę bo taki mają plan a że poproszą Rosję o pomoc to najada Polskę z Ukrainy i Białorusi .I jak zwykle będą dawać sankcję .Tak patrzę ludzie dodają flagi naFb pikiety robią  .Te ludzie łącznie ze mną to się ciepłe kluchy zrobiły . Putin to jednak ma jaja .Wy....ne na wszystko i Robi to co miał zaplanowane.A po drugie to na Rosję i Białorus to ciągle sankcje iTP.Moje słowa "Pies zamknięty w klatce będzie agresywny jak się uwolni" .Tak że wróżenie zostawię Jackowskiemu ale nie wiem jak wy ale ja to już się szykuje zanim będzie za późno.Obym się mylił.

Atak na Polskę będzie początkiem III wś. Jeżeli putek zagra tak wysoko, to nie cofnie się już przed niczym.

Tj. początek tej wojny może wyglądać jak koniec poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to oto chodzi Putin ma wszystko i jak się ma wszystko to czego się chce wojny bo dobrobycie nie da się za długo w miejscu stać . Może się mylę ale może on inaczej myśli w co wątpię .Mi jak by dali władze (dziękuję Bogu że jej nie mam) to już bym walił do nich bo kto bogatemu i silnemu  zabroni.To nie jest tak że to wyszło od niczego to są lata uzależnia Europy od Rosji .Chiny mają też w tym interes dlatego się nie wtrącają .Ja wiem z doświadczenia że nieobliczalnym ludziom się nie wierzy .Ja nie powiem ale mi też jest dobrze ale poszedłbym i komuś bym z chęcią walnął w mordę ,ot taki charakter itp.Dlatego może się mylę i chciałbym żeby tak było ale może ja doczekam tego co pisze

Edytowane przez mlody2929
Chciałem dopisać do wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten świat.Gdy bombardowano Jugosławię nie było oburzenia.Wielu demonstrowało wręcz entuzjazm.Dzisiaj entuzjasci bombardowań na Bałkanach oburzają się na bomby nad Dnieprem.Entuzjazm czy oburzenie zależy od tego kto bombarduje?Mnie jest po prostu szkoda ludzi których bomby rażą.

Ciekawi mnie jak mikro-państewka Andora,Monako,San Marino czy Lichtenstein zachowały przez stulecia samodzielność? Może znajomość historii tych państewek powinna być obowiązkowa dla dyplomatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr- zawsze możesz sprawdzić, kto jest współwłaścicielem firmy, z produktów której korzystasz...
Ja, przyznam, lekkiego szoku dostałem, gdy posłuchałem "listy rosyjskiej"... I z góry ci podpowiem- nie uda się embargo na mniej lub bardziej moskiewskie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- zawsze możesz sprawdzić, kto jest współwłaścicielem firmy, z produktów której korzystasz...
Ja, przyznam, lekkiego szoku dostałem, gdy posłuchałem "listy rosyjskiej"... I z góry ci podpowiem- nie uda się embargo na mniej lub bardziej moskiewskie...

 

 

Zobacz jaką furorę zrobił # black llives matter i metoo i zobacz co produkują i rozprowadzają skośne po świecie. Sam kupowałem na Ali. Mogło by wpłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładana przez putina i chińczyków sytuacja jest taka:

putin zamiast do UE sprzedaje gaz do Chin i nie obchodzą go za bardzo sankcje zachodu. Na Chiny nie można nałożyć sankcji choć popierają putina. I w takim wypadku wszystko pozostaje prawie po staremu. "Konsumenckie sankcje" w postaci # "nie kupuję z Chin" dałyby sporo do myślenia Chińczykom i możliwość zmiany kursu wobec kryzysu. To mogłoby poskutkować załamaniem planów putina... Jego plany tworzone od nastu lat przewidziały prawie wszystko na polu rządowych reakcji ale chyba tego nie uwzględnił. Chinole potrzebują gazu ale jeszcze bardziej rynków zbytu a ruskie z białorusią nie są nimi tak jak są EU USA, Brytania, Kanada etc, etc ...

Prościej nie potrafię

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tyr napisał:

Zakładana przez putina i chińczyków sytuacja jest taka:

putin zamiast do UE sprzedaje gaz do Chin i nie obchodzą go za bardzo sankcje zachodu. Na Chiny nie można nałożyć sankcji choć popierają putina. I w takim wypadku wszystko pozostaje prawie po staremu. "Konsumenckie sankcje" w postaci # "nie kupuję z Chin" dałyby sporo do myślenia Chińczykom i możliwość zmiany kursu wobec kryzysu. To mogłoby poskutkować załamaniem planów putina... Jego plany tworzone od nastu lat przewidziały prawie wszystko na polu rządowych reakcji ale chyba tego nie uwzględnił. Chinole potrzebują gazu ale jeszcze bardziej rynków zbytu...

Prościej nie potrafię

Nie chcę cię martwić ale udział eksportu w chińskim PKB nie jest znowu taki wysoki, raptem kilkanaście procent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"Zakładana przez putina i chińczyków sytuacja jest taka: ...."

Ale dziś problemem jest Rosja, a tam

 

"Ja, przyznam, lekkiego szoku dostałem, gdy posłuchałem "listy rosyjskiej"... I z góry ci podpowiem- nie uda się embargo na mniej lub bardziej moskiewskie... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie