Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie


Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem wyszla na jaw kolejna zbrodnia wojenna zbirow powiazanych z Moskwa.

Kilka dni temu putinowcy otoczyli wioske Krasnyj Partizan, w ktorej znajdowalo sie jedynie kilkunastu zolnierzy ukrainskich, pilnujacych drogi przelotowej na tzw. blokposcie.

Widzac ogromna przewage wroga zolnierze ci po prostu sie poddali, liczac na ocalenie zycia.
Jak sie mylili mialo sie okazac juz po kilku chwilach: pod sciane i kula w leb!

Oczywiscie nikt by sie nie dowiedzial o calym zajsciu jakby nie debilizm bolszewickiej swoloczy odpowiedzialnej za ta zbrodnie, ktora zamiescila filmik na Youtube...

Reszty zdjec i filmiku nie bede zamieszczal, ale tu sobie mozecie co nieco poczytac:

http://ukraineatwar.blogspot.nl/2015/01/graphic-warcrimes-russians-shoot.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Takie haniebne postepowanie z jencami jest odwieczna radycja" moskali.
Czy za rzadow Iwana Groznego, czy Stalina, czy tez Putina.
Nie bede tu po kolei wymienial dzikich mordow na polskich jencach jakich sie dopuszczala ta swolocz na przestrzeni setek lat, ale jedno jest pewne: od wiekow w tym barbarzynskim kraju sie nie zmienia.

Racje mial Gen. S. Patton mowiac:

Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal zapodałeś zdjęcia z frontu, na których są zarówno polegli, jak i wzięci do niewoli ukraińscy żołnierze. Na jakiej podstawie twierdzisz, że doszło tam do egzekucji???

A haniebnym postępowaniem to należy nazwać wyrafinowane tortury, jakie stosowali ci z UPA wobec polskich kobiet i dzieci na Wołyniu w 43 i później.

P.S.
W globalnej rywalizacji USA-Chiny ci pierwsi chcą Rosję zwasalizować, a ci drudzy widzą ją jako zaplecze surowcowe.
Ale Rosja tak łatwo się nie podda, a takie kraiki jak Polska, czy Ukraina nic w tej grze nie znaczą. Ukraina zresztą jest już skończona: gospodarczo, ekonomicznie, politycznie i finansowo. Tam będzie już tylko gorzej.

I wcale mnie to nie cieszy, bo to duży kraj, który z nami graniczy, a ich [raczej nieunikniona] katastrofa będzie miała i dla nas bardzo opłakane skutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti: Nie chcę być niemiły, ale strasznie monotonny i nijaki się robisz..."

Nie chce być niemiły, ale ja tu sam jestem przeciw kilku sympatykom neo-banderowców. Przyznaję, że robię to trochę z przekory, ale przede wszystkim z powodu urazu jaki mam, jeszcze z czasów PRL-u, do prymitywnej propagandy jaką tu zapodają, tak jakby nie wystarczała ta serwowana obecnie w polskojęzycznych mediach...

W tym miejscu chciałem nieskromnie zauważyć, że póki co, to jednak wychodzi na moje. Bo na ten przykład stosunkowo niedawno napisałem tu na forum, że z powodu wojny domowej, jaką na Ukrainie wywołali puczyści, przy naszych granicach pojawi się kilkaset tysięcy uchodźców z Ukrainy. I oczywiście zostałem wyśmiany!

A to się sprawdziło jeszcze szybciej niż myślałem, bo tylko w ubiegłym o zezwolenie na pracę w Polsce wystąpiło 359 tysięcy Ukraińców:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-ukraincy-chca-do-polski/gqpq0

A do tego dodajmy drugie tyle tych, którzy pracują tu na czarno i tych, którzy uciekli przed poborem do wojska [też nie chciałbym ginąć za oligarchów, mafię i złodziei]:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/coraz-wieksze-klopoty-z-poborem-na-ukrainie-sztab-generalny-mezczyzni-masowo-uciekaja-za-granice

W tym samym czasie młodzi Polacy masowo [2-3 mln] emigrują za pracą na Zachód, np do Holandii - jak niejaki kindzal. Tyle tylko, że jego podobno KGB chciało zamordować...

Oczywiście nasi polscy? oligarchowie i ten cały nasz układ polityczno-biznesowo-mafijny zaciera ręce - bo będą mieć jeszcze tańszą siłę roboczą. Ale co dalej będzie z naszym krajem za np 10 lat, gdy nas będzie mniej, ale za to będziemy mieć kilkumilionową mniejszość ukraińską???

P.S.
Pozwolę sobie zadać Ci osobiste pytanie - czy Ty też uważasz [podobnie jak kindzal i kilku jemu podobnych], że my Polacy powinniśmy się cieszyć z kultu Bandery, OUN/UPA, czy SS Galizien, jaki obecnie zapanował na Ukrainie? Bo to byli przecież nasi obrońcy przed KGB i żadnych zbrodni nas nas nie popełnili, a wręcz przeciwnie, bo nawet wyzwalali obozy koncentracyjne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“z powodu urazu...” – wot oszybka, słowo którego należy tu użyć to chyba “z powodu nakazu”. Nakazu rozpowszechniania prymitywnej propagandy, czyli wdrażanie ostatniego punktu doktryny militarnej zSSr - doktryny maskarady i dezinformacji obecnie serwowanej na wszystkich kanałach i częstotliwościach w mediach sponsorowanych przez Kreml.

Następna oszybka. Nie “z powodu wojny domowej, jaką na Ukrainie wywołali puczyści”, tylko z powodu wojny ruSSko-ukraińskiej jaką na Ukrainie wywołali rasPutiniści. Mała różnica ale jak ważna:)

Ale co dalej będzie z naszym krajem za np 10 lat, gdy was będzie mniej? Wydaje mi się, że świat choć na chwile odetchnie troche lżej. Ale możesz zrobić to co Młodzieżowy Demokraktyczny Antyfaszystowski Ruch Nasi" nakazuje w piątym przykazaniu rasPutnia czyli wziaść się za robote, złapać jakaś staruche i wyprodukować sobie ponad norme mały oddział młodych gierojców w zielonych mundurkach:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balans, napisala: czy Ty też uważasz [podobnie jak kindzal i kilku jemu podobnych], że my Polacy powinniśmy się cieszyć z kultu Bandery, OUN/UPA, czy SS Galizien, jaki obecnie zapanował na Ukrainie?"

Od kindzala te fanaberie i propagande bestii bolszewickiej trzymaj z daleka!

Jesli twoja maniakalna, zdradziecka i prosowiecka natura pragnie sie wyslugiwac bolszewickiej swoloczy, to licze, ze wkrotce dolaczysz do:

http://www.facebook.com/Rosyjska.5.kolumna.w.Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, Ty się o mnie nie martw! Ty odpowiedz na moje bardzo proste pytanie - podoba Ci się to, że obecne władze Ukrainy kreują kult: Bandery, OUN/UPA i SS Galizien? Czy może jednak niekoniecznie?

Poproszę o prostą odpowiedź - Tak lub Nie.

A może tak przy okazji na ten temat wypowiedzą się też kindzal i M164U ? Bo jak na razie to, zamiast argumentów, jedynie jakiś prymitywny bełkot zapodali.

I tak jeszcze odnośnie Putina, którego mi tu zarzucają - to ja do niego mam mniej więcej tyle zaufania, co do Merkel i Obamy...

P.S.
Kukiz nigdy nie był moim idolem, ale pod tym co ostatnio powiedział, to i ja mogę się podpisać:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pawel-kukiz-donbas-jest-ukrainski-dzieki-zsrr-ukraincow-oszukala-ue-a-polska-nie-powinna-sie-wychylac-video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny polowy komendant" do odstrzalu:

Zhańbiony dowódca brygady Prizrak (Widmo) Aleksander Mozgowoj uciekł ze swoimi ludźmi z pola walki pod Debalcewem.

„Polowy komendant Noworosji” przestał być bohaterem. Ługańscy trroryści okrzyknęli go zdrajcą po tym, jak stracił w bitwie o Debalcewo 50 ludzi (kolejnych 80 zostało rannych) i z resztkami shronił się w Ałczewsku. Tłumaczył, że nie chciał ich posyłać na rzeź.

Rosyjska stacja „Life News” nagrała wczoraj (29 stycznia) materiał o kolejnej próbie szturmu separatystów na Debalcewo. Na filmie Mozgowoj „przed” i „po” ataku:

http://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422503916&x-yt-cl=85027636&v=1Bv0V60hqH8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie doczekałem się odpowiedzi od Yeti & S-ka na bardzo proste pytanie: Czy podoba się Wam kult Bandery, OUN/UPA i SS Galizien, jaki obecnie kreują na Ukrainie nasi nowi przyjaciele" z Kijowa? I dlaczego tak bardzo Wam się to podoba?

Mimir: Balans. Zawsze cytując kogoś zaznaczasz, że nie jest twoim idolem. Choć raz chciałbym przeczytać kto nim jest;)"

Nie wiem czy zawsze tak zaznaczam", ale sorry, dziś nie mam już żadnych idoli. Idoli to ja miałem w czasach PRL-u. Oczywiście na pierwszym miejscu było USA, a w latach 80-tych Lech Wałęsa i jeszcze kilku innych. Tyle tylko, że już na początku lat 90-tych [dokładnie to 92 roku] zrozumiałem, że jestem robiony przez moich idoli" w przysłowiowe bambuko...

Tak z perspektywy dość długiego życia [urodziłem się jeszcze w czasach stalinowskich], muszę przyznać, z pewnym zakłopotaniem zresztą, że w ciągu ostatnich 70-lat tylko jeden Polak miał jakąś wizję silnej Polski. A był to Gierek, z którego zresztą bezlitośnie się wtedy naśmiewałem. Owszem, całował Lońkę jak mało kto, ale modernizował kraj na potęgę [chyba nawet do dzisiaj nie udało się wszystkiego rozkraść, co wtedy wybudowano], kombinował coś na boku z polską bombą A", a nawet H" [zapalnik laserowy], a do tego, aby się uniezależnić od dostaw ropy z ZSRR, to wybudował nafto-port i rafinerię w Gdańsku, a nawet zakupił flotę gigantycznych tankowców.

Tyle tylko, że Polska była [i dalej jest] postrzegana przez tych z Zachodu [przede wszystkim Niemcy, ale nie tylko] i pewnie też przez Rosję, jako Bękart Traktatu Wersalskiego". No i Gierka wspólnie załatwili - pułapka kredytowa i jednoczesne urealnienie cen ropy. Bo nikomu tak naprawdę silna Polska w Europie nie pasuje. A moi dawni idole zrobili z nas Polaków parobków i tych, którzy robią laskę [słowa ex min, Sikorskiego].

Parafrazując klasyka, to chyba jednak NIE OTAKE POLSKIE CHODZIŁO???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Balans, Balans, ile razy juz ci wszyscy pisalismy, ze NIE podoba nam sie kult Bandery, OUN/UPA i SS Galizien? I ile razy juz ci pisalismy dlaczego nam to sie NIE podoba?

Nie podoba nam sie tez komuna, czy ta bierutowska, czy tez ta gierkowska.

Jesli tobie sie podoba, to masz jeszcze szanse zostac czlonkiem komsomolu, czyli:

http://komsomol.pl/

Czytelnicy może się zdziwią, że Komsomoł współpracuje z Falangą Bartosza Bekiera. Życie polityczne obfituje obecnie w takie smaczki. To oni przynieśli czerwone flagi na prorosyjską demonstrację nacjonalistów z Falangi i Obozu Wielkiej Polski pod Krzyżem Katyńskim 11 listopada 2014 w Krakowie (dobrze przeczytaliście: prorosyjską, pod Krzyżem Katyńskim).

Nikt ich nie pogonił, chociaż później pan Miklaszewski z Katolickiego Instytutu Narodowo-Rojalistycznego Christus Rex" wyrażał jakieś wątpliwości.
To się chyba nazywa musztarda po obiedzie...

-------------------------------------------------------------

Calkiem ciekawe to prorosyjskie lobby w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj typowy przyklad wybitnego dzialacza prorosyjskiego w Polsce, niejaki Waclaw Wojciech Wojtulewicz.

Wacek zlozyl m.in. nastepujace oswiadczenie: pracowalem i pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia 18 października 2006 r. "

------------------------------------------------------------

Ciekawe czy Wacek czasem sluzbowo" nie zaglada na forum Odk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas czekam na zdjęcia, informacje, filmy jakimś jeńcem separatystów a będącym ochotnikiem z innego kraju. Na lotnisku w Doniecku pod gruzami zalegają podobno szczątki wielu z nich. A cały czas kamieni kupa.
Oczywiście w ludowych" (cokolwiek to oznacza) oddziałach walczą Serbowie, Hiszpanie, podobno Polacy(?) i inne narodowości. Bo tam wolno. Brygady międzynarodowe. O ruskich nie piszę bo ich tam na pewno nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie