Skocz do zawartości

Armia zawodowa a powołanie rezerwy


soldierprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
mnie od roku ciągają po WKU, i co 2 miesiące zmieniają numer karty mobilizacyjnej ale przydział się nie zmienia, już mi miejsca w książeczce zbrakło, ciekawostką jest fakt, że jak gość wypisywał mi kartę na biurku leżał u niego stos kart powołań na wypadek mobilizacji lub wojny(tak było wytłuszczonym drukiem), gdy zacząłem się za bardzo przyglądać to sprzątnął mi sprzed nosa, a na moje pytanie nic nie odpowiedział(swoją drogą wydaje mi się, że po prostu mają taki papier na wszelki wypadek w teczkach i jak coś to od razu wysyłają), drugą ciekawostką jest, że mój znajomy dostał papier, że w razie W wojsko ma prawo zarekwirować mu samochód(ma auto 4x4), także jakieś tam roszady robią, tylko czemu nie podciągną trochę czołgów na wschodnią flankę, spodziewają się uderzenia od niemców(w sumie bym się nie zdziwił;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruk Już wyjaśniam z tymi kartami powołania. Dla każdego który ma nadany przydział mobilizacyjny od razu wypisuje się Kartę powołania i przechowuje w odpowiedniej teczce razem z kartami innych razem powoływanych do jednostki. W razie potrzeby zmobilizowania, karty już są gotowe do wręczenia. Jak przydział zostaje zdjęty, karta powołania jest niszczona. Bywa że WKU ma tysiące ludzi do powołania, nie ma szansy by wypisywali karty na bieżąco, osobom powoływanym do służy np w razie wojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie a propos obecnej sytuacji. W razie W" zanim wyślą na front są przeprowadzane szkolenia itd.W związku z tym pytanie brzmi; Takie szkolenie ile trwa, co obejmuje i jak wygląda? Drugie pytanie, co jest potrzebne(dokumenty), gdy dostanie się wezwanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jaką mamy armię uwidacznia się w sytuacjach zagrożeń i kryzysowych.
Jakie cele ma Polska Armia przy obecnym składzie i uzbrojeniu, bo z ostatnich informacji to nie wygląda to dobrze?
Polski Rząd funduje nam reżim, taki jak maoista PolPot (Saloth Sar), albo Kimów.
W Polsce mamy 119 generałów czynnych" nie licząc emerytów, trzy razy więcej niż USA(40).
Pytanie kto obecnie rządzi Polską Armią, czy jest to twór autonomiczny? Wkrótce armia będzie złożona z samych generałów. Pracująca, reszta społeczeństwa będzie musiała to utrzymać. Planują grupę, panów i niewolników?
W efekcie emerytury będą spadać bo zmniejsza się ilość ludzi w wieku produkcyjnym.
Jak dotacje z Unii się skończą, będą się nasilały naciski na tych co pracują.
Chciałem zwrócić uwagę na skutki takich działań. Te skutki, już są od kilkunastu lat, tylko jeszcze są furtki
(stopniowo zamykane) dla niektórych do szybkiego zarobku
i dotacje dla rolników, ale wkrótce to się skończy.
Czy panowie wojskowi, już się szykują na taką okoliczność.
Później, wystarczy rozdać broń tym, którzy będą ochraniać
to dziadostwo i mamy zabawnie" jak w Korei Północnej.
Pomijając strefę ekonomii układów międzynarodowych,
że ideologia obecnego Wojska Polskiego nie jest pozytywna, daleka od Polskich ideologii z przed II wojny światowej, chociaż pasożytująca na tamtych ideach.
Dlatego daleko mi i moim znajomym, do zrywów narodowo-wyzwoleńczych z tamtego historycznego okresu.
Dokładając do tego dzisiejszą pozycję Wałęsy, w stosunku do innych ludzi, to już nie ma o czym mówić i o co walczyć, bo każdy gospodarz, byłby lepszy.
Ja w wojsku byłem, z rówieśnikami nazywaliśmy to mafią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak rzecz biorąc w razie W zbyt dużego wyboru nie ma .
Jesli dostaniesz powołanie i się nie stawisz to jesteś dezerter i kula w łeb , jeśli dasz nogę za granicę ,,na Zaleszczyki,, to moze sie uda lub nie .
Myślę że takie indywiduła co chcą się chować u baby pod pierzyną dali by pierwsi nogę .
Ale myslę że większość by została bez względu na sytuacje.
Mam nadzieję że w naszym kraju do wyboru wiać czy zostać nigdy nie dojdzie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 339. Dezercja
§ 1. Żołnierz, który w celu trwałego uchylenia się od służby wojskowej opuszcza swoją jednostkę lub wyznaczone miejsce przebywania lub w takim celu poza nimi pozostaje,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się dezercji wspólnie z innymi żołnierzami lub zabierając broń,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Żołnierz, który w czasie dezercji ucieka za granicę albo przebywając za granicą uchyla się od powrotu do kraju,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Żołnierz, który czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1-3,
podlega karze aresztu wojskowego albo pozbawienia wolności do lat 2.

Paragraf 3 brzmi szczególnie zachęcająco do powrotu dla tych, co siedzą na emigracji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panstwo nie zapewnia dla swoich obywateli podstawowych potrzeb jakimi sa praca , opieka medyczna , bezpieczenstwo na drogach i miastach , godziwe wynagrodzenie do standartow zycia w nowej europie , to dlaczego ja mam za te panstwo nadstawiac przyslowiowa glowe ?
politycy wywoluja konflikty wiec niech politycy walcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panstwo nie zapewnia dla swoich obywateli podstawowych potrzeb jakimi sa praca , opieka medyczna , bezpieczenstwo na drogach i miastach , godziwe wynagrodzenie do standartow zycia w nowej europie" - homosovieticus w czystej postaci, Panstwo ma zapewnic, dobre.

Do tego jeszcze do standartow w Europie. Startowalismy z poziomu Ukrainy (GDP/per capita), nie widac roznicy?

Aby nadrobic roznice od tzw Zachodu, trzeba paru pokolen, w tym zmiany mentalnej, a o takowa jak widac trudno.

Jesli nie chcesz nadstawiac karku za Panstwo, to choc moze za rodzine?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mietek - co ty bredzisz ! ojczyzna to byla jak wywalczyli ja nasi dziadkowie , wtedy tereny od granicy do granicy nalezaly do polski i to byla Polska na mapie , dzis zostaly tylko administracyjne granice bo ziemia nalezy do zydow , niemcow i innych popaparancow
chcesz za nich nadstawiac glowy i patrzec jak cierpia Twoi bliscy lub gina ?
myslisz ze Ci podziekuja pozniej jak stracisz wszystko ? otworz oczy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo (lub podobnie) pisze propaganda Rosyjska na Ukrainie.

Czesc dzialan PsyOps, oslabienie woli walki, oddzielenie obywatela i kraju, zwiekszenie dezercji, zwiekszeni uchylania sie od walki i rekrutacji, likwidacja spoleczenstwa obywtelskiego, zachecenie do wyjazdow za granice.

Jednym slowem tego typu posty to zaproszenie...wejdzcie, wejdzcie drodzy bracia, my za ....(tu wstwic co sie komu podoba) walczyc nie bedziemy. Bracia na to...idziemy uwolnimy was od jazma (tu wstwic to samo co w nawiasie wyzej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się teraz tak na poważnie czy jest w tym kraju jeszcze o co walczyć? Firmy upadają, korupcja wszechobecna, brak pracy, perspektyw na przyszłość. Ziemia coraz szybciej i liczniej sprzedawana obcokrajowcom. Wstyd to przyznać ale poza historią nie ma już czego tutaj bronić. Ten kraj istnieje tylko na papierze. Najmniejszy konflikt na granicy to potwierdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę racji w tym co mówi Kol. Marecki, bo polskie zakłady zostały sprzedane za bezcen zachodnim koncernom, posłuchajcie prof. Kieżunia. Akurat służbę zdrowia, drogi, i bezpieczeństwo na ulicach(bo od czego do k. nedzy jest policja?) państwo powinno zapewnić co do tego czy jest o co walczyć, bo korupcja, brak pracy,nie za ten rząd itd, moim zdaniem jeśli już poruszamy taki temat to nie idziemy walczyć za rząd tylko za rodzinę, za kraj, z nadzieją, że możemy wywalczyć kraj lepszy i sprawiedliwszy, bez korupcji itd, a rząd jak wróci po zawierusze z emigracji rozstrzelać i wybrać nową klasę polityczną, tylko broń Boże nas od takiego Wałęsy, Tuska i innych.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie tylko zaklady bo i cale parcele na ktorych stoja domy , szkoly , magazyny itp
w kaliforni mieszka zyd do ktorego nalezy wieksza czesc miasta Wroclaw , czyli cale hektary parceli z infrastruktura , nalezalo to do nich i przed wojna i nalezy na dal i bedzie do nich nalezec ( nawet po wojnie nastepnej )
dlaczego ja mam isc i walczyc za jego ziemie ? skoro to jest jego niech sobie najmie armie i niech mu to bronia
Polska to juz tylko papierowe panstwo jak slusznie zauwaza kolega lina-90 , dla Polakow nie ma tam juz nic i tylko rzuca sie im klody pod nogi i utrudnia we wszystkim , gdzie Polak ma najgorzej ? odpowiedz jest bardzo prosta w Polsce
wyjedzie za granice stac go na godne zycie na otwarcie tam wlasnej firmy itp a w Polsce chcac to zrobic jest tylko placz i zgrzytanie zebami bo tak Ci Polacy umieja utrudnic zycie chorymi przepisami i nie tylko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Mruk !! a teraz jak nie daj boze by doszlo nawet do krotkiego konfliktu , powiedzmy kilkugodzinnego w wyniku ktorego cywile odnisa rany na skotek czego grozi im dozywotnie kalectwo poniewaz utarca rece , nogi itp , myslisz ze panstwo wyplaci im renty z tego powodu i pozwoli im godnie zyc do smierci ??? ooo na pewno nie tak predko a w duzej wiekszosci przypadkow wcale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie