Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie


Rekomendowane odpowiedzi

skyluke (602 / 13) 2015-01-24 19:08:13

I po przeczytaniu Jedynej liczącej się w tej rozgrywce militarnej i gospodarczej sile na świecie czyli USA" dostałem zajadów ze śmiechu...
Ale powyższe, to na szczęście temat (?) na inny wątek...

balans (3934 / 60) 2015-01-24 15:35:02

Jeżeli ten "poderżnięty to był "ruski generał, to ja jestem Biskup Polowy WP..."

Wielce prawdopodobne... tzn, że nie jesteś...
Równie prawdopodobne, jak informacja, że a lotnisku" regularne jednostki NATO walczyły... A dowodem mają być zwłoki z natowskich mundurach... Muszę uważać, bo sam na co dzień w spodniach USA chodzę :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mariupol? Nihil novi.

Zawsze zero szacunku dla zycia ludzkiego, upokarzanie, obrazanie, propaganda i pranie sowieckich mozgownic. Wmawiaja im, ze ktos chce ich podbijac i sie z ta holota uzerac. I oni w to wierza. Bezkrytyczna, podla, zdeprawowana bezkarnoscia czerwona zaraza. Od lat podbijali, niszczyli i mordowali. Tak sa wychowywani. I uwazaja, ze to jedyny sposob na zycie.

Po co oni sie zbroja na potege? Zeby Stany podbijac? Po wyzwoleniu Ukrainy, predzej czy pozniej czerwona zaraza zacznie wyzwalać kraje bałtyckie a następnie te popłuczyny pozostawione w Polsce po 50 latach okupacji. Od wiekow nas i innych niszczyli i mordowali. I jeszcze sa oburzeni, ze nie jestesmy im dostatecznie wdzieczni.

W zasadzie 1 na 1, kiedy tylko Rzeczpospolita w miare jako tako funkcjonowala poprawnie, kacapy nawet majac duza liczebna przewage ( bitwy pod: Orsza, Pskowem, Kluszynem, Kuszlikami, Szklowem, Polonka, Lubarem, Kiesa, Toporcem, Bitwa Warszawska ), zawsze dostawali tegie baty, dlatego dobierali sobie bandytow z zachodu i rodzimych zdrajcow, tylko wtedy byli gora. Wszedzie gdzie wlezli swoimi ubabranymi buciorami, tylko: morze krwi, strachu, falszu, korupcji, zdrady i zniszczenia. I za te zbrodnie, ktore nazywaja fobiami antykacapskimi kaza sobie dziekowac, pseudowyzwoliciele.

Zawsze lamali umowy i traktaty, nigdy nie dotrzymywali slowa, zawsze jedno deklarowali, drugie mysleli, a trzecie robili, wyjatkowe zdradzieckie szuje. Na bezbronnej Ukrainie ludzie zyli spokojnie, mniejszosci nikt nie atakowal, nikt im nie zagrazal. Kacapy tam wlazly i doprowadzily przemyslowe regiony do kompletnej ruiny, a ludzi do rozpaczy.

Wszystko w charakterystycznym i typowym dla nich stylu, jak zawsze, i odwracaja kota ogonem, ze to nie oni, nie pomagaja, nie szczuja, nie dostarczaja broni. Znow wyzwalaja i uszczesliwiaja, tak samo jak za czasow wspolnej parady z hitlerowcami w Brzesciu 1939, po ozu w plecy" z 17 wrzesnia.

W naszym kraju od lat mieli mase zdrajcow: od podplacanych magnatow i szlachty, przez sprzedajnych krolow ktorym caryca splacala dlugi, przez grupe Bierlinga wypuszczonego z Katynia za wspolprace z NKWD, po Wolskiego i jego ludzi, oni caly czas zyja jeszcze, slugusy Moskwy, popluczyny 50 lat czerwonej okupacji. Potencjalne zielone ludziki. Wierni uczniowie czerwonej zarazy, majacy poparcie czerwonych bagnetow tez mordowali, falszowali, zameczali, niszczyli, klamali, doprowadzili kraj do ruiny, i tez nie maja sobie nic do zarzucenia, sami niewinni, niewiniatka dumne ze swoich haniebnych dokonan.

---------------------------------------------------------------

NKWDzista putin to krwawy tyran i morderca.
Zadam izolacji i osadzenia tej kreatury przez spolecznosc miedzynarodowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, sam apelowałeś tu na forum o merytoryczne wpisy, a zapodajesz jakiś fanatyczny BEŁKOT. A do tego nie odpowiadasz na niewygodne dla ciebie pytania i jeszcze zapodajesz teksty bez polskiej czcionki...

W tym miejscu mam do ciebie dwa pytania - możesz na nie odpowiedzieć?

1. Z jakiego kraju nadajesz?

2. Wymień chociaż jeden kraj, o którym my Polacy możemy powiedzieć, że to nasi PRZYJACIELE [tylko nie pisz, że to Ukraińcy z zachodniej Ukrainy, bo ci by nas najchętniej wyrezali i ja ich nawet poniekąd rozumiem].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym różnią się Niemcy niszczący polskie miasta i zabijający polską ludność w 1939 roku od Rosjan mordującą ludność cywilną w Mariupolu - to pytanie do małopolskiego balansa. Może to pytanie nie będzie trudne skoro na inne unikasz odpowiedzi. Żal mi Ukraińców bo przechodzą teraz to co Polacy przechodzili w 1939 roku, kiedy Europa pytała dlaczego mamy umierać za Gdańsk. Wtedy też na forum publicznym, w prasie, w radiu różni poplecznicy Hitlera starali się udowodnić, że to Polska jest winna wojny bo Hitler dba tylko o dobro Niemców w Polsce, których źli Polacy prześladują. Później ci zwolennicy Hitlera okazali się V-kolumną Hitlera , która aktywnie brała udział w mordowaniu Polaków.Podobnie jest dzisiaj kiedy różni poplecznicy Putina na forach internetowych próbują wmawiać nam, że w Donbasie Rosjanie bronią biednych mieszkańców przed banderowcami i faszystami ukraińskimi. Ciekawe czy podobnie jak za czasów Hitlera przygotowują listy Polaków tym razem dla Putina do eksterminacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balans, Nie odpowiadam na zaczepki, a nie na pytania:)

Czy napisalem cos co nie jest prawda?
Juz nawet OBWE potwierdzilo, ze masakra w Mariupolu to robota ruskich bandziorow, zielonych ludzikow, Motoroll" i innych Batmanow".

Jesli zas chodzi o Twoje pytania, to:

1. Niderlandy

2. Niderlandy, Lotwa, Wegry, Rumunia. Mam dalej wymieniac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans (3935 / 60) 2015-01-25 08:17:21

Wymień chociaż jeden kraj, o którym my Polacy możemy powiedzieć, że to nasi PRZYJACIELE"

kindzal (4360 / 320) 2015-01-25 13:46:44

Niderlandy, Lotwa, Wegry, Rumunia. Mam dalej wymieniac?"

Z czego taki wniosek Ci wyszedł był?

Holendrzy, z tego co mi wiadomo przynajmniej w zakresie imigrantów wcale tacy sympatyczni nie są- choć fakt, nie znam wyników ewentualnych badań państwo/naród vs państwo/naród...

Węgry? Hmmmm... społeczeństwo tambylcze może i nas lubi ( pamiętając 1956, ale na wyższych szczeblach i dla elyt", to już tak słodko nie jest... Zwłaszcza, że Orban to Putlera dość lubi...

Łotwa? Tu może faktycznie, choć się genetycznie" mocno różnimy... Tyle, że Łotysze mieli i kultywują 15 i 19 Dywizję... Co dla Polaków winno stanowić pewien problem. Choć dla USA już nie- nie są to jednostki zbrodnicze...
Taki casus Hałyczny poniekąd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie mi się rodzi w głowie-dlaczego mając taką armieę nie są w stanie pozamiatać tego bajzlu.Prawa i lewa strona są czyste od dupnej strony też nikt nie zaatakuje.Walnąć tam 30 -40 tyś. chłopa i moment temat opanowany.Chyba że jesteśmy poprawni politycznie i liczymy się z........?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodnie się ustawiłeś kindzal - mieszkasz w dalekiej Holandii i z wygodnego fotela nawołujesz do wojny polsko-rosyjskiej. Z Holandii, która zresztą handluje z Rosją via Białoruś, omijając sprytnie embargo na swoje towary, bo to od wieków był naród kupców...

Jeżeli chodzi o Mariupol, to sprawa nie jest wcale taka jasna, bo mieszkańcy twierdzą, że pociski nadleciały od strony lotniska, a to lotnisko zajmuje batalion Azow".

Mimir: Może, troszkę pobocznie ale ciekawi mnie co Balans o Zaolziu i roszczeniach do Bielska Białej przyjaciół Czechów sądzi..."

Po pierwsze, to Czesi mają do nas dość chłodny stosunek, z wzajemnością zresztą. Po drugie nic nie słyszałem o tym, aby Czesi obecnie domagali się od nas Bielska Białej? Po trzecie, może i to Zaolzie nam się należało, ale zapłaciliśmy wtedy na arenie międzynarodowej bardzo wysoką cenę, za to wbicie scyzoryka w plecy" Czechosłowacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balans, to nie ja sie tu wygodnie ustawilem" tylko twoi rosyjscy przyjaciele z KGB do spolki z czerwona pseudopolska halastra z SB, mnie tak ustawili"!!!

Jesli zas chodzi o Mariupol, to czy ci mieszkancy" ktorza tak twierdza to rosyjskie aktorki i aktorzy, czy moze po prostu V kolumna putlera?

@ Yeti, stad tak wniosek, bo dokladnie pamietam kto w koncu zeszlego stulecia organizowal pomoca dla Polski. Jeden maly przyklad:

http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/rejs-serca-zaglowcem-dar-mlodziezy-do-amsterdamu/be5fw

Przyklady takie mozna mnozyc w nieskonczonosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj film z przybycia" jeńców ukraińskich do Donbasu. Główną rolę grał w nim jeden z najemników o pseudonimie Givi" a w tle widać było kurdupla motorolę" - Powiem tak - po takich filmach Panowie powinni bardzo uważać by nie dostać się w ręce rządowych sił Ukrainy.
Niestety linka nie podam ze względu na drastyczne ujęcia.
Podobała mi się retoryka ławrowa - że to Ukraińcy odpowiadają za to, że ruscy bandyci ostrzelali cywilów bo tamci ich zaatakowali
Złodziej krzyczy łapać złodzieja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.- ta wojna nigdy się nie skończy...
Nawet jeśli elyty" dojdą do porozumienia.

Ja, dla odmiany, szukając całkiem niewinnej informacji, trafiłem na stronę jakiejś skrajnie lewicowej organizacji...
Bez złośliwości, ale takie są poniekąd źródła informacji, z których Balans czerpie pełnymi garściami...

Jako dowód faszyzacji Ukrainy był tam makabryczny film, na którym paru zamaskowanych panów (?), pod znakami Prawego Sektora podrzyna gardło funkcjonariuszowi milicji- z agonii ofiary, której krew chlusta z podciętych tętnic widziałem parę sekund... Wystarczy...

Jeśli tak się prowadzi tą wojnę lub takimi propagandowymi scenami raczy szarych zjadaczy chleba, to na pokój i miłość między tambylcami nie ma co liczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej okazji warto dodać, że zdecydowana większość dowódców bandyckich grup separatystycznych jest dowodzona przez etnicznych Rosjan:

- Igor Girkin Striełkow" - agent KGB i FSB, uczestnik wielu wojen (m.in. Serbia). To on wywołał" powstanie w Donbasie na polecenie Kremla. Urodzony w Moskwie.

- Arseny Pavlov Motorola" - dowódca bandy Sparta". Urodzony w Ukcie.

- Igor Bezler Bies" - urodzony w Symferopolu (ojciec Niemiec), ale uważający się za Rosjanina. Oficer GRU. Kończył Akademię Wojskową im. Dzierżyńskiego. Aktywny na Krymie i w Dinbasie.

- Aleksander Borodai - były premier" DRL, urodzony w Moskwie.

- Vladimir Antyufeyev - były major rosyjskiego OMON. Znany też jako Vadim Shevtsov. Powiązany z rosyjskim wywiadem. Brał udział w wydarzeniach na Łotwie w 1990r. oraz w Naddniestrzu. Aktywny w Południowe Osetii, Abchazji i na Krymie. Członek władz DRL w Donbasie. Urodzony w Nowosybirsku w Rosji.

Podsumowując: rosyjscy agenci wywołali prorosyjską wojnę za pomoca rosyjskich czołgów i artylerii przy wsparciu rosyjskich najemników. To tyle w sprawie powstania ukraińskich górników i chłopów", jak to nam usiłuje przedstawić balans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal: @Balans, to nie ja sie tu "wygodnie ustawilem tylko twoi rosyjscy przyjaciele z KGB do spolki z czerwona pseudopolska halastra z SB, mnie tak "ustawili!!! "

Sam tu osobiście apelowałeś ez osobistych wycieczek", a później wstawiłeś taki tekst.
Rozumiem, że twoi przyjaciele z Mossadu mieli jednak inne zdanie...

Lipek: Po trzecie pułk Azov został sformowany i ma swoje dowództwo właśnie w Mariupolu, więc pomysł o ostrzeliwaniu przez jego żołnierzy swoich własnych domów może się narodzić tylko w przeżartym spirytusem pustym czerepie jakiegoś kacapa."

Z tego co wiem, to zdecydowana większość mieszkańców Mariupola jest prorosyjska [jak w całym Donbasie zresztą - ubolewały nad tym nawet lokalne władze]. Jaki więc sens miałoby ostrzeliwanie przez rebeliantów swoich sympatyków?

Oczywiście podczas wojny domowej wszystko jest możliwe, ale przecież tamten rejon jest non stop monitorowany przez satelity. Jaki więc problem jest z ustaleniem; kto tak naprawdę strzelał?

Lipek: Podsumowując: rosyjscy agenci wywołali prorosyjską wojnę za pomoca rosyjskich czołgów i artylerii przy wsparciu rosyjskich najemników. To tyle w sprawie "powstania ukraińskich górników i chłopów, jak to nam usiłuje przedstawić balans."

Wojnę wywołali puczyści ogłaszając bodajże 23 lutego ustawę o języku". A oliwy do ognia dolała cudownie ozdrowiała" Tymoszenko głosząc, że 1,5 mln Rosjan zamieszkujących wschodnie tereny Ukrainy należy tak po prostu zabić. Co nie znaczy, że Rosja od czasów Pomarańczowej Rewolucji" się do takiego wariantu wydarzeń nie przygotowywała, bo oni tam na Kremlu naiwni nie są.

Polska jak zawsze wylądowała z ręką w nocniku, bo zamiast od początku być mediatorem, to postanowiliśmy robić za mocarstwo" i ustawiliśmy się w roli jednej ze stron konfliktu. I tak cała ta nasza Polityka Wschodnia" legła w gruzach, bo Zachód zaczyna się wycofywać rakiem z tej całej awantury, a Ukraińcy to nas nawet na negocjacje nie zapraszają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans:

 tego co wiem, to zdecydowana większość mieszkańców Mariupola jest prorosyjska"

To bardzo źle wiesz. O ile Donieck i Ługańsk rzeczywiście są bardzo prorosyjskie, o tyle takie miasta jak Mariupol, Dniepropietrowsk czy Charków już nie. Są one zdecydowanie proukraińskie, choć oczywiście zamieszkuje tam element sprzyjający Rosji.
Zresztą nie ma już o czym dyskutować. Śledztwo OBWE jednoznacznie stwierdziło, że pociski nadleciały z pozycji terrorystów z DRL.

Przed chwilą podano informację, że ostrzelany został szpital w Swietłodarsku Donieckim. Jedna osoba nie żyje, a wiele osób zostało rannych. W szpitalu tym leczeni są żołnierze ATO. To też wg. Ciebie balans jest robota Kijowa? Ostrzeliwują szpitale, gdzie leczeni są ich właśni żołnierze? Bombardowanie szpitali kojarzy mi się tylko z jednym - wrześniem 1939.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Z tego co wiem” - Mało wiesz. Zdecydowana większość mieszkańców Mariupola trzyma się z daleka od kremlowsko-donobasowskiej zarazy która jak sam zaznaczyłeś nie ma sensu. Ale ruSScy terroryści zarażeni nowo-roSSyjską gangreną ostrzeliwują wszystkich, żeby i swoim i innym pokazać kto tu jest silny, i na czym polega te nowo-bandyckie “wyzwolenie”.

“Oczywiście podczas wojny domowej wszystko jest możliwe” – a najgorzej jest jak ci te wojne roSSja zafunduje, wtedy jedyna możliwość to wyrwać kacapskiego chwasta z każdego metra zabranej siłą ziemi.

Bo “Wojene wywolali” rasPutin-iści, bodajże na początku lutego, kiedy to zielone psy moskiewsksiej maści zaczeły ze swoimi czołgami odwiedzac Krym. I od tego czasu zaczeła się typowo ruSSka okupacja, destabilizacja, ruSSyfikacja i masowa dezinformacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Odessie, tak jak praktycznie każdym ukraińskim mieście, są obywatele o orientacji prorosyjskiej. Albo etniczni Rosjanie. W Kijowie też jest ich sporo. Czyli wg. Ciebie balans Kijów jest miastem prorosyjskim?
Trzeba też wziąć pod uwagę, że znaczna część antymajdanowców" w różnych miastach to byli uryści" z Rosji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie „już” wie, że Rosja wysyła do walki z Ukrainą broń i „ochotników” oraz że misja organizacji może być wykorzystywana przez separatystów jako narzędzie propagandy.

„Rosyjscy przywódcy mówią o poparciu dla pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. W związku z tym wzywam Rosję, aby zamknęła granicę z Ukrainą w celu powstrzymania przepływu wszelkiej broni i bojowników – wolontariuszy czy nie – na terytorium wschodniej Ukrainy. Nowoczesna broń, która jest wykorzystywana przez separatystów, nie pojawia się znikąd „- cytuje przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE Illka Kanervę portal depo.ua za RBK Ukraina.

Kanerva zapowiedział dwa dni temu, że zamierza wnieść pod obrady Zgromadzenia możliwość przeprowadzenia na Ukrainie międzynarodowej operacji pokojowej.

-------------------------------------------------------------------------

W koncu zrozumieli, ze caly czas daja sie ogrywac putinowcom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie