Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@nikt, po FSBesznikach i NKWDowcach wszystkiego sie mozna spodziewac,
nawet tak daleko idacych krokow.
Putler jest wiekszym zagrozeniem dla swiata od IS i Kaidy razem wzietych.

@Woytas, to juz jakas mania, czy po prostu taki kaprys;)))

@ Balans, ice try", ale problem w tym, ze ten kaliber mozdzierza, ktory spadl na przystanek ma zasieg do 7 kilometrow, a linia frontu przebiega okolo 15 km od tego przystanku...

Co do polskich wojsk na Ukrainie, to jesli tak bardza chca tam kogos wysylac, to niech stworza jakis ochotniczy legion, a nie wysylaja zawodowcow (chociaz instruktorzy z GROMu i Formozy zapewne juz tam sa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa ,że Duda się wygłupił.A nawet mało, bo polityk kandydujący na urząd Prezydenta absolutnie nie powinien takich rzeczy mówić...Koleś daje pożywkę dla antypolskiej propagandy...masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt: Balans - jak będą ginąć ludzie w okupowanym Elblągu to też będziesz pisać że zamordował ich "faszystowski rząd Warszawski ?"

Sorry, ale nie słyszałem o tym, aby banderowcy chcieli zaatakować Elbląg, bo jak dotychczas to domagają się od nas jedynie zwrotu" Przemyśla i Chełma [tych bardziej ambitnych banderowców, którzy domagają się również Krakowa, jak i wszystkiego po Wisłę" nie traktuję poważnie]. Nie słyszałem również o tym, aby banderowcy domagali się od nas Warszawy - skąd więc ten pomysł na cyt. faszystowski rząd Warszawski"?

Kindzal: @ Balans, "nice try, ale problem w tym, ze ten kaliber mozdzierza, ktory spadl na przystanek ma zasieg do 7 kilometrow, a linia frontu przebiega okolo 15 km od tego przystanku..."

Byłeś ładowniczym, że tak dokładnie znasz kaliber i typ uzbrojenia z jakiego banderowcy wystrzelili ten pocisk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robili prawdziwi banderowcy na Wołyniu to ja dokładnie wiem i nie mam zamiaru zapominać...I My Polacy zapominać o tym nie możemy...I Naszym obowiązkiem jest przypominać i pamiętać i Ukraińcom na tym polu nie dać zapomnieć"...w pokojowy oczywiście sposób.

Ale..W tej chwili najważniejszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpiecznej, pokojowej przyszłości kolejnym pokoleniom Polaków, naszym dzieciom...Rozważne, świadome , wyważone działanie w celu zwiększania geopolitycznego bezpieczeństwa Polaków i Polski.

Ukraina - niepodległa,demokratyczna,stabilna gospodarczo, z porządną klasą średnią, będąca w strukturach Europejskich, przyjazna Polsce i Polakom tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Pierwszy raz od kilkuset lat Ukraińcy leją się z ruskimi i to jest prawdziwa historyczna szansa do pewnego rodzaju powrotu na wschód". Szansa na wyrwanie Ukrainy z pod moskiewskich wpływów,
Szansa na to że potencjał Ukrainy będzie wzmacniał Europę, a nie moskwę.


Balans - banderowcy na razie , i zapewne baaaardzo długo nie będą mieli możliwości zaatakowania Naszego kraju...banderowców to My się bać nie musimy...;-) Jakoś w dniu dzisiejszym anderowiec" mnie nie straszy...Na razie banderowiec na Ukrainie ma kilka procent poparcia i jak Bóg pozwoli to poparcie zmaleje i zniknie..

Kto wie z resztą czy ten cały prawy sektor" nie jest nakręcany przez moskwę , jakoś banderowiec na Ukrainie jest russkim bardzo na rękę...

Sumując :

Banderowcy dla Nas nie są groźni...Natomiast budowniczowie ludowych republik" są i to bardzo... mają możliwości nas zaatakować, zniszczyć, powywozić na sybir, mają też historyczną tradycję, wielokrotnie to robili w ciągu ostatnich 300 lat... I jak widać po wypowiedziach zaczynają się nakręcać...A raczej nakręca ich sam wódz...

no to jak ? co zrobisz jak russkie założą republikę zachodnio-kaliningradzką" ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie myślę balans, ze straty wśród ludności cywilnej byłby o wiele mniejsze, gdyby te tchórzliwe małpy putlera nie wykorzystywały dzielnic mieszkalnych i mieszkających tam cywili jako żywych tarcz i nie prowadzili ostrzałów pozycji ukraińskich spośród bloków czy z placów. Nie sądzisz?

Nikt - bardzo mądry głos w tej dyskusji. O Wołyniu nikt normalny nie ma zamiaru zapomnieć. Zwolenników banderowców też tu nie ma. Jednak obecnie największym zagrożeniem dla Polski jest putler (tfu!) i jego zbójeckie bandy.
Z jednym się tylko nie zgodzę - Ukraina w strukturach europejskich absolutnie nie jest w naszym interesie. Ukraina w UE to śmierć dla dużej części naszej gospodarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balans, czy moglbys chociaz przez chwile, przez jeden post, przez jeden wpis, przez jedna wypowiedz odpuscic sobie personalne wycieczki? Prosilem na wstepie o merytoryczna dyskusje. Czy to takie trudne?

Bede wdzieczny jesli zdobedziesz sie na kontr-odpowiedz we wzgledzie ataku mozdzierzowego na doniecki przystanek. Odpowiedz poparta dowodami i faktami, a nie rosyjska propagandowa indoktrynacja (krzyczaca o banderowskich grzechach", a zapominajca o zbrodniach leniniowcow, stalinowcow i putinowcow), ktora po raz kolejny raczyles zastosowac w tej dyskusji.

@Lipek, rozumie Twoj tok rozumowania, ale zastanow sie: czy i w jaki sposob Ukraina jako czlonek UE nam moze zaszkodzic? W tym wzgledzie nie moge i nie zgodze sie z Twoim krotkim (nie podpartym zreszta zadnymi konkretnymi przeciwwskazaniami) wpisem.

Powiem wiecej: oczekuje i licze na to, ze kiedys do UE dolaczy Serbia, Bialorus, Ukraina, Gruzja, Armenia i Rosja. To sa panstwa i narody dla ktorych nie moze zabraknac miejsca w tej wielkiej rodzinie europejskich narodow i panstw. To sa nasze bratnie narody, dla ktorych nie moze zabraknac miejsca w tej odzinie".

No chyba, ze uwazasz, ze nasze i ich miejsce jest w tzw. Unii Euro-Azjatyckiej putlera, a moze predzej do UE powinna dolaczyc Turcja i Izrael?
Przeciez to tez narody (poczesci skazone europejskoscia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, nie wiem co zrobi Balans, ale wiem co zrobię ja i podobne mnie dziady omszałe" . W jedną noc znajdziemy się gdzieś pod odpowiednią granicą, i to nie z transparentami, i może o laskach, może z denkami od słoików pod noktowizorami, ale dopilnujemy żeby pogłowie zielonych ludzików" gwałtownie się zmniejszyło. I psinco mnie będzie interesować kto tych ludzików wysłał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erih, jesli doczekamy sie dnia w ktorym zdrajcy i sprzedawczyki (typu bierut, marchlewski, kon i dzierzynski) przyjada do nas na ruskich czolgach to badz pewny, ze (prawie) wszystkie chlopaki z tego forum podadza Ci reke (lub magazynek do AKMSa, Beryla i kalacha).

Pamietaj, ze jak zle sie dzieje, to wszystkie grzechy sa zapomniane (tak,tak Millerowi, Kaczynskiemu, Tuskowi, Schetynie i innym durniom tez) i wszystkie nasze male wojenki tez. W takich chwilach Polacy trzymaja se razem (no oprocz renegatow i slugosow putlera i hitlera).

Ale prawde mowiac chcialbym zeby nas ta zaraza nie dotknela, ktora obecnie sie panoszy na Ukrainie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @nikt, zapodałeś wczoraj jakiś bardzo głupawy tekst o Elblągu" i kazałeś mi się do niego ustosunkować. No to ci odpisałem.

Ja również mogłem wczoraj wkleić wierszyk o UPA i Ukraińcach, jaki się pojawił na onecie i kazać ci się do niego ustosunkować, ale tego nie zrobiłem, bo był w swojej wymowie bardzo obraźliwy w stosunku do wszystkich Ukraińców. A ja nie wszystkich Ukraińców uważam za banderowców...

Piszesz: Ukraina - niepodległa,demokratyczna,stabilna gospodarczo, z porządną klasą średnią, będąca w strukturach Europejskich, przyjazna Polsce i Polakom tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo."

No może za jakieś 50-lat? Swoją drogą, to różni analitycy uważają, że Ukraina ma teoretycznie potencjał na zostanie 10-tym mocarstwem świata. Tyle tylko, że Polska wtedy miałaby do powiedzenia w Europie tyle, co Żyd na Gestapo za okupacji...

Póki co, to Ukraina jest na skraju gospodarczej i finansowej katastrofy. A jedyne co wymyślił ich neo-banderowski rząd - to mobilizacja młodych ludzi do wojska [którzy to młodzi ludzie zresztą nie bardzo chcą umierać za oligarchów], kontynuowanie coraz bardziej okrutnej wojny domowej i wyciąganie ręki do Zachodu po pieniądze na tą wojnę. Czarno to widzę...

I jeszcze jedno - Rosja nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, a część Ukraińców jak najbardziej TAK!

@kindzal, może się wypowiesz na ten temat?

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sensacyjny-wywiad-kierowca-zmasakrowanego-autobusu-mowi-o-strzalach-z-pozycji-ukrainskich-video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu krąży dowcip:
Z kim graniczy rosja?
- z kim chce....
To, że oficjalnie ruscy nie mają do Nas żadnych pretensji terytorialnych nie jest żadnym gwarantem spokoju w Polsce
Zaraza może powiedzieć, że tyle lat stacjonowali w Legnicy, są tam groby ich żołnierzy, zostawili mnóstwo kasy i uważają, że mogą sobie tam wrócić. I wrócą.

Spokój za naszą wschodnią granicą daje nam czas na przygotowanie się do obrony. Ukraina musi należeć do Europy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal,

Już Ci tłumaczę czemu Ukraina w UE to katastrofa dla Polski.
Po pierwsze nasza gospodarka po okresie złodziejskiej pseudo-prywatyzacji z lat 90 opiera się teraz w dużej mierze na outsourcingu dla zachodniego kapitału. Jesteśmy zagłębiem montowni, serwisów, call center, centrów fakturowania i tego typu prac, które wymagają niewykwalifikowanej lub średnio wykwalifikowanej siły roboczej. Konkurujemy wyłącznie ceną, niczym więcej.
W momencie w którym Ukraina wchodzi jako pełnoprawny partner na rynki UE, zachodnie korporacje momentalnie przenoszą swoje usługi do nich. A skąd je przenoszą? Z Polski, bo u siebie już dawno ich nie mają. Zawodowo mam trochę wspólnego z branżą call center. Jeszcze 4 lata temu większość naszych klientów posiadała swoje call center w Niemczech, Szwecji, Holandii czy Hiszpanii. Od 2 lat praktycznie wszystkie zostały przeniesione do Rumunii, Serbii, Polski i do Tunezji. Z tego co wiem były już plany przeniesienia reszty na Ukrainę, ale z powodu obecnej awantury nic z tego nie wyszło.
Druga sprawa to rolnictwo - Ukraina to miliony hektarów pól, a co za tym idzie kolosalne dopłaty. Budżet Unii nie jest z gumy i komuś trzeba będzie zabrać. Komu? Ano tym, którzy biorą najwięcej, czyli m.in. nam.

Realnie patrząc, Ukraina w UE nie jest w naszym interesie. Jakaś forma unii celnej, stowarzyszenia - jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipek, w pewnych kwestiach moge sie z Toba zgodzic, w innych nie.
Ale Ukraina w UE nie jest tematem tego watku, powracamy wiec na ziemie":

A co slychac na ziemi"? NIHIL NOVI.
Bolszewicka propaganda pracuje na pelnych obrotach, ale jest tak prymitywna jak politrucy we Lwowie w 1939:

Widziała, jak w Słowiańsku „ukraińscy zbrodniarze ukrzyżowali chłopca”, była „ofiarą z Wołnowachy”, teraz jest „świadkiem wybuchu trolejbusu w Doniecku”.

Pokazana niedawno w rosyjskiej telewizji jako pasażerka poszkodowana podczas zamachu na autobus w Wołonowasze, to rosyjska aktorka Galina Pyszniak. Obsadzana jest w specyficznych rolach.Na zdjęciu z lewej opowiada o „ukrzyżowanym chłopcu” w Słowiańsku, z prawej występuje w rosyjskiej TV jako poszkodowana w ostrzale autobusu pod Wołonowachą.

Ale to nie koniec „artystycznych występów”. Galina Pyszniak odegrała też wyznaczoną jej rolę 22 stycznia w zamachu w Doniecku, gdzie asystuje przy wybuchu trolejbusu – widać to na dolnym zdjęciu, gdzie jest „sprzedawczynią z pobliskiego sklepu”.

Zwracam uwagę – pisze bloger Andriej Szypiłow, który zamieścił zdjęcia na Facebooku – że reportaż rosyjskiej telewizji był kręcony bezpośrednio po wybuchu trolejbusu, więc „sprzedawczynie” musiały być przebrane wcześniej, a rosyjska telewizja wcześniej poinformowana, że wybuch nastąpi.

Kresy24.pl

-----------------------------------------------------------------

NKWDzista putin to zwykly krway tyran i morderca.
Pytanie czy ktos kiedys go osadzi, czy tez zakonczy zywot jak jego idol Stalin?

Po prostu brak slow na to co ta moskiewska holota wyprawia...

@Woytas, wszystko z malej, zebys sie nie czepial;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, masz rację. Naszym głównym problemem dziś jest dopilnowanie aby problemy Wschodu pozostały ich problemami.
Dawno temu było tak, że naszym podstawowym towarem eksportowym na Wschód był łomot i wiśnie. Myślę że wszyscy się zgodzą, że należy pozostać przy wiśniach, ale i drugą opcję też należy mieć na uwadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erih, nic dodac, nic ujac.

Tymczasem jestesmy swiadkami zalosnej farsy w wydaniu premiera Holandii:

Premier Rutte nakazal w dniu wczorajszym calkowite utajnienie raportow dotyczacych zamachu na lot MH 17. Dodatkowo nakazal utajnic raport ze spotkania holenderskich sluzb lotniczych, ktore na kilka dni przed zestrzeleniem samolotu otrzymaly wyrazny i klarowny sygnal z ukrainskiej strony zeby w zadnym wypadku nie korzystac z przestrzeni lotniczej nad wschodnia Ukraina!


http://www.nu.nl/politiek/3978463/rutte-wil-mh17-verslag-niet-openbaar-maken.html

Afera na cala Holandie, premier Rutte szykuje sie do dymisji, ale raporty pozostana utajnione na kolejne 50 lat.

Skad my to znamy?

---------------------------------------------------------------------

NKWDzista putin to krway tyran i morderca.
Zadam izolacji i osadzenia tej kreatury przez spolecznosc miedzynarodowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas: To, że oficjalnie ruscy nie mają do Nas żadnych pretensji terytorialnych nie jest żadnym gwarantem spokoju w Polsce. Zaraza może powiedzieć, że tyle lat stacjonowali w Legnicy, są tam groby ich żołnierzy, zostawili mnóstwo kasy i uważają, że mogą sobie tam wrócić. I wrócą."

To może zamiast straszyć nas osyjska zarazą", podaj woytas chociaż jeden powód, dlaczego niby to mieliby na nas dokonać inwazji Rosjanie? Bo może jesteśmy krajem posiadającym jakieś strategiczne surowce - ropa, uran, złoto, tytan? A może mamy jakieś strategiczne znaczenie w rejonie i robimy tu za ważnego sojusznika", a nie za osła trojańskiego"?

Po kiego kija Rosjanom zajmować kraj, gdzie są tylko zachodnie: banki, hipermarkety, montownie i biurowce! Relacja koszt-efekt takiej operacji byłaby dla Rosji katastrofalna, a korzyść żadna i jeszcze nasze gigantyczne długi musieliby spłacać zachodnim banksterom.

Gdyby chcieli nas zająć, to by to już dawno zrobili. Ba, nawet maleńka Litwa gdyby nas najechała w jakiś weekend, albo w okresie Pielgrzymek do Częstochowy - gdy w naszych koszarach są tylko renciści-ochroniarze i sprzątaczki, to by sobie tą Suwalszczyznę, do której ma pretensje, bez problemu odebrała...

Piszesz: Spokój za naszą wschodnią granicą daje nam czas na przygotowanie się do obrony. Ukraina musi należeć do Europy."

Tylko nie napisałeś przed kim mamy się bronić? Jeżeli przed banderowcami, którzy domagają się od nas zwrotu" 19 naszych powiatów, to jaki stary jestem [60+], to stanę do szeregu - dwa lata w woju zaliczyłem, a kałacha to i dziś bym z zamkniętymi oczami rozłożył i złożył. A za strzelanie to nawet wtedy urlop dostałem.

Ale jeżeli mam umierać za naszych oligarchów i różnych innych cwaniaków, oraz złodziei i idiotów, a tym bardziej za imperialne interesy naszego nowego Wielkiego Brata - to sorry, ale pooglądam to sobie w telewizji...

Ukraina w Europie? Przy tych trendach jakie tam obecnie mają - to pewnie za jakieś 50 lat, jeżeli wcale!

P.S.
Jedno co mi się podoba w wydaniu tych neo-banderowskich władz w Kijowie - to to, że od razu wybili z głowy naszym pajacom, że Ukraina ma być jakimś uforem" i wasalnym państwem wobec mocarstwowej" Polski. Tu mają 100% racji! Bo z nas takie mocarstwo w tej części Europy jak, nie przymierzając, z koziej d... trąbka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kindzal: Tymczasem jestesmy swiadkami zalosnej farsy w wydaniu premiera Holandii:
Premier Rutte nakazal w dniu wczorajszym calkowite utajnienie raportow dotyczacych zamachu na lot MH 17."

To raczej wskazuje na to, że to nie Rosjanie zestrzelili ten samolot, a prawda jest dla Zachodu niewygodna - Obama też zapowiadał wcześniej przedstawienie wardych dowodów", a teraz dziwnie nabrał wody w usta...
Cała sprawa wyraźnie śmierdzi", tym bardziej, że nie udostępniono zarówno nagrań ze skrzynek, jak i nagrań wieża-kokpit.

Piszesz: Skąd my to znamy?"
Zapytam - co miałeś na myśli?

Wcześniej powołujesz się na portal Kresy24 - to by wszystko wyjaśniało...

-----------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu:

Poroszenko zapowiadał parę dni temu wielką ofensywę w Donbasie", no i znowu umoczyli...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/marsz-ukrainskich-jencow-w-doniecku-video-foto

Traktowanie jeńców wojennych pewnie nie do końca jest zgodne z Konwencją Genewską, ale przynajmniej zachowają życie. Czego nie można powiedzieć o jeńcach, którzy trafiają w ręce banderowców. Bo ci tak już mają, że lubują się w podrzynaniu gardeł...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-oddzial-poinformowal-ze-poderznal-gardlo-rosyjskiemu-oficerowi-foto-18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz dlaczego rosjanie mieli by zająć kawałek Polski - nie wiem. ruscy kierują się jedynie sobie zrozumiałą logiką (częściowo przeżartego spirytem mózgu ciężko zrozumieć)
Traktowanie jeńców - polscy partyzanci podczas wojny również stosowali metody nie koniecznie zgodne z konwencją genewską - ale w sprawie tego generała powinno paść zasadnicze pytanie - co rosyjski, umundurowany generał robił na terenie sąsiedniego, niepodległego kraju? Oczywiście mundur kupił w sklepie za rogiem a sam był na urlopie - oczywiście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie chcę dodać, że z potępiam jakiekolwiek działanie skierowane przeciwko ludności cywilnej - wszyscy sprawcy powinni zostać z całą surowością ukarani - podobnie zresztą jak osoby, które wydały rozkazy zaatakowania sąsiedniego nieodległego kraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas: Pytasz dlaczego rosjanie mieli by zająć kawałek Polski - nie wiem. ruscy kierują się jedynie sobie zrozumiałą logiką (częściowo przeżartego spirytem mózgu ciężko zrozumieć)"

Myślę, że się bardzo mylisz, bo Putin to nie jest pijaczyna Jelcyn i wyraźnie widać, że tak na chłodno potrafi kalkulować jak dobry szachista i jak na razie wychodzi na swoje. A do tego tak przy okazji odebrał USA nadzieję na bazy na Krymie, a UE podrzucił gorący kartofel" w postaci Ukrainy w rozpadzie na utrzymanie...

Yeti: Ciekawe, co ten generał-major tam robił... W sumie, może i na urlop przyjechał, ale w kamuflażu?"

Jeżeli ten poderżnięty" to był uski generał", to ja jestem Biskup Polowy WP...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

A wracając do tematu - to banderowcy chyba po raz kolejny dostają baty od separatystów. Żal mi tylko tych Ukraińców z poboru, bo muszą ginąć za oligarchów, którzy wcześniej rozkradli ich kraj i zrobili z nich biedaków.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/separatysci-zajeli-wioske-krasnyj-partizan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście nie wiem jak się tutaj natężali, skakali sobie do oczu i uprawiali sowiecką czy EU-kołchozową propagandę to sytuacji na Ukrainie nie zmienicie i nowej historii nie napiszecie. Szkoda czasu.

Krym i okręg doniecki a niewykluczone, że jeszcze większa część wschodniej Ukrainy zostały już przehandlowane sowietom (celowo bo mentalność i sposób uprawiania polityki tam się nie zmienił mimo upadku zsrr) w ramach polityki uspakajania Moskwy i podtrzymania handlu/ importu surowców. Przy tej okazji zabezpieczono sobie Kijów i centralno- zachodnią Ukrainę jako przyszły rynek zbytu produktów (oraz demobilu armii Nato) a jednocześnie magazyn płodów rolnych i taniej siły roboczej dla Unii.
Jak długo to rozwiązanie będzie funkcjonować, nie wiadomo, ale karty rozdawać będzie niestety raczej Moskwa i wszystko zależy od końcowego rachunku czy im się ta wojenka opłaci. A wszystko wskazuje na to że tak mimo przejściowych pseudo sankcji UE i słów potępienia które nic nie kosztują.

Jedynej liczącej się w tej rozgrywce militarnej i gospodarczej sile na świecie czyli USA pozostaje tylko trzymanie krócej Moskwy poprzez giełdę i światowy rynek finansowy na którym karty rozdają nasi starsi bracia w wierze. Bo ich bezpośrednia wymiana handlowa z Rosją jest mało znacząca. Znamienne jest także milczenie innego potężnego gracza czyli Chin, kto wie może obudzą nas kiedyś podobne obrazki z Tajwanu w TV.
Tyle faktów a reszta historii się sama niedługo dopisze.
Żegnam i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie