Skocz do zawartości

Armia zawodowa a powołanie rezerwy


soldierprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jakoś jednak się znalazła kasa.

Na rok 2015-

Według projektu obowiązkowe ćwiczenia rezerwy będzie mogło przejść o połowę więcej rezerwistów niż w tym roku. Tak zwany średnioroczny limit wyniesie 300 osób. – W praktyce daje nam to możliwość powołania na 5-dniowe ćwiczenia ponad 21 tysięcy rezerwistów, a na 10-dniowe prawie 11 tysięcy rezerwistów.

+

Zgodnie z projektem do służby przygotowawczej w 2015 roku będzie mogło trafić do 6 tysięcy ochotników. To oferta dla tych, którzy nie odbyli żadnej formy czynnej służby wojskowej, a chcieliby m.in. zasilić szeregi Narodowych Sił Rezerwowych


http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/13420?t=Szkolenie-rezerwistow-nowe-limity

- swoją drogą taki rezerwista jak na fotce to chyba powinien nieco pobiegać wcześniej, bo bandzioch mu się wywala, a do tego z palcem na spuście (inni broń przez plecy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Super się czyta, taktyków z Bożej łaski. Jak komuś nie pasuje taki kraj, zawsze można zdać dowód i paszport i wyjechać. Bezpaństwowca może nikt nie ruszy.
Jak czytam wypłody takich co w du..e maja obrone swojego kraju, to mam ochotę zrobić to o czym pisał Suworow w akwarium", zamknać was wszystkich w obozie, nie dać żreć i patrzeć jak codzień kazdy z was boi się zasnąc by nie zostać zeżarty przez współwięźniów.
Ot co, panowie patrioci". Tfu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa Kolego Pyra, ja nawet słyszałem, że jesli ruscy wpadną i NATO nam nie pomoże to nie warto krwi przelewać, hmm to tak jak złodziej wbija Ci na działkę, sąsiedzi Ci nie pomagają a Ty oddajesz złodziejowi swoją własność,no bo nie warto krwi przelewać, i to zasłyszane od człowieka który uważa się za patriotę, ale Polska dużo miała takich patriotów", że w razie co to uciekali za granicę, gdy tutaj wykrwawiały się powstania, cóż życie, czas pokaże komu naprawdę zależy na tym kraju, swoją drogą miejmy nadzieję, ze nie będzie trzeba tego pokazywać.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale mi się coś przypomniało, kiedyś taką ulotkę z owoczesnym patriotyzmem" widziałem i było tam m.in. zbieram ku*y po psie", pewnie nie walczmy, dajmy im ziemie od razu, tylko najpierw posprzątajmy ku*y ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, też widziałem tą śmieszną ulotkę:) Sprzątanie po psie to kwestia zwykłej kultury, a nie żadnego patriotyzmu.

Kol. Pyra chyba nie zatrybił, w czym problem. Nikt poważnie nie mówi o uciekaniu tylko o tym, że w razie W w kraju będzie taki bajzel, że nie będzie kim i czym walczyć.
System mobilizacyjny leży i kwiczy. WKU nie ma pojęcia kto gdzie mieszka, bo nie uwzględnili otwartych granic w Schengen. Wyślą karty mobilizacyjne do ludzi, którzy już dawno w danym miejscu nie mieszkają. Jakiś gienerał" wypowiadał się ostatnio, że polski system mobilizacyjny działa super, a wyszkolenie rezerw od momentu rozpoczęcia wojny zajmie tylko 3 miesiace:) Pan generał żyje jeszcze w realiach UW i nie trybi, że po 3 miesiącach to w Szczecinie nazwy ulic będą już dawno pisane cyrylicą (albo gotykiem).

Rezerw nie mamy praktycznie żadnych. Geniusze wprowadzili armię zawodową (bo po co nam pobór, skoro wojsko ma być tylko na parady i do Afganistanu), w związku z czym młode roczniki widziały kałacha tylko w grach komputerowych. Państwo nie wspiera prawie żadnych inicjatyw proobronnych. Ostatnio padł pomysł powołania Gwardii Narodowej, czyli jednostek obrony terytorialnej. MON nie jest zainteresowane...
Nie wspominając o tym, że nasze WP to w dużej mierze skansen (a takiej MW nie ma już zupełnie).
Jak sam widzisz, trudno o bojowe nastroje w takiej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja, nie będzie kim walczyć bo część wyjechała, i czym bo bronią którą wojsko obecnie dysponuje od krótkiej do długiej i wliczając to tą z czasów IIWŚ to około 2mln.
Dalej ktoś ma wątpliwości, że nie rządzą nami Polacy tylko ktoś podstawiony? W obecnej sytuacji MON powinien postawić na Gwardię Narodową, bo doskonale wie, że wojsko i esesery" nie zdadzą się na nic. Powinni już teraz, bo im wczesniej tym lepiej niż obudzić się z ręką w nocniku, powołać taką gwardię i prowadzić ćwiczenia, choćby weekendowo, o umundurowanie powinni ochotnicy zadbać sami, a o szkolenia i broń wojsko.
Ale co tam, przecież nam NATO pomoże, mamy gwaracje;) Przypominam, że w 1939r też mieliśmy, a i w 2014 Ukraina też miała gwarancje z 1991 bodajże, nienaruszalności granic gdy pozbędzie się broni atomowej, i co?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam nato pomoze na granicy odry i nysy , bo dalej im sie nie wolno zapuszczac by nie draznic rosji
armii nijakiej tez nie mozemy miec , jak powiedziala angela bo to tez drazni stosunki z rosja
wiec jest jak jest i nikt tego nie zmieni a zwlaszcza teraz jak wzieli jeszcze sobie donalda do siebie by oddal reszte tego co nam zostalo
noi juz mozna isc walczyc za kraj ktory lezy tylko na papierze i nie gwarantuje ci nic bo za wsystko musisz zaplacic sam a odniesiesz rany w walce to lecz sie na wlasny koszt bo nikt ci protez nie zalatwi ani nowych nerek
twoi bliscy beda cierpiec a zachod bedzie stosowal sankcje i straszyl obietnicami bez pokrycia na ktore rosja ma wywalone i robi co chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze z pamieci czerpanych z polskiego dzienika lub wiadomosci nadawanych codzienie o 19.30 w pltv , ktore to staram sie ogladac chociaz dwa razy w tygodniu
tam to padaja takie niusy , wiec chyba musi byc cos na rzeczy skoro angele mowi do donalda w niedziele ze nato tylko w szczecinie bo nie chca draznic rosji , lub ze polski nie stac na utrzymywanie armii poniewaz koszt szkolen poligonowych zarwal by bydzet kolejnych 10 lat , albo jak sie widzi ze jakis sportowiec zbiera niebagatelna sume 100 000 dolarow na proteze konczyny nogi i nie moze uzbierac to skad taki zolnierz polaczek wezmie kase jak zostanie okaleczony w wyniku walk i straci rece lub nogi albo nerki ?
kto mu to da ? a jak jest wojna to nie jest tylko jeden ranny ale sa ich tysiace !!! kto im zapewni renty inwalidzkie i z czego jak teraz sa czasy pokoju i co roku jest klopot z wyplacaniem tych swiadczen i rzad najchetniej by je ludziom odebral
ja nie wiem pisze tylko to co zapamietam z polskiego dziennika , nie mieszkam tam , moze tam juz jest w Polsce kraj mlekiem i miodem plynacy w koncu minelo juz 25 lat od obrad okraglego stolu a tam przyzekali ze te 25 lat uczyni nas drugim usa !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę inaczej i chyba przykro.Jestem i czuję się Polakakiem,Patriotą,ale co do wojny,czy mobilizacji-KPINA JA MÓWIE NIE!!. Niech syny Tuska,Komorowskiegi i innych biznesmenów,posłów i innych cweli idą i bronią ojczyzny,o i jeszcze czarni.No Panowie skoro tyle nachapaliście się!?!?.A swoja decyzje motywuję tym,iż do konfliktu zbrojnego w obecnych realiach dojść no może (w co nie wierzę,i nie dlatego że jesteśmy w łuni czy nato)z ich gierek interesów i polityki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojny rozpętują politycy dla własnych interesów, cała reszta to tylko mięso armatnie.
Jestem Polakiem ale nie czuję się nim w 100%, gdyby Ojczyzna wzywała na dzień dzisiejszy pakuję cały majątek (wszystko zmieszczę do samochodu - tyle dała mi właśnie Ojczyzna) i szukam bezpiecznej przystani, smutne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem wrócicie z cieplutkiego gniazdka na obczyźnie i będziecie narzekac do jakiego syfu przyjechaliście? Patriotą jest ten co przekłada wszystko dla dobra Ojczyzny, a ten kto ucieka jest zwykłym tchórzem. Jakby Twoja mama była biedna i nic Ci nie dawała, nie miałbyś możliwości rozwijania hobby itd to też byś ją pozostawił samą sobie i nie bronił jak ktoś chciałby zrobić jej krzywdę? ot właśnie się trzeba w pore zmobilizować i nie dopuścić by rodziny tych sukinsynów wyjechały, niech chwytają za broń, a jak nie to.. wiadomo

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wam się nie podoba matka to zmieńcie nazwiska, czyli oddajcie paszporty i droga wolna, kto wam broni? jaka by nie była to matka i matce trzeba pomóc, i nie walczy się za interesy, za polityków tylko za kraj, za ziemie naszych przodków żeby znów nie zniknęła z mapy, idąc takim tokiem myślenia to nie warto było odzyskiwać niepodległość no bo jeszcze nas spacyfikują, ech niejednemu tutaj Marszałek naplułby w twarz. Daliśmy się skolonizować Niemcom, Ruskim, Francuzom, Żydom itd to się nie dziwcie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie